У Кременчуці директора, який не виплачував зарплату працівникам, засудили… І відразу ж амністували

У нашій країні невиплата зарплати – не таке вже й рідісне явище. Держава декларує активну боротьбу з цим ганебним явищем. Прокурори погрожують кримінальним переслідуванням керівників, які не оплачують працю своїм працівникам. Люди намагаються вірити, що держава стане на їхній захист. І що керівники підприємств, побоюючись страшного покарання, не насміляться затримувати чесно зароблені гроші. А що ж відбувається насправді? Як виявилося, прокурорські жахачки – це порожній пшик, ненаповнений змістом.

Нещодавно в Автозаводському райсуді розглядалася справа одного такого боржника – керівника ТОВ «Вік Трейд» (юридична адреса: м. Кременчук, вул. Московська, 37). Його прокуратура звинуватила у безпідставній невиплаті працівникам підприємства заробітної плати більш ніж за один місяць. У звинувальному висновку написали, що у директора навіть виник «злочинний умисел». Адже відповідно до ст. 15 Закону України «Про оплату праці» оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку, а всі інші платежі – після виконання зобов’язань щодо оплати праці. Однак судова економічна експертиза встановила, що з квітня 2012 по лютий 2013 року ТОВ «Вік Трейд» виконало багато фінансових операцій. Проте працівникам зарплата нараховувалася, але не виплачувалася за реальної можливості це зробити.

Таким чином, за 10 місяців ТОВ «Вік Трейд» завинило працівникам понад 200 тисяч гривень.

Директор свою провину в скоєнні злочину визнав. Але для суду він «характеризується позитивно», на обліку в лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, на утриманні має неповнолітнього сина. До того ж звинувачений продемонстрував «щире розкаяння у скоєному та активне сприяння в розкритті злочину».

Тому суд ухвалив соломонове рішення – визнати директора винним, призначивши покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 8500 гривень із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком на 1 рік. Але від відбування призначеного покарання на підставі амністії звільнити.

Виглядає так, наче абсолютна безкарність для порушника. А ще – це сигнал для інших керівників, мовляв, працівників можна експлуатувати, користуючись їхніми грошима на власний розсуд. Тобто тримати за рабів. І нічого за це не буде.

Щоправда, вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку. Але навряд чи це станеться, оскільки жодних законів суд не спаплюжив.

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
16 Січня, 2019 Середа
більше новин