Сесія міської ради не відбулася

У вівторок, 30 червня, мала пройти чергова – 60-а сесія міської ради. Відповідно до порядку денного депутати мали розглянути 40 питань та 10 додаткових. Однак так і не розглянули жодного. Засідання перенесли на наступний вівторок.

Із самого початку засідання стало зрозуміло, що спокійно не буде. Василь Івко, секретар міської ради, запропонував депутатам зареєструватися. Результат – присутні 31 депутат. Хоча фактично у залі було більше народних обранців, що могли побачити всі. За те, щоб розпочати засідання з першої спроби, проголосував лише 21 депутат, з другої – 25. Звісно, виникло запитання щодо того, в чому ж причина ситуації. Не працює система «Рада»? Конфлікт?
О 10:09 у засіданні, яке ще не розпочалося, було оголошено перерву до 10:30.

Під час неї голови фракцій та секретар міської ради провели термінове засідання в одному із залів приміщення міськвиконкому «за зачиненими дверима». Про що вони говорили, стало відомо відразу після продовження засідання. Причина – в тому, що на цю сесію прийшли чотири депутати від «Батьківщини», яких їхні колеги своїм рішенням позбавили права бути присутніми на пленарних засіданнях ще 30 березня. Однак таке рішення міської ради представники «Батьківщини» оскаржили у суді. І згідно з ним усі вони дійсно мають право брати участь у засіданнях.

Позиція більшості

Та більшість депутатів міської ради з таким рішенням суду не погоджується. Причиною небажання розпочинати сесію назвали саме рішення суду. Тож від більшості надійшла пропозиція протокольним рішенням позбавити депутатів Олександра Головача, Євгена Холода, Віталія Таценюка та Валентина Стасюка права відвідувати 5 пленарних засідань.
«Можливо, що п’ять пленарних засідань – це й забагато, а от сьогодні вони мають залишити сесійну залу», – сказав Микола Черниш, голова депутатської групи «Трудовий Кременчук».

Позиція влади

Після того, як більшість депутатів проголосувала за процедурне рішення щодо позбавлення права вищеназваних депутатів бути присутніми на цій сесії, Василь Івко знову оголосив перерву з 11:45 до 12:00.

Під час неї він провів перемовини з представниками «Батьківщини».

Троє з чотирьох депутатів, проти присутності яких на цій сесії проголосували представники фракції «Рідне місто» та депутатських груп «Трудовий Кременчук», «Кременчук», «Єдиний Кременчук», залишилися у залі.

Представники більшості наполягали, щоб секретар міської ради виконав їхнє рішення.

«Сьогодні секретар міської ради став дуже зручним для критики. Багато років проблеми не вирішувалися, а зараз ви говорите, що винен я. Вмійте брати відповідальність на себе, а не звинувачувати мене.

Стосовно процедурного рішення. Під час перерви я провів перемовини, запропонував депутатам залишити сесійну залу. Ще раз при вас усіх прошу. Але я не маю права нікого змушувати», – сказав Василь Івко, секретар міської ради.

Результат

Депутати так і не зуміли домовитись. Розпочавши сесію і прийнявши порядок денний, до якого включили ще 10 додаткових питань, були змушені її призупинити. Василь Івко поставив на голосування питання про призначення перерви у сесійному засіданні, й воно було затверджене.
«Завтра, а можливо, вже і сьогодні мною буде підписане розпорядження про проведення сесії наступного вівторка, 7 липня. Маю надію, що за цей час депутати попрацюють і зуміють домовитись між собою», – зазначив секретар міської ради.

Позиція опозиції

Позиція представників «Батьківщини», яка зараз знаходиться в опозиції до більшості, була проста – ми виконуємо рішення суду.

«Минулого разу ми залишили сесійну залу за вашим рішенням, хоча і знали, що воно незаконне. Тоді ми вирішили не нарощувати конфлікт. Розуміючи, що для міста важливо вирішувати питання сесії, ми пішли. За цей час у вас, більшості, була змога робити все, що ви бажаєте. Ми вам не заважали. Зараз у нас є рішення суду, ми його виконуємо. У нас є виборці, і саме вони вирішують, хто має бути депутатом, хто має бути присутнім на сесійних засіданнях, а хто – ні. Тож ми закликаємо всіх депутатів залишити наші політичні негаразди і сфокусуватися на роботі. Давайте сьогодні просто попрацюємо.
І ще: ви можете назвати прізвища тих, хто зараз подає це рішення про позбавлення нас права бути присутніми на пленарних засіданнях? Ми будемо подавати скаргу до прокуратури за такі дії», – зазначив Євген Холод, голова фракції «Батьківщина».

«Мене обирали кременчужани, тож поки вони не скажуть, звідси я не піду. Я маю працювати для людей!» – зазначив Віталій Таценюк.

Євгенія Гамза
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин