Обираючи між схудненням та задоволенням

Небагато людей, що худнуть, можуть упевнено сказати, що їм приносить задоволення не лише результат, а й сам процес втрати зайвих кілограмів. Чи можна худнути із задоволенням, що для цього потрібно знати, про що варто порадитися з лікарем та як не стати жертвою реклами – з’ясовував «Вісник».

Кажуть, що найкраща дієта – це здоровий спосіб життя. Крім того, схуднення за допомогою танців та бойових мистецтв – це ще й можливість отримати задоволення від улюбленого хобі. Можливо, саме тому таке схуднення сьогодні стає все більш популярним. У спортивних, танцювальних секціях та групах Кременчука усе частіше можна зустріти не лише молодих дівчат та хлопців, а й людей більш зрілого віку, які прагнуть мати підтягнуту фігуру і займатися при цьому улюбленою справою. Тож про особливості таких занять, рекомендації, протипоказання розповіли та дали поради кременчуцькі тренери.

У ритмі пристрасті

Латиноамериканськими танцями можна займатися у парі та самостійно, вони дають чудову можливість реалізуватися як жінкам, так і чоловікам. На відміну від фітнесу та аеробіки, у них більше уваги приділяється м’язам преса, стегон, сідниць, литкам, а якщо це робота у парі – то й рукам. Проте тренер за напрямком «Латина» Анастасія Чижова попереджає, що схуднення за допомогою танців – це не миттєвий результат. «Якщо вам потрібен швидкий результат за місяць-два, краще обрати фітнес або аеробіку. Але якщо ставити собі за мету схуднути упродовж сезону, наприклад, із вересня по травень, то можна спокійно позбутися зайвих кілограмів на танцях. Ще й отримати при цьому купу задоволення від улюбленого заняття». Хоча це більше стосується одиночної латини. Що ж до парних танців, то треба усвідомити одну важливу особливість. Якщо ви не збираєтеся стати професіоналом і приділяти танцям по кілька десятків годин на тиждень, навряд чи зможете суттєво схуднути. Адже багато уваги приділятиметься вивченню основних рухів у парі, танцювальним фігурам.

Також сьогодні існують напрямки, що поєднують у собі елементи танців та фітнесу. Наприклад, кардіосальса, фітнес-латина. Широкою популярністю зараз користуються зумба (поєднання елементів різних танців з аеробікою), фреймап-стрип (стрип-пластика з елементами акробатики та танцями на підборах), поєднання хіп-хопу з джаз-фанком. І вже досить традиційне на сьогодні – пілатес із каланетикою. Що обрати – залежить від ваших уподобань.
Обмежень за віком немає. Тренер зазначає, що і у 70 років жінки нашого міста готові та із задоволенням займаються танцями.
Протипоказання. Не рекомендується займатися такими видами фізичних навантажень людям із варикозним розширенням вен, остеопорозом, артрозом, нестабільним тиском чи можливими раптовими запамороченнями.

Східні мотиви

Східні танці вважаються тим чудодійним засобом, що може змінити жінку до невпізнанності. До речі, на сьогодні це один із найпоширеніших танцювальних напрямків у нашому місті. Багато хто обирає його, мріючи серйозно схуднути. Проте чи можливо це?

«Напевно, схуднути за допомогою східних танців дуже суттєво не вийде. Так, східний танець допомагає сформувати гарну фігуру, – зазначає тренер із белі-денс Анна Чаплигіна. – У вас з’явиться гарний перехід від талії до стегон, покращиться постава, гнучкість, пластичність. Але самого схуднення у звичному розумінні, коли жінка прийшла з установкою позбутися N-ої кількості кілограмів, може й не вийти. Адже головне завдання східного танцю – навчити любити себе, зробити вас більш жіночною, пропорційною, гармонійною». Відбувається це завдяки тому, що під час виконання основних рухів східного танцю найбільше задіяні прес живота (а саме косі м’язи) та м’язи плечового пояса, тренуючи які, ви покращуєте обриси свого тіла. Оскільки під час цих рухів задіяний весь хребет, то такі заняття також значно поліпшують поставу. «Тож навіть якщо ваша вага не зміниться, виглядати ви все одно станете значно привабливіше», – зазначає тренер. Крім того, танець живота – це чудовий масаж внутрішніх органів, здатний вилікувати від певних хронічних захворювань та покращити артеріальний тиск.

Вікові обмеження: до 5 років – тільки пластика та невеликі хвилі, деякі елементи рекомендують виконувати з 8, іноді 11 років («удари», «трясьба»).
Протипоказання: загострення виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби печінки, гіпертонія, аневризма, сильна плоскостопість, при певних проблемах із хребтом (необхідна консультація лікаря).

Мистецтво бою та схуднення

Сьогодні у нашому місті бойовими мистецтвами та різними видами боксу займаються не лише чоловіки, а й жінки. Крім фізичної сили, витривалості, впевненості у собі та зняття стресу такі заняття ще й здатні сприяти схудненню. «У тайському боксі удари завдають руками, ногами, ліктями та колінами. Тож активно тренуються усі групи м’язів. Якщо людина старається, докладає зусиль, то уже після першого місяця тренувань буде помітний результат, вона значно схудне, – зазначає кременчуцький тренер із муай-тай Сергій Леоненко. – Є рекомендації від мене: якщо у вас 2-ий чи 3-ій ступінь ожиріння, краще все-таки починати займатися з більш щадних видів спорту, де, наприклад, відсутні стрибки, біг. Місяць позаймавшись плаванням чи на орбітреках, ви забезпечите плавний перехід між навантаженнями. А потім, безумовно, можна займатися і тайським боксом». Такі тренування також зміцнюють серце, покращують кровообіг та обмін речовин, збільшують корисний об’єм легенів, покращують функції дихальної системи.
Крім того, на сьогодні існують змішані види спортивних занять. Наприклад, тай-бо – поєднання ударної та танцювальної техніки, що добре підходить для дівчат, які прагнуть схуднути, але не хочуть ходити із синцями.

Вікові обмеження: відсутні. Проте є певні особливості та рекомендації, які потрібно узгоджувати індивідуально з тренером для дітей та людей старше 50-ти років.

Протипоказання: захворювання органів дихання, хвороби серця та судин, проблеми із зором (міопія високого ступеня). Захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, ендокринної системи, проблеми з опорно-руховим апаратом.

Тетяна Третякова
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин