КВБЗ завершив минулий рік із збитками і втратою працівників (відео)

Про це під час зустрічі актива міста з губернатором Полтавщини Валерієм Головком зазначив Анатолій Шабала, голова правління КВБЗ.

«Наразі у нас є вся лінійка транспорту соціального призначення, крім електричок. На Україні 18 вагонобудівних підприємств. 65% продукції, яку виготовляють в Україні – це продукція КВБЗ. Згідно з рейтингом: з 48 підприємств в СНД ми займаємо 5 місце. Фінансовий рік ми завершили зі збитками», – слова голови правління КВБЗ.

Нагадав Анатолій Шабала, що Росія скасувала сертифікати на продукцію КВБЗ. Це одна із причин, що підприємство мало збитки.

Також причина збитків в тому, що заморожено більше мільярда гривень – це переплати податку на прибуток і неповернення ПДВ.

«Податки до міського бюджету зменшилися до 30 млн, тоді як в 2013 ми платили близько 70 млн. Відрахування до держбюджету теж впали майже в 6 разів : до 170 млн», – слова керівника промислового підприємства.

Розповів він і про заходи, які застосовувались вагонобудівниками, а також про реалії життя підприємсва.

«Ми на місці не сиділи, ми розробляли низку програм, як прокредитувати “Укрзалізницю”. Адже наразі зношеність рухомого складу на рівні 90-92%. Рівень заробітної плати на заводі за рік впав на 20%, не враховуючи інфляцію. За 2014 роки ми втратили більше тисячі працівників. Найсумніше, що висококласні фахівці їдуть працювати в Росію, Чехію, Туреччину, Польщу, Прибалтику. Якщо так буде і далі, то нам доведеться закуповувати імпортну продукцію», – розповів пан Шабала.

Проте за словами Анатолія Шабали орієнтуватися на ринки Європи КВБЗ не збирається: «У Європі нашу продукцію не чекають. Там є свої підприємсва, які виробляють соціальний ж / д транспорт, і необхідність оновлення парку вантажних вагонів в Європі менше ніж в Росії . Так торік в Європі оновили парк на 7000 вагонів, а в Росії в 2012 році оновлення склало 120 тисяч вагонів».

Тож наразі надія на внутрішній ринок і державну підтримку: «Запас міцності у нас залишився дуже маленький. Необхідно, щоб держава розрахувалася з нами. Якщо ми говоримо про консолідацію, ми сподіваємося, що вона відбудеться і з боку міської влади і з боку обласної держадміністрації», – резюме Анатолія Шабали, голови правління КВБЗ.

Олена Ліпошко, фото Дмитра Бабця

Повний фоторепортаж дивіться ТУТ

Карта депутатів
Банер
Банер
Громадський бюджет
23 Лютого, 2018 П’ятниця
22 Лютого, 2018 Четвер
більше новин