Юнацький чемпіонат України з бенді проходитиме у Кременчуці? ВІДЕО

У Дніпропетровську на щорічній конференції УФХМР (Української федерації хокею з м’ячем і рінк-бенді) було прийнято попереднє рішення про проведення чемпіонату країни 2015 серед юнаків навесні у Кременчуці.

Також існує ймовірність, що на Полтавщині відбудеться неофіційний — показовий матч Суперкубка країни з хокею з м’ячем, в якому на «нейтральній» території, з метою пропаганди бенді зустрінуться дві найсильніші команди України. Виконком УФХМР має визначитися, як зазначено у документах конференції, де проводити показовий національний суперматч. Існують варіанти…

Українці двічі перемогли збірну… Сомалі

Також на конференції у Дніпропетровську було прийнято рішення, що за нинішніх умов збірна України не братиме участь у чемпіонаті світу з бенді 2015 року, який відбуватиметься у Хабаровську (Росія) на початку лютого.

Напевно, не всі шанувальники спорту Полтавщини знають, що збірна України дебютувала на чемпіонаті світу з хокею з м’ячем у 2013 році (Швеція і Норвегія) у дивізіоні В. До національної збірної входять гравці команд «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Авангард» (Буди, Харківська обл.) і «Штурм» (Жовті Води). Перший матч чемпіонату світу українці зіграли 24 січня 2013 року у шведському місті Ветланда зі збірною Естонії і програли — 6:13. Перший наш гол на чемпіонатах світу з бенді забив Дмитро Цимбал із передачі Андрія Марковіченка (на 9-й хвилині матчу Естонія — Україна). У Швеції українці програли ще чотири матчі і посіли 8-е місце у групі В.

На чемпіонаті світу 2014 року в Іркутську і Шелехові (Росія) збірна України — хоча і здобула 3 перемоги у 7-ми матчах — знову фінішувала на 8-му місці у дивізіоні В. Тут українці у підгрупі перемогли збірну Сомалі — 13:0 і Німеччину — 8:3 та програли Японії — 1:2 і Монголії — 2:7. У чвертьфіналі Україна програла Естонії — 1:5, у матчі за 7-е місце — Німеччині — 4:5. У матчі за 8-е місце українці вдруге перемогли збірну Сомалі — цього разу 13:1.

Бенді мав популярність у Полтаві

У 60-70-х роках минулого століття хокей із м’ячем мав велику популярність у Полтаві. «На руках» у наших земляків налічувалося до 15-ти тисяч закруглених ключок для гри у бенді. Наразі важко в це повірити, але звичайним зимовим спортивним набором для полтавського школяра півстоліття тому були лижі та ключки для гри у хокей з шайбою та м’ячем. У Полтаві грали у бенді на стадіонах «Колгоспник», «Локомотив», «Динамо», «Авіатор», у Павленківському парку, на ставках у Дендропарку та Рибцях. Відбувалися навіть чемпіонати міста серед школярів, внутрішні чемпіонати заводів, інститутів, міські першості колективів фізкультури…

Тепер усе інакше. Більшість нинішніх школярів, на жаль, і в очі не бачили ключку для гри у хокей із м’ячем, який останнім часом набув популярності в усьому світі. Що казати, коли навіть збірна «піратів» із Сомалі виступає у світових чемпіонатах з бенді. Не виключено, що показові суперматчі кращих українських команд, які, можливо, відбудуться на Полтавщині, відродять інтерес наших земляків до цього захоплюючого виду спорту.

Карта депутатів
Банер
Банер
Громадський бюджет
19 Лютого, 2018 Понеділок
18 Лютого, 2018 Неділя
більше новин