Перша сесія 2015 року відбулася

Надважлива бюджетна сесія пройшла у Кременчуці 27 січня. На засіданні були присутні усього 45 депутатів із 60. Тож прийняття рішень могло б бути під загрозою. Адже депутати мають різні політичні та інші погляди. Однак бюджет міста прийнято: «за» – 34 голоси.
Без скандалу від «Майдану» не обійшлось!

На комісіях було тихо

Депутатські комісії передують кожному засіданню міської ради. Вони є відкритими, тож усі охочі – і пересічні громадяни, й активісти – мають можливість їх відвідувати. Проводять їх для того, щоб депутати попередньо ознайомилися з усіма питаннями, які виносять на сесію, та мали змогу поставити свої запитання відповідальним щодо кожного із запропонованих до розгляду пунктів.

Однак активісти, які позиціонують себе як представники «Майдану», відвідали лише одну з восьми комісій. Слід зазначити, що й питання вони практично не ставили. Так само було й під час загального спільного засідання депутатських комісій: запитань у активістів практично не виникало. На сесії ж усе відбувалося навпаки.

Штурм міськвиконкому

Незважаючи на попередження секретаря міської ради про те, що у зв’язку з присутністю на бюджетній сесії головних розпорядників коштів вільних місць у сесійній залі не буде і кількість присутніх активістів необхідно обмежити, «майданівців» це не зупинило.

У понеділок вони оголосили про те, що влаштують під будівлею міськвиконкому мітинг. Щоправда, він не вдався. Тоді вони почали активно рватися до міськвиконкому. Кричали, штовхалися, намагалися зробити все, щоб показати, як їх «ображають» у цьому місці.

Особливо активним був пан Жоган. Він, будучи громадянином Росії, вважає, що без його присутності жодна подія в Кременчуці відбуватися не може. Із гучними криками: «А нафіг мені не потрібна ваша рада і сесія, пропустіть!» – він штовхався з міліціянтами та кидався на представників інших громадських організацій.
Правоохоронці ж зробили все, щоб заспокоїти активістів та зменшити рівень напруги. Через певний час до початку сесії всіх охочих впустили до сесійної зали з однією умовою – поводитися, як ВИХОВАНІ люди, не заважити роботі депутатів.

Бюджет прийнято

Перед початком розгляду питання бюджету до мікрофона для роз’яснення вийшов перший заступник міського голови Віктор Калашник. Він ще раз розповів про те, що цього року місто приймає соціальний бюджет і всі видатки обґрунтовані реальними надходженнями минулого року, а не «вказівками згори».

«На грошову підтримку родин учасників бойових дій на сьогодні ми виділили 1 000 000 (один мільйон) гривень. Ідеться не про те, щоб кожному роздати по 500 гривень чи півтори тисячі. Кожен з учасників отримає ту компенсацію, яка йому реально потрібна. І це питання буде обговорене індивідуально і розглядатиметься на створеній із цією метою комісії, до складу якої входять і активісти нашого міста. Це може бути компенсація у розмірі 5000 гривень, за необхідності – і 10 тисяч, і більше. Як, наприклад, було виділено на лікування одного з кременчужан 65 тисяч.

Хочу наголосити, що цифра 1 000 000 не є остаточною. Адже у разі необхідності, якщо всі ці гроші будуть витрачені на допомогу бійцям АТО, місто знайде кошти на те, щоб продовжувати підтримувати армію та наших хлопців.

Іншим важливим питанням є харчування дітей 1-4 класів, яке було безкоштовним. Цього року держава не дала чіткого пояснення щодо виділення державних коштів на цю потребу. Після того, як ми звернулися за уточненнями, стало зрозуміло, що з березня 2015 року держава виділяє субвенцію на компенсацію витрат на дитяче харчування. Зараз же, у січні та лютому, ми не можемо дозволити собі залишити дітей і не годувати їх! Тому ми маємо закласти гроші у міський бюджет на харчування малечі», – пояснив Віктор Калашник.

Торкнувся він й інших важливих питань: розвитку спорту, підтримки соціально незахищених верств населення, проблем на великих промислових підприємствах міста.
У цілому депутати підтримали таку редакцію міського бюджету. Єдиним каменем спотикання стали гроші, які виділяють на програму розвитку ФК «Кремінь». Однак після дискусії та виступів бюджет прийняли.

Термін придатності вихованості вийшов швидко

Першою ластівкою того, що і на цій сесії буде голосно, став виступ Леоніда Харченка, який із трибуни міської ради почав кричати про «голі *опи» наших солдатів. Однак одразу у відповідь почув пропозицію від літніх жінок із залу: «Їдь в АТО! Їдь захищати країну!» Звісно, залишитися байдужим до жінок Леонід не зміг і одразу з трибуни побіг з’ясовувати відносини з пенсіонерками. Від фізичного нападу та неприхованої агресії жінок рятувала Ганна Павленко, яка за руки відтягала він них пана Харченка.

Яскравою персоною сесії стала й депутат Автозаводської райради Оксана Піддубна, яка знову розповідала про дороги, медицину і спорт. Щоправда, цього разу вона вже знала про 9 мільйонів для спортивних шкіл міста. Тому просто намагалася довести депутатам міської ради, що насправді спортивних шкіл не 2, а 10, а допомагати 450 вихованцям-футболістам непотрібно.

Цікаво, що голосування за бюджет активісти пропустили і не помітили. Тож влаштували справжній пікет стола секретаря міської ради, почали кричати, виривати в нього мікрофон.

У сесійній залі знову мало не виникла бійка. Заспокоїти ситуацію зміг Євген Холод, який, як депутат, пішов на компроміс відносно активістів і згідно з регламентом виніс від себе їхні пропозиції на голосування. При цьому він відверто сказав, що сам жодну з цих пропозицій не підтримає. Тож депутати повернулися до питання розгляду бюджету міста, проголосували всі поправки від «Майдану». Слід зазначити, що жодна з них не була адекватною, всі схожі на фейк та навмисну провокацію.
Максимальна кількість голосів «ЗА» – аж 8!

Тож без змін бюджет міста був прийнятий удруге – «ЗА» 34 голосами.

Активісти засмутились, адже їхні поправки не пройшли. Гучномовець, який у жіночій сумочці пронесла до зали Оксана Піддубна, правоохоронці також відібрали.

Знову сесія з перервою

Цього разу сесія міської ради також проходила з перервою. Її на 45 хвилин оголосив секретар міської ради, підкресливши, що він є спікером. І в його обов’язках проводити сесію згідно з регламентом, а не займатися боротьбою за спокій та порядок у залі через «майданівців».

Після перерви активістів у залі практично не залишилося. Депутати швидко відпрацювали запитання порядку денного. А у «Різному» їм знову довелося вислуховувати Оксану Піддубну, якій на депутатському семінарі у п’ятницю вже пропонували піти попрацювати в ШРБУ. А вже на сесії вона голосно заявила, що згодна і буде працювати там безкоштовно. А також послухали Леоніда Харченка, який почав розповідати про те, що він є більшим «волонтерівським волонтером», ніж усі інші, і, взагалі, крім нього, ніхто в Кременчуці солдатам ніколи не допомагав. Також він чомусь узяв на себе й роль «головного судді, першого після Бога чи істини-несця» – і обізвав усіх депутатів «ворогами народу, поганими людьми» та іншими, на його думку, відповідними для сесійної зали словами.
Ця сесія знову була важкою. Однак кілька головних, надважливих рішень, незважаючи на протидію активістів, було прийнято. В першу чергу, це бюджет міста, програми підтримки бійців – програма «Турбота».

Офіційно сесію не закрили. Найближчим часом депутатів планують зібрати на чергове пленарне засідання, щоб прийняти після внесення змін, в оновленому вигляді, програму «Турбота».

Євгенія Гамза
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
16 Січня, 2019 Середа
15 Січня, 2019 Вівторок
14 Січня, 2019 Понеділок
більше новин