Кременчук ризикує залишитися без гарячої води

Конфлікт між «Полтаваобленерго» і кременчуцькими комунальниками набирає обертів. Місто готове розірвати угоду, укладену з енергетиками на оренду тепломереж, і передати їх КП «Теплоенерго». А «Кременчукводоканал» може перестати подавати воду на ТЕЦ. Чи ризикує більша частина міста залишитися без води та про подробиці комунально-енергетичної війни – у цій публікації «Вісника».

Чергові розбірки почалися під час наради комунальників. Керівники майже всіх кременчуцьких комунальних підприємств говорили про безчинство з боку «Полтаваобленерго».

Так, КП «Кременчукводоканал» винне «Полтаваобленерго» 9 мільйонів гривень за електроенергію, а «Полтаваобленерго» йому – 7 мільйонів гривень за воду, яку бере для підігрівання. А ще енергетики не хочуть приймати платежі від водоканалу. Триває судова тяганина – про це на нараді нагадав керівник «Кременчукводоканалу» Юрій Мандрегеля.

Він до того ж попередив: якщо так і надалі ітимуть справи, «Кременчукводоканал» уже найближчим часом перестане постачати «Полтаваобл-енерго» холодну воду. Ідеться про технічну воду, яку подають на Кременчуцьку ТЕЦ для підігрівання і подання в оселі кременчужан.

Віце-мер, що курирує «комуналку», Сергій Ярош лише констатував, що перемовини між керівництвом міста та вищеназваної енергопостачальної компанії відбуваються постійно, але результатів непомітно.

«Я не дозволю залишити Кременчук без гарячої води. Взагалі, позиція ПАТ «Полтаваобленерго» неконструктивна не тільки з водоканалом, а і з КП «Благоустрій Кременчука». Енергетики заборгували комунальному підприємству за оренду тепломереж, однак, своїх боргів помічати не бажають», – сказав віце-мер Віктор Калашник.

Тут варто нагадати, що раніше Віктор Калашник розпорядився не виплачувати борг, який є у бюджетних установ Кременчука перед енергетиками за спожиті енергоносії. «Я не можу допустити, щоб місто залишилось без гарячої води», – сказав віце-мер.

Назад у місто

Щодо «Благоустрою Кременчука», то тут ситуація набагато цікавіша. «Полтаваобленерго» заборгувало 8 мільйонів гривень КП «Благоустрій Кременчука», а за 12 тисяч гривень боргу погрожує цьому ж підприємству відключенням світла з 30 червня.
«Я вчора надіслав їм лист із повідомленням про бажання розірвати угоду оренди тепломереж, якщо вони не почнуть платити за мережі», – сказав в. о. директора КП «Благоустрій Кременчука» Сергій Шаповал.

Уже після наради у розмові з представниками ЗМІ начальник УЖКГ Іван Москалик зазначив, що якщо місто розірве з «Полтаваобленерго» договір оренди тепломереж, то передасть їх комунальному підприємству «Теплоенерго». Він нагадав, що раніше така схема діяла.

«Тоді наші комунальники будуть отримувати гроші, а не «Полтава-обленерго». Раніше так усе і було. ТЕЦ в оренді у них до 2019 року», – слова Івана Москалика.

Депутатські ініціативи

«На минулій сесії ми затвердили для «Полтаваобленерго» інвестиційну програму. Пішли назустріч. То чому нам не йдуть назустріч?» – це запитання від голови постійної депутатської комісії з питань УЖКГ Геннадія Іваняна.

За його ініціативи від імені депутського корпусу підготували лист до Президента, Кабміну, щоб уже на рівні держави допомогли вирішити конфлікт між енергетиками і комунальниками. І вже на найближчій сесії міськради, яка відбудеться 7 липня, його запропонують затвердити депутатам.
У зверненні йдеться про те, що ситуація склалась таким чином, коли вже немає можливості врегулювати її на рівні міста.

Енергетики чи вандали?

Вивернуті бордюри і понівечена плитка, спиляні дерева і залишені гілки – так виглядають території після ремонту, який проводять працівники Кременчуцької філії «Полтаваобленерго». «Треба ж мати хоч якусь культуру виробництв. У нас на них немає ніяких засобів впливу, як це є на комунальні підприємства», – зазначив Сергій Ярош.

Тема безладу після аварійних чи планових робіт у Кременчуці не нова. І тут уже традиційно найбільше зауважень до енергетиків. Раніше навіть давали 3 дні терміну, проте його не дотримуються.

Та й головне: 80% розритих ділянок несанкціоновані, тобто на них не видавали дозвільні документи відповідні служби. Це вже статистика від головного комунальника міста Івана Москалика.

Тож прямо на нараді керівники районних рад отримали доручення виписувати побільше протоколів і стягувати штрафи. Інше запитання: чи це допоможе?
Бо керівник Кременчуцької філії «Полтаваобленерго» Сергій Андрієвський зазначив, що в тариф закладена сума, яку необхідно витрачати або на ремонти мереж, або на асфальтування розритих ділянок.

«Ми більше витрачаємо на ремонти. А розриті місця поки що засипаємо щебенем. Грошей на асфальтування Полтава не дає», – сказав пан Андрієвський.

Мовою цифр

ПАТ «Полтаваобленерго» заборгувало комунальним підприємствам Кременчука 15,1 млн грн:

«Благоустрою Кременчука» за оренду тепломереж – 8,1 млн грн;

«Кременчукводоканалу» за холодну воду – 7 млн грн.

Місто заборгувало ПАТ «Полтаваобленерго» 15,3 млн грн за спожиті енергоносії:

Бюджетна сфера – 6,3 млн грн;

«Кременчукводоканал» – 9 млн грн;

Баланс – 200 тис. грн.

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин