Податок на нерухомість: хто, скільки і коли?

Яка площа квартири потрапляє під оподаткування, що робити власникам декількох квартир та хто може отримати пільги – ці питання хвилюють кременчужан останнім часом. Адже з 1 січня вже почав діяти додатковий податок на нерухомість. Цей податок, як і ряд інших, будуть стягувати місцеві громади тільки раз на рік. Окрім того, місцевим органам влади делеговані повноваження щодо встановлення ставки податку й умов оподаткування. У Кременчуцькій мерії вже вивчають це питання і попереджають: процес буде тривалим.

Про це «Віснику» повідомила начальник міського управління торгівлі, розвитку підприємництва і регуляторної політики Людмила Жорняк.

За її словами, вже найближчим часом відбудеться нарада з цього питання, а далі мають розробити регуляторний акт. А точніше, зміни до вже наявного Регуляторного акта про місцеві податки і збори.

«Наразі жодних подробиць ми не знаємо. Потрібно детально вивчити це питання. Бо закон прийняли перед новим роком», – зазначила Людмила Жорняк.
Також вона повідомила, що документ мають спершу обговорити. І лише після цього затвердити на засіданні міської ради. Проте стосовно того, що декому з кременчужан доведеться платити додаткові кошти за житло – це вже стовідсотково.

Місцевим бюджетам дають заробити?

З того, що затверджено на рівні держави і закріплено законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи», відомо, що не накладатимуть податок на нерухомість на квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.

«Щодо податку на майно. Податок на майно зараховується і адмініструється місцевими органами влади. Ми повинні дати можливість місцевим бюджетам одержувати доходи… Була дискусія з приводу того, щоб місцеві бюджети не зловживали щодо оподаткування так званої соціальної нерухомості. Саме тому підтримується пропозиція, внесена коаліцією депутатських фракцій, і ми встановлюємо мінімальні пороги: не оподатковується до 60 кв. м для квартири і до 120 кв. м – для будинку», – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Також, за його словами, не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі, промисловості, МАФи і кіоски, які є суб’єктами малого бізнесу, та ринки.

Проте місцева громада може самостійно прийняти рішення про збільшення площі, яка не оподатковуватиметься. Тобто у Кременчуці це можуть бути, наприклад, квартири до 70 кв. м і будинки до 125 кв. м. Але зменшувати розмір пільг, передбачених на державному рівні, на місцях не зможуть.

Податок на нерухомість – тільки раз на рік

Також відомо, що податок на нерухомість місцеві громади будуть стягувати лише раз на рік. На цьому наголосив заступник міністра фінансів України Денис Фудашкін.

«Верховна Рада встановила максимальну верхню межу 2% від мінімальної заробітної плати», – сказав Фудашкін

Так, ставка податку за 1 кв. м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 гривні (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 гривень на місяць).

Хто і скільки, або Купа запитань

Саме це зараз найбільше турбує багатьох кременчужан. Адже квартири однакової площі в новобудові й будинку 60-50-х років – це велика різниця. У Мінфіні заспокоюють, що середня площа всіх квартир на території України становить 56,6 кв. м, тобто переважна більшість квартир в Україні оподатковуватися не буде. І податок потрібно сплачувати не на всю площу квартири, а лише на її частину, що перевищує 60 кв. м.

Та вже зрозуміло, що власникам навіть трикімнатної хрущовки, площа якої 62-65 квадратних метрів, доведеться доплачувати. Сума, про яку йдеться, – 70-130 гривень НА РІК. Тож у цьому випадку панікувати не варто.

Не слід забувати ще й про те, що нововведення торкнуться і юридичних осіб. А там можливі інші суми.

Залишається відкритим питання: на скільки реально збагатиться міський бюджет з отриманням міською владою цих додаткових повноважень. Чи буде це реальна підтримка?

Наразі відповіді немає. Та «Вісник» слідкуватиме за перебігом подій.

Хто може сплачувати додатковий податок на нерухомість:

власники квартир площею понад 60 кв. м і житлових будинків площею більше 120 кв. м.

Не оподатковується нежитлова нерухомість:

будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки, житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), будівлі, що використовуються в аграрному секторі, промисловості, МАФи і кіоски, які є суб’єктами малого бізнесу, ринки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їхніх підприємств.

Якщо квартир і будинків декілька:

за наявності у власності платника податків більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу податок нараховується, виходячи із сумарної загальної площі об’єктів, зменшеної на 60 кв. м для квартир і на 120 кв. м для будинків.
За наявності у власності об’єктів житлової нерухомості різних видів податок нараховується, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на 180 кв. м.

1 кв. м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 гривні (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 гривень на місяць).

Коментарі

Віктор Калашник, перший віце-мер:

– Наразі державний бюджет, прийнятий Верховною Радою, не дає остаточного уявлення, яким буде механізм стягнення податків. Наші фінансисти попередньо розглядали цифри, і там не все так просто. Бо деякі податки, які пропонуються ВР, будуть або дуже малі, або зможемо отримати їх із 1 січня 2016 року. Податкова служба і наші фінансисти не зможуть оперативно відпрацювати механізм їх отримання. Це стосується податків на нерухомість, на комерційну нерухомість, акційних зборів тютюнових, горілчаних виробів і паливно-мастильних матеріалів. Немає розуміння, в яких розмірах стягуватимуть податки і як виконуватиметься бюджет міста.

Тетяна Неіленко, віце-мер, який курирує фінансові питання:

– «Ми чули, що і в Бюджетному, і в Податковому кодексах у лютому будуть зміни. Бо бюджет прийнятий, а нормативної бази немає. Елементарний приклад – держмито. Відповідно до змін у Податковому і в Бюджетному кодексах кошти повинні надходити в дохідну частину бюджету. Але ми ніде не знайшли, що цей вид податків має стягуватися у місцевий бюджет. Тому багато запитань. Не секрет, що всі у Верховній Раді говорять про те, що опублікували не той бюджет, за який голосували наприкінці грудня.

Олена Ліпошко
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Лютого, 2019 Понеділок
17 Лютого, 2019 Неділя
більше новин