Хабар у півмільйона

У Кременчуці минулої п’ятниці було зареєстровано рекордний хабар. Полковник податкової міліції вимагав і отримав його від приватного підприємства за закриття кримінальної справи щодо несплати податків. Полковника затримали на гарячому у власному кабінеті. Кількома днями раніше на хабарі попався і начальник Кременчуцького МРЕВ, який вимагав 2,5 тисячі гривень за реєстрацію транспортного засобу. Про ці та інші резонансні випадки хабарництва на Полтавщині, а також топ-хабарів 2014 року – у матеріалі «Вісника».

Про те, що у Кременчуці 23 січня спіймали податкового міліціонера на хабарі у півмільйона гривень, на своїй сторінці у Facebook повідомив глава МВС Арсен Аваков.
«Співробітники МВС затримали полковника податкової міліції Бурлаченка Володимира Олександровича, заступника начальника Кременчуцької державної податкової інспекції Полтавської області», – повідомив Арсен Аваков.

У прес-службі прокуратури Полтавщини підтвердили цю інформацію, зазначивши, що посадовця затримано, розпочато слідчі дії: «Гроші полковник податкової міліції вимагав від представника одного з товариств за сприяння у прийнятті позитивного рішення у кримінальному провадженні, що проводилось відносно службових осіб цього товариства за несплату податків».

Хабар за реєстрацію автомобіля

Його у Кременчуці зареєстрували 21 січня. Як повідомили у прокуратурі Полтавської області, факт отримання службовою особою неправомірної вигоди за реєстрацію автомобіля у Кременчуці задокументовано. Ідеться про Олега Рябоконя, начальника центру з надання послуг, пов’язаних із використанням автотранспортних засобів, з обслуговування міста Кременчука та Кременчуцького району (або, як у народі називають, МРЕВ).
Сам же Рябоконь у коментарях кременчуцьким ЗМІ повідомив, що не причетний до грошей, і припускає, що їх підкинули. Наразі він перебуває під домашнім арештом.

За хабарника – 10 мільйонів застави

Проте цьому випадку передував більш гучний і резонансний. Наприкінці минулого року на хабарі «погорів» головний даївець Полтавщини Петро Блажківський.
Начальник УДАІ УМВС України в області вимагав від підлеглих працівників гроші. Щомісячні суми від кожного керівника підрозділу складали від 1000 до 4000 доларів США.

«У портфелі міліціонера та під час обшуку в квартирі було вилучено понад 1,5 мільйона гривень. На початку нинішнього року за апеляційною скаргою прокуратури Полтавської області апеляційним суд обрав для начальника УДАІ в області запобіжний захід – взяття під варту. А також на підставі ч. 3 ст. 183 КПК України у якості альтернативи визначив розмір застави – майже 10 мільйонів гривень», – повідомили у прокуратурі Полтавщини.

Відомо, що за Блажківського заплатили 10 мільйонів гривень, і наразі він під домашнім арештом.

Більший хабар – більша застава?

Кременчуцькому податківцю прокуратура Полтавської області визначила заставу в 15 мільйонів гривень. Про це повідомив прокурор Полтавської області Ян Стрелюк.
«За клопотанням прокуратури слідчим суддею Октябрського районного суду Полтави винесено ухвалу про обрання вищезгаданому посадовцю запобіжного заходу – взяття під варту. Та на підставі ч. 3 ст. 183 КПК України як альтернативу визначено заставу в розмірі 15 мільйонів гривень», – зазначив прокурор Полтавщини.
Наразі податківець перебуває в Полтавському слідчому ізоляторі. Коли верстали номер, інформації про внесення застави і зміни запобіжного заходу не було.

Для порівняння: сума застави, яку пропонують за хапугу-податківця, більша за ту суму, яку в Кременчуці за рік планують витратити на ремонт доріг (10 мільйонів гривень), а також на існування спортивної галузі (9 мільйонів гривень).

«Не будь слабким – прояви громадянську позицію»

Про те, що це – не останні факти викриття хабарництва, свідчить заклик міністра МВС Арсена Авакова, який повідомив про створення спеціальних груп, які виявлятимуть хабарників, і запас мічених грошей.

«Чоловіче, якщо у тебе вимагають хабар – не будь слабким – прояви громадянську позицію – заяви про це і покарай вимагача через нас. Не мирися з хабарниками. Кожне таке затримання – крок до нормальної економіки, нормальних правових відносин. У нормальне життя», – звернення міністра МВС Арсена Авакова.

Була реакція і від губернатора Полтавщини: «Затримання полковника податкової міліції – це лише початок повномасштабної і безжальної боротьби з корупцією в Полтавській області… Уникнути покарання не допоможуть ні зв’язки, ні посади, ні, тим більше, гроші. Громада області буде свідком того, як державні й правоохоронні органи, фіскальні служби регіону очищатимуться від корупціонерів… Я вважаю, що провина за такі кричущі факти корупції лежить і на керівниках конкретних структур, а тому вимагатиму притягти до відповідальності і їх».

Найбільші хабарі 2014 року

580 тисяч доларів вимагало «Госкомземагентство» у Миколаївській області від приватного підприємця за оформлення угоди оренди землі.

480 тисяч доларів знайшли в Міноборони, в сейфі екс-директора держзакупівель.

2 мільйони гривень та 300 тисяч доларів конфіскували у заступника керівника «Центренерго».

2 мільйони гривень вимагала у співробітника Сумської РДА начальник за те, щоб залишити його на посаді.

1 мільйон гривень вимагав заступник начальника служби МНС у одного з підприємців міста Луцька за підписання актів.

Олена Ліпошко
Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Квітня, 2019 П’ятниця
18 Квітня, 2019 Четвер
більше новин