Сесія Кременчуцької міськради (репортаж із зали) ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Сьогодні в Кременчуці проходить сесія міської ради. “Вісник” пропонує репортаж із місця подій.

10.00 – розпочалась сесія. Депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Маріуполі, жертв кривавих терактів в українських містах, загиблих під час минулорічних подій на Майдані.

10.05 – віце-мер вручив ключі від квартири родичам загиблого в АТО кременчужанина Олексія Древаля.

10.08 – секретар міськради Василь Івко оголосив, що депутат Лук’янченко написав заяву, щоб працювати у депутатській групі “Кременчук”.


10.10 – секретар міськради оголошує додаткові питання. Перше – розгляд проекту бюджету на 2015 рік. Окрім того, ряд інших. Серед них питання про порядок забезпечення учасників АТО земельними ділянками. 

10.20 – депутати пропонують затвердити порядок денний із включенням додаткових питань. Три депутатські запити: від Березянського, Федька, Черниша. Харченко вже рветься виступати.

10.25 – запит Березянського стосувався можливості відкрити філіали ЦНАПу в районах міста для покращення обслуговування населення. Цю ініціативу депутатської групи “Кременчук” підтримали.

 
Ірина Федько звернулась до депутатів
із проханням підтримати мешканців будинку на вулиці Пролетарській, 22/13, щодо перегляду дозволу на розміщення магазину «АТБ». Адже мешканці категорично не згодні з відкриттям цього магазину. Запит підтримано. 
Микола Черниш у своєму
запити звернувся до губернатора з тим, аби Держкомзем області винайшов можливість надання ділянок учасникам АТО, афганцям, чорнобильцям на територіях прилеглих до Кременчука сіл. Адже у місті ділянок не вистачає. Запит підтримали.

10.30 – Калашник розповів про наради з головоюОДА. Там поставили завдання розгортати загони самооборони. Держава дає зброю. Інше з міських бюджетів. Тож сформувати склади палива, будматеріалів тощо. Створити ще додаткові патрулі на базі управлінь міліції і ДСНС. Тож до 1 лютого потрібно переглянути бюджет , щоб знайти кошти. Калашник пропонує сесію не закривати.

10.40 Калашник нагадує, що сума,яку виділили у бюджеті на цей рік на допомогу учасникам АТО і яка наразі складає 1 мільйон гривень, може збільшитися. А кому скільки грошей виділити – розгляне комісія. Переглянуть бюджет і знайдуть кошти на ремонт доріг і дитячі майданчики.
Проблема
ще й у тому, що дітей 1-4 класів мають годувати за рахунок держсубвенції, та поки грошей не дали. Тож зараз молодші школярі харчуються за кошти міського бюджету. А це 2 млн грн на рік. Бюджетники, зарплати яких тепер фінансуються з держбюджету, нарешті отримали гроші – аванс за січень. Згадує і проблеми роботи ЦНАПу. Калашник говорить про важкий бюджет. Кошти: або на війну, або на завершення міських проектів. Активістів закликав забути про популізм.

10.45 – депутат Максак розповів, що «Рідне місто» знайшло перекіс: на розвиток футболу в бюджеті виділено більше 3 млн грн, а на допомогу родинам воїнів АТО, переселенців – 1 млн. Пропозиція на 1 млнзбільшити допомогу, а гроші зняти з програми розвитку футболу і залучення інвестицій.

10.50 біля мікрофона активістка, член виконкому Павленко, говорить, що підтримує Максака. Пропонує економити. А саме на телекомпанії. Говорить, що це КП неокупне. Вона стверджує, що сюжети нецікаві, сюжети. Згадує Харченка, якого там показують. Також згадує  “Вісник”. Інших статей економії не пропонує. Пропозиція забрати 500 тис. грн з телерадіокомпанії. Чи пов’язана така нелюбов до міського телебачення з тим, що деякі майданівці працюють на ТК “Візит”, пані Павленко не уточнювала.

10.55 депутат Недяк розповідає про діяльність ФК “Кремінь”, про дітей, які там займаються. Окрім міського бюджету, допомагають спонсори. Нагадує «Рідному місту», що така їх нелюбов до футболу викликана майбутніми виборами. Його виступ перекрикують Харченко, Піддубна. Недяк розповідає, що у місті 63 команди, які депутатів просять підтримати.

11.05 і знову біля мікрофона депутат Волошин, який говорить про програму розвитку футболу у Кременчуці. Порівнює витрати на ФК “Кремінь” і на інші спортивні школи. На його думку, на фоні інших “Кремінь” живе непогано, тому пропонує виділити на футбол, як і в минулому році 3 млн 050 грн. Говорить , що гроші на АТО з футболу зняли. Згадує Сазонова і Матицина, які допомагають спорту.

11.07 депутат від «Рідного міста» Ігор Березянський згадав, як сам, будуючи керівником банку, допомагав команді “Кремінь”, як Матицин допомагав. Та тепер треба уживатися. 

11.11 депутат Шиян нагадала, що Кремінь” це 400 дітей, які займаються футболом. Порівнює зі школою. Нагадує, що ціни зросли на все. Зменшать витрати – діти підуть на вулицю.

11.12 депутат Гриценко говорить про політичний піар.

11.15 депутат Кравченко говорить, що на АТО дехто піаритися. Війна війною, а місту треба розвиватися. Закликав робити все: і дороги ремонтувати , і допомагати бійцям. «Не залишимо хлопців з голими жопами», – його слова.

11.17 Харченко знайшов клоаку вмеморіалі «Вічно живим». Говорить про фірму «Центр» і про 9 млн грн. Пропонує зняти 2 млн з меморіалу. Шукає гроші в статтях витрат на рейдах і виконкомі. Так, легко знайшов 7 млн грн. Говорить, що знайде працівників на урізані зарплати. Згадав про натуральне господарство. Далі Харченко розбирається з інвестиціями, а точніше, з КП “КременчукІнвест” . Десь Харченко бере цифру 5 млн грн на допомогу учасникам АТО  – саме стільки, на його думку, мають видавати з міського бюджету. Чому стільки, а не більше чи менше – не аргументує. Закликає кременчуцьких хлопцівіти воювати. Не чує із залу закликів громади , щоб сам пішов на війну. Потім іде до жінок, які це говорили, розбиратися. Далі обіцянка від активіста Харченка, що завтра йде добровольцем на АТО.

11.30 активістка Піддубна розбирається перед мікрофоном у питаннях широкого спектру: від ремонту доріг до лікарень. Не може оминути свої улюблені теми – спорт і гроші. Не йде від мікрофона, не втрутившись у генеральний план міста. Дискусія з депутатами. Погрожує на наступній сесії назвати прізвища депутатів, що не платять за оренду землі.

11.35 виступає ще один активіст Полюхович , який закликає об’єднатися прийняття бюджету міста. Говорить і про допомогу в зоні АТО , як возить її штаб підтримки армії .

11.40 депутати голосують за те, щоб надати слово Жогану громадянину Росії. Він у цей час кричить і шукає прокурора. Слова Жогану не дали. Обурюється він та інший активіст Сосов. Депутати почали розгляд порядку денного.

11.45 депутати розглядають проект міського бюджету, вносять правки. Бюджет міста прийняли. Харченко обурюється. Бігає по залу і кричить. Павленко – з ним. Івко обурюється: чого він стоїть? Івко просить захисту. Біля трибуни скупчення.

11.55 – у залі члени «Майдану» блокують роботу сесії. Піддубна – з гучномовцями, Павленко і Харченко не вгамовуються. Харченко пропонує голосувати відкрито – руками. У залі обурюються, пропозицію Харченка не підтримали. Не підтримали й ініціативу зняти гроші з ремонту меморіалу.

Ще одну пропозиція Харченка – ліквідувати «Кременчукінвест» – не підтримали. Також він запропонував зняти доплати з членів міськвиконкому. І за неї депутати не проголосували. Зняти гроші з телекомпанії – теж лунає від Харченка. Її не підтримують. Харченко – за зменшення фінансування програми футболу – депутати проти. Знову голосують за бюджет. Весь час фракція «Батьківщина» утримується . Бюджет затвердили вдруге без змін.

12.00 – Стасюк «дорвався» до мікрофона. Обурюється, що активісти «Майдану» – серед громадських організацій виступають на сесії. Згадує візит губернатора, прийняття держбюджету. Головна теза: змінюється влада, президенти, а він – Стасюк – незмінний . “Спеціаліст по дорогах”, – комплімент у його промові на адресу активістки Піддубної.

12.10 – перерва

13.00 – депутати повернулись із перерви. Затвердили одне питання. Обговорили питання затвердження програми залучення інвестицій та економічного розвитку. Виступив депутат від «Рідного міста» Максак , який оголосив, що проти цієї програми. Він пропонує не затверджувати її, бо є важливіші проблеми і питання, на які слід витрачати гроші. Далі віце-мер Калашник аргументує важливість програми, роботи ” Кременчукінвесту” . “Євроінтеграції без цього проекту не буде” – слова Калашника. Програму затвердили.

13.15 – депутати перейшли до розгляду земельних питань.

13.35 – депутати розглянули всі питання порядку денного. Перейшли до розгляду додаткових.

 

13. 37 – на розгляді питання про виділення коштів за рахунок вільного залишку міського бюджету. Його затвердили 40 голосами.

 

13.40 – розподіляють спецодяг і вільні залишки.

 

13.41 – розгляд програми “Турбота” . Секретар міськради Івко говорить, що будуть зміни і доповнення, але від завтра ця програма має працювати. Тож, можливо, сесію не закриватимуть, щоб внести в програму “Турбота” доповнення. Та дещо змінили вже сьогодні. Це, зокрема, збільшення суми, яку виділяють із міського бюджету на матеріальну допомогу родинам воїнів АТО , переселенцям. На це передбачається 1 млн грн. Програму затвердили 40 голосами.

13.55 – депутати розглядають положення про забезпечення ділянками учасників АТО і учасників війни. Виступати вийшов член робочої групи з розгляду цього питання Дедюрін . Він говорить, що це питання не обговорили з представниками «Бойового братства», афганцями. Стверджує, що члени робочої групи не бачили проекту, тож пропонує положення відправити на доопрацювання. Далі голова фракції «Рідне місто» Гриценко виступає за те, щоб відкласти це положення на доопрацювання. Цю Пропозицію підтримали. 

13.57 – розглядають питання про надання пільг на оренду землі для шкіл, лікарень, комунальних підприємств. Адже змінилось законодавство і ці заклади мають платити з усіма на рівних. 

14.00 – всі питання порядку денного розглянули. Для виступу записатись депутати Кравченко, Максак, Холод.


14.01- Кравченко просить допомогти військовим із маскувальними сітками. Це звернення до шкіл. Сітки мають бути білими.


14.02 – Максак захищає працівників райвиконкомів і міськвиконкомів, але говорить про скорочення на 20 відсотків чиновників на рівні держави. Пропонує зробити відповідний аналіз, щоб оптимізувати чисельність працівників. Це стосується райвиконкомів, міськвиконкомів, комунальних підприємств. На наступній сесії – розглянути оптимізацію з огляду на скрутне становище в країні.

14.06 – виступає депутат Холод. Подякував «Майдану», що немає п’яних, депутатів не лають малюками. Пропонує їм піти виграти вибори і далі виступати з трибуни. “Є регламент, який треба поважати. Ми теж представники не особливого клану, зустрічаємось із виборцями.
Ми один одному ставити клеймо, хоч є між нами не порозуміння”, – говорить із трибуни. 
Просить не створювати дисбаланс у місті. Згадав, як купка людей пішла шантажувати прокурора. “Ми вже надивились фільмів. Закликаю шукати шляхів уникнення загострення, а пошук компромісів”, – слова Холода

14.13 – свободівець Гура просить розглянути питання перейменування парку «Ювілейного» на парк «Героїв Майдану».

14.14 – волонтер Балацький просить допомогти з ремонтом машини, яку побили в зоні АТО і якою возять військовим допомогу. Просить розібратися у нападі майданівців на членів «Правого сектору».


14.17 – знову Харченко на трибуні, звинувачує волонтерів, депутатів, чиновників. Як завжди фігурують у його виступах слово громада.

14.19 – виступає активістка Піддубна, знову звучать слово «громада», заклики працювати на громаду

14.20 – на трибуні Левчук, який говорить про нехорошого чоловіка Харченка, говорить, що Харченко бив жінок, а активісти Михайленко і Климчук займались грабіжками.


14.22 – ветеран праці України Стасюк питає, де працює Піддубна. Згадує, що вона, будуючи депутатом Автозаводської райради, не внесла жодної пропозиції. Далі згадує свою трудову діяльність на посаді секретаря міської ради і про те, що перепльовує подвір’я (про те, що мале подвір’я, яке дали відповідно до закону). ” До мера – як пішки до місяця”, – це для Піддубної.


14.27 – Івко закликав не пікетувати і не виривати мікрофон, «Я – спікер, а – не циган ярмарку і “менжувати” не буду», – його слова.

Сесія Кременчуцької міськради (репортаж із зали) ОНОВЛЮЄТЬСЯСесія Кременчуцької міськради (репортаж із зали) ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Квітня, 2019 Субота
19 Квітня, 2019 П’ятниця
18 Квітня, 2019 Четвер
більше новин