Війни перевізників чи «відверте бандитське здирництво»?

Конфлікт між кременчуцькими службами міжміських перевезень «15-56» і «15-58» цього тижня набрав нових обертів. Водії скаржилися на переслідування та побори з боку невідомих на дорозі до Києва. Були скасовані рейси у цьому напрямку. А у столиці поранили самооборонівців, які охороняли маршрутки. Міліція залишається осторонь. Як владнати конфлікт, з’ясовував «Вісник».

Минулої п’ятниці з Києва до Кременчука не вдалось вивезти 150 пасажирів. А на маршрутки служби «15-56», яка займається міжміськими перевезеннями з Кременчука в різних напрямках (у тому і числі і київському), нападають невідомі, б’ють скло, ріжуть гуму. Саме з цих причин у понеділок, 24 березня, на стоянці біля «Амстору» перевізники влаштували пікет.

Як розповів керівник служби «15-56» Василь Тітик, невідомі висаджували пасажирів у Борисполі і погрожували водіям фізичною розправою. Захисту попросили в місцевої Самооборони – у салон узяли 3-х її представників. Тільки-но приїхали до Києва і висадили пасажирів – до водіїв підійшли озброєні люди. Самооборонівці, які супроводжували маршрутників, миттєво дістали кулі.

Безпека пасажирів і водіїв під загрозою. А причиною стали побори: водії однієї служби перевізників платять, а інші відмовляються. Так, 24 березня водії служби «15-56» закликали колег виступити проти здирництва і навіть блокували їхній рух. Після цього на два дні поїздки до Києва з Кременчука скасували.

Коли верстався номер, у Кременчуці таки зібрались на круглий стіл представники служби «15-56», транспортної компанії «Посполита Сервіс», депутати міськради, представники самооборони і «Правого сектору». Про результати цього круглого столу дізнавайтесь на сайті «Вісника Кременчука», а також з наступного номера газети.

До теми

Бугайчук хоче втрутитися в ситуацію, що склалась на міжміських маршрутах.

Днями губернатор Полтавщини доручив Департаменту інфраструктури та туризму переглянути умови конкурсу міжміських перевезень і призначити дату нового конкурсу. «Будемо віддавати перевагу великим автобусам і згортати практику перевезень пасажирів «бусиками», – зазначив Віктор Бугайчук.

Реакція
Цікавим у ситуації було те, що міліція не реагувала належним чином на безчинства (У Києві за напад на самооборонівців було відкрито кримінальне провадження за статтею «хуліганство». У Кременчуці теж розбираються, але якось в’яло, хоча конфлікт тягнеться вже півроку).
Про це заявили депутати міської ради. Бо із ситуацією, що склалась із міжміськими перевезеннями, вже наступного дня, 25 березня, розбирались на сесії міськради. Відразу два депутати написали запити, які стосувались цієї проблеми.

«Правоохоронні органи відсторонились від вирішення цієї проблеми», – депутат Кравченко.

«Правоохоронні органи, на жаль, відсторонились від вирішення цієї проблеми і зайняли позицію спостерігачів. Крім того, внаслідок затягування вирішення питання щодо призначення керівництва міського відділу міліції та міської прокуратури особовий склад цих структур дезорієнтований процесами, що відбуваються в нашій державі», – це зі звернення до головного міліціянта області Корсуна і першого заступника прокурора Полтавщини Денисенка від депутата Кравченка. Він закликав якнайшвидше призначити керівників Кременчуцької міліції і прокуратури, аби «розібратися з питаннями кримінального перерозподілу міжміського ринку пасажирських перевезень та негайно провести всі необхідні законні дії».

«Прошу вважати мій запит повідомленням про злочин», – заявив депутат Юхно

Він нагадав, що кременчуцькі перевізники скаржаться на рекет уже півроку, але правоохоронці ніяк не реагують.

«Вже близько півроку на території міст Кременчука і Києва відбуваються злочини, на які не реагували ні міська міліція, ні прокуратура. І сотні кременчужан бачать ці злочини і відчувають ці злочини на собі. Мова йде про міжміські перевезення службами «15-56» і «15-58». Відверте бандитське здирництво, на яке погодились працівники служби «15-58». І з іншого боку – погрози, побиття автобусів та застосування зброї бандитами до водіїв служби «15-56», які не платять рекетирам, що до цього часу не встановлені через неналежне виконання обов’язків», – розповів депутат і закликав генпрокурора (свій запит направив на його ім’я) вжити необхідних заходів. А на місцевому рівні вирішили скликати круглий стіл із перевізниками, аби вже на місці вирішити, що робити далі. Це була пропозиція депутата Волошина, і її підтримали. Круглий стіл провели у середу. Та чи вдасться саме таким чином вирішити проблему – то ще питання.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин