Дайджест податкових новин

ПОДАТКОВІ НОВИНИ

1. За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9%.
2. За оперативними даними Кременчуцької ОДПІ на початок 2015 року в зареєстровано 30694 платника податків, з них: 10374 юридичних осіб та 20320 фізичних осіб – підприємців, 11617 осіб обрали спрощену систему оподаткування.
Протягом 2014 року платниками Кременчуцької ОДПІ до Державного бюджету сплачено 3 360,9 мільйонів гривень, до місцевих бюджетів – 1 294,1 мільйон гривень.
Крім того, на рахунки платникам відшкодовано 1840,4 мільйони гривень податку на додану вартість, 1 516,7 мільйонів гривень – в автоматичному режимі.

РОЗМІР ПОДАТКОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПІЛЬГИ У 2015 РОЦІ НЕ ЗМІНИВСЯ

Законом України „Про Державний бюджет на 2015 рік” (далі – Держбюджет) від 28.12.2014 р. №80-VIII визначено розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2015 рік, які є однаковими і на 1 січня 2015 року становлять 1218 гривень.
Відповідно до 169 статті Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Податковий кодекс) платник податку має право на зменшення суми доходу, з якого утримується податок на доходи на розмір податкової соціальної пільги.
Для більшості платників (не пільговиків) вона дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому Держбюджетом на 1 січня звітного податкового року.
Тож, виходячи з того, що розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня 2015 року складає 1218 гривень, звичайна соціальна пільга на 2015 рік становить 609 гривень.
Право на підвищену соціальну пільгу у розмірі 150 та 200 відсотків має визначена Податковим кодексом категорія громадян (п. 169.1.3 та 169.1.4). Ії застосовує роботодавець з дня отримання заяви від найманого працівника (та документів, що підтверджують право на отримання підвищеного розміру пільги).
У разі відсутності заяви від найманця – податок на доходи фізичних осіб утримується роботодавцем з повної суми оподатковуваного доходу платника.

ОПОДАТКУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ – 2015

Прийняття напередодні нового 2015 року Закону України №71- VIII від 28 грудня 2014 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон №71) викликало чималий ажіотаж cеред бізнес-спільноти та пересічних громадян, адже впровадження його в життя, суттєво змінило Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – кодекс).
Особливу зацікавленість платники нашого регіону приділяють податку на майно, до складу якого серед інших увійшов і податок на нерухомість.
Згідно оновленої ст. 266 кодексу платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Якщо зі сплатою податку на житлову нерухомість суспільство зіткнулося в минулих роках, то оподаткування нежитлових будівель є новинкою в оподаткуванні та, в свою чергу, ще одним джерелом наповнення місцевого бюджету.
Під об’єктами житлової нерухомості реформований кодекс відтепер розуміє: будівлі, віднесені законодавством до житлового фонду, дачні та садові будинки.
Будівлі, віднесені до житлового фонду, кодекс поділяє на такі типи: житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, садовий будинок, дачний будинок.
Усі інші будівлі, приміщення, які не віднесені законодавством до житлового фонду, пропонується вважати об’єктами нежитлової нерухомості, зокрема, до них відносяться: готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори та будинки відпочинку, будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; гаражі та криті автомобільні стоянки, склади.
Відповідно до пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. При цьому, фізичні особи-власники житлової нерухомості будуть сплачувати податок з урахуванням наданих їм пільг у вигляді зменшення бази оподаткування:
• для власників квартири/квартир (незалежно від їхньої кількості) на 60 кв. м,
• для власників житлового будинку/будинків на 120 кв. м,
• для власників різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їхніх часток – 180 кв. м.
Зменшення податку на вказані пільги фізичній особі надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік), юридичні ж особи пільги на житлову нерухомість не мають.
В свою чергу сільські, селищні, міські ради своїм рішенням можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.
Мешканцям приватного сектора, слід звернути увагу на те, що з 1 січня 2015 року об’єктами оподаткування також є господарські (присадибні будівлі), до яких належать: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо. Те саме стосується і власників індивідуальних гаражів та житлових заміських садових та дачних будинків, оскільки тепер з цих об’єктів нерухомості також стягується податок.
Проте органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року мають право визначитися яку саме нежитлову нерухомість обкладати податком і наповнювати за її рахунок місцевий бюджет, а на яку встановити додаткові пільги. Для фізичних осіб – власників житлової нерухомості пільги будуть встановлюватися в залежності від їх майнового стану та рівня доходів.
Ставки податку для об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, а також пільги по сплаті, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, котрий не перевищує 2% (для житлової нерухомості) або 1% (для нежитлової нерухомості) розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування. Враховуючи те, що Законом «Про Державний бюджет на 2015 рік» станом на 1 січня 2015 року мінімальний розмір заробітної плати становить 1218 грн., то ставка податку на нерухомість може бути визначена міськими та селищними радами:
– для житлової нерухомості в сумі від 0 до 24,36 гривень за 1 кв. м.;
– для нежитлової нерухомості від 0 до 12,18 гривень за 1 кв.м.
Звертаємо увагу на те, що фізичні особи в 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік за ставками та пільгами, які діяли в 2014 році. Податок буде сплачуватися протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення – рішення від органу Державної фіскальної служби.
Наголошуємо, що згідно оновлених норм, введених у законодавство з 2015 року, податок буде сплачуватися у 2016 році. В зв’язку з цим громадянам протягом 2015 року необхідно звернутися з письмовою заявою до Кременчуцької ОДПІ та провести звірку щодо житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у їх власності, а також дізнатись чи мають вони право на користування пільгами.
Юридичні ж особи самостійно обчислюють суму податку і з урахуванням змін, що діють з 1 січня 2015 року та до 20 лютого зобов’язані подати до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію встановленої форми, з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально, які сплачуватимуть до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Кременчуцька ОДПІ повідомляє, що після прийняття органами місцевого самоврядування ставок та пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податковою інспекцією будуть надані додаткові роз’яснення.
За довідками звертайтеся до консультантів Центру обслуговування платників та інспекторів сектору адміністрування майнових податків податкової інспекції за адресою: вул. Красіна, б. 76 або за телефонами: 74-07-20 або 74-34-87.

РОЗШИРЕНО КОЛО ПЛАТНИКІВ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ

Законом України №71-VIII від 28 грудня 2014 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон №71) розширено коло платників акцизного податку. Відтепер його також мають сплачувати:
– суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
– оптові постачальники електроенергії;
– виробники електроенергії, які продають її поза оптовим ринком електроенергії (замість збору у вигляді цільової надбавки);
– власники імпортованих транспортних засобів, які переобладнують їх у легкові автомобілі.
Одночасно Законом №71 скасовано акцизний податок з продажу/відчуження цінних паперів та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку в контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації з акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
Кременчуцька ОДПІ також доводить до платників, що з 1 липня 2015 року пиво визначається, як алкогольний напій, який відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 та підлягатиме ліцензуванню.

КАСОВІ АПАРАТИ НЕОБХІДНО ДООБЛАДНАТИ ДО КІНЦЯ 2015 РОКУ

Законом України №71-VIII від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни та дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді.
З 1 січня поточного року дозволяється первинна реєстрація лише тих РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

ПОДАТКОВА ОГОЛОСИЛА КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ ПОСАД

Кременчуцькою ОДПІ оголошено конкурс на заміщення вакантних посад: начальник управління; начальник відділу (до виходу основного працівника); завідувач сектору (до виходу основного працівника); завідувач сектору; головний державний ревізор-інспектор; головний державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника); головний державний інспектор (до виходу основного працівника); старший державний ревізор-інспектор (до виходу основного працівника); старший державний інспектор (до виходу основного працівника); державний інспектор (до виходу основного працівника); державний інспектор; головний державний ревізор-інспектор Комсомольського відділення; головний державний інспектор Комсомольського відділення (до виходу основного працівника); старший державний інспектор Комсомольського відділення; головний державний інспектор Козельщинського відділення; старший державний ревізор-інспектор Козельщинського відділення.
Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються протягом 30 календарних днів з дня оповіщення з 9 год. 00 хв. до 18 год. 15 хв., у п’ятницю до 17 год. 00 хв. відділом персоналу податкової інспекції міста за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна, буд.76, кім. 306. Додаткову інформацію нададуть телефоном (0536)74-20-51.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКІВ ЗВІТУВАННЯ ТА СПЛАТИ З ЄСВ

Законом України №77 – VIII від 28 грудня 2014 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 1 січня 2015 року змінено і норми Закону України, якими регулюється порядок застосування органами фіскальної служби штрафних санкцій.
Відтепер, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн); а за ті самі дії, вчинені платником єдиного соціального внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 1020 грн).
Окрім цього за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску — (замість 10%) збільшено штраф до 20% своєчасно не сплачених сум, а у випадку донарахування сум своєчасно не нарахованого ЄСВ — штраф від 5% зріс до 10% зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.
Крім того, внесено зміни до статті 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі і за порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, неподання, несвоєчасне подання чи за подання не за встановленою формою звітності з єдиного внеску або подання недостовірних відомостей тягнуть за собою накладення штрафу не тільки на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, а й на фізичну особу – підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 гривень); за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року вже було піддано адміністративному стягненню штраф зросте від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і становитиме 680-850 гривень.
Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі і авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, також тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680-1360 гривень). За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі і авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян штраф зросте від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360-2125 гривень).
За такі повторні порушення протягом року доведеться сплатити від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550-5100 гривень).

ТРИВАЄ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН ЗА 2014 РІК

З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова інспекція м. Кременчука нагадуює, що декларація про майновий стан і доходи, які отримали громадяни у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року за місцем реєстрації платника.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
– отримання доходу від спадщини (дарування) від членів сім’ї другого ступеня споріднення,
– отримання доходів від надання нерухомості в оренду,
– отримання доходу від продажу об’єктів нерухомого майна, яке знаходиться у власності менше трьох років,
– додаткове благо, в т.ч. списання пені та штрафної санкції банківськими установами,
– отримання іноземних доходів,
– отримання доходів від продажу протягом року більш як одного транспортного засобу,
– отримання доходу від надання інших послуг, а саме: надання медичних послуг, послуг няні, домашньої робітниці, послуг фото- та відеозйомок тощо.
Вимогою щодо подання інформації про отримані доходи ігнорувати не можна. Пам’ятайте, що за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації чекає відповідальність у вигляді накладення штрафу у 170 гривень. Якщо ж не сплатите податок або сплатите його з запізненням – також отримаєте зайві витрати на розмір штрафних санкцій та пені.
Право на подання декларації мають фізичні особи, які бажають отримати податкову знижку у частині повернення частки податку, сплаченого ними із заробітної плати. Така декларація за 2014 рік подається платником упродовж всього 2015 року.
Якщо ж ви не розумієтесь на заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи на допомогу вам працюють консультанти Центру обслуговування платників податкової інспекції, які працюють за адресою: вул. Красіна, б.76. А довідкову інформацію нададуть телефоном 74-07-20.
Подати декларацію про майновий стан і доходи можна і в електронному вигляді. Для цього платнику необхідно придбати ключі електронного цифрового підпису і програмне забезпечення, які безкоштовно надають в податковій інспекції за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.
Не гайте часу – відправляйте декларацію електронною поштою!

УВАГА! ТЕЛЕФОННА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»!

Кременчуцька ОДПІ повідомляє про проведення 23 січня 2015 року з 15 до 17 години сеансів телефонного зв’язку “гаряча лінія” за номером 74-20-92:
– з 15 до 16 години заступником начальника Кременчуцької ОДПІ Іриною Іванівною Годиною на тему: «Військовий збір, адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Податок на майно. Акцизний податок. Упередження виплати заробітної плати «в конвертах».
– з 16 до 17 години заступником начальника Кременчуцької ОДПІ Аллою Володимирівною Шубою на тему: «Звітування у 2015 про використання РРО. Сервіси для платників податків. Адміністративні послуги, що надаються в ЦОП Кременчуцької ОДПІ. Право громадян на звернення та на доступ до публічної інформації».

БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ ЗА НОВИМИ КОДАМИ БЮДЖЕТНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ З 26 СІЧНЯ

Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що з 26 січня 2015 року діятимуть бюджетні рахунки за новими податковими платежами, встановленими з 1 січня 2015 року Законом України №71-VIII від 28 грудня 2014 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”.
Нові рахунки розміщено в Центрі обслуговування Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. Красіна 76, на інформаційних стендах податкової інспекції, з 26 січня – дивіться на місцевих сайтах. Довідкову інформацію нададуть телефоном 74-07-20.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Січня, 2019 Понеділок
20 Січня, 2019 Неділя
19 Січня, 2019 Субота
більше новин