У Кременчуці засудили машиніста, який тепловозом переїхав товариша по роботі

Крюківський районний суд виніс вирок машиністу сталеливарного заводу, який на роботі, керуючи тепловозом з необережності переїхав складача поїздів.
10 квітня 2012 року, о 7.30 год., бригада в складі машиніста тепловоза, помічника машиніста та складача поїздів на тепловозі ПАТ «КСЗ» приступила до виконання маневрових робіт на території сталеливарного заводу.

Приблизно о 7 год 40 хв., тепловоз зупинився біля стрілочного переводу. Складач поїздів вийшов, щоб перевести стрілки і дав по рації команду машиністу на рух тепловозу «назад».

Виконуючи отриману команду машиніст, не переконавшись у безпечності, почав рух тепловозу в напрямку адміністративного корпусу залізничного цеху. При цьому не спостерігаючи, що відбуввається позаду тепловозу, зокрема, в місці перебування складача поїздів.

В цей час складач поїздів втратив рівновагу та потрапив під перший по ходу руху маневрового складу вагон-транспортер, внаслідок чого загинув.

У судовому засіданні обвинувачений машиніст себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю. Але пояснив, що трагедія сталася не тільки з його вини, але також через порушення правил безпеки праці самим потерпілим. Він, серед іншого, перед тим, як стати до роботи, не пройшов обов’язкового медичного огляду. Окрім того, керівником при виконанні робіт локомотивно – складальною бригадою, був саме складач поїздів, який і дав машиністу команду по рації для руху тепловозу.

Мати загиблого складача поїздів заявила цивільний позов – про відшкодування завданої моральної шкоди та стягнення на її користь з машиніста 100 000 гривень, з відповідача «Кременчуцький сталеливарний завод» – 800 000 гривень. Однак машиніст цей позов не визнав.

Представник ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» також позов не визнав, пояснивши, що підприємство добровільно відшкодувало позивачеві завдані матеріальні збитки, щодо ж моральної шкоди ПАТ «КСЗ» відповідальності не несе в силу закону.

Дії обвинуваченого машиніста кваліфіковані, як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особою яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило загибель людини.

Але суд врахував, що безпосередньою причиною трагедії було недотримання правил безпеки самим потерпілим складачем поїздів.

Тому ухвалив машиністу у вигляді 4 років обмеження волі з позбавленням права керувати рухомим складом залізничного транспорту на строк два роки.

Строк відбування покарання слід рахувати з дня прибуття та зарахування засудженого до кримінально-виконавчої установи.

Цивільний позов матері про відшкодування моральної шкоди суд задовольнив у повному обсязі.

З машиніста зобов’язано стягнути на користь матері загиблого 100 000 гривень, а з ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» – 800 000 гривень.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Подання апеляційної скарги на вирок зупиняє набрання ним законної сили.

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Березня, 2019 Вівторок
18 Березня, 2019 Понеділок
більше новин