Що можна садити у липні?

Хочете їсти овочі та зелень зі свого городу до кінця літа? У липні на вільні місця досійте на ділянці те, що можна сіяти в цей час.
Салатні овочі можна сіяти упродовж усього сезону безперервно. Майте на увазі, що серед численних сучасних сортів салатів є так звані весняні, літні та осінні. Літні та осінні стійкі до липневої спеки і не утворюють квітконосних пагонів. Літні посіви важливо сіяти в добре зволожений ґрунт і забезпечувати поливання, якщо погода суха. У разі нестачі вологи багато видів салату грубіє і починає гірчити.

Любителі кропу теж сіють його «конвеєрним» способом: із ранньої весни кожні 10-15 днів аж до осені. Найкраще він проростає на добре розпушених родючих ґрунтах, де достатньо світла. Фахівці радять додавати до насіння кропу насіння салату (1%). Це дозволяє полоти і розпушувати ще до появи сходів. Сходи кропу без попередньої підготовки насіння з’являються через 13-18 діб після посіву, потім рослини розвиваються дуже швидко. Якщо насіння перед посівом 2-3 дні вимочувати у воді, змінюючи її кілька разів на добу, сходи з’являться швидше. Ще краще перед замочуванням потримати насіння в гарячій воді (не більше 50 оС) упродовж двадцяти хвилин. Це допоможе вимити з нього речовини, що перешкоджають проростанню. Майте на увазі, що у разі нестачі вологи листя кропу, як і у салату, дрібнішає і стає грубим.

Практично весь час, коли земля не покрита снігом, можна сіяти і шпинат. Цю багату вітамінами рослину використовують на городі і як попередника теплолюбних культур, і як повторну культуру після зелені, і в якості ущільнювача – шпинат сумісний практично з усіма городніми рослинами. З березня по липень шпинат сіють для використання зрілих листків, до середини серпня – заради молодих. Сіють з інтервалом 20-30 днів. Для пізнього посіву обирають сорти, стійкі до стеблування. Їх висівають із кінця липня до середини серпня, щоб рослини до морозів увстигли утворити невелику розетку листя.
З кінця червня до 10-15 липня для зимового споживання сіють ріпу та столовий буряк, щоб мати молодий буряк восени.

На початку липня також можна ще раз посіяти кущову квасолю ранньостиглих сортів, якщо ви хочете отримати в якості врожаю не самі боби, а молоді стручки-зеленці. Навіть якщо погода завадить отримати хороший урожай ніжних стручків, квасоля, як і інші бобові, – прекрасний сидерат.

У середині літа можна посадити і капусту. Наприклад, розсаду ранніх сортів капусти білоголової. Якщо на городі ростуть середньостиглі та пізні сорти, в цьому немає великого сенсу. Але якщо з пізньою капустою раптом щось не вийшло, можна висадити літню розсаду. Для ранньостиглої капусти салатного смаку і якості буде достатньо 50-55 днів.

На початку липня зазвичай висаджують удруге і броколі. Коли броколі починає утворювати суцвіття, спочатку зрізають центральний «качанчик», потім – із бічних пагонів. Однак отримувати повноцінний урожай можна не безкінечно. Тому зазвичай броколі висаджують двічі – навесні і на самому початку липня. Тим більше, що ця рослина з успіхом витримує осінні заморозки і буде «плодоносити» до середини осені.

У середині літа сіють і так звані східні сорти капусти. Відомо кілька її різновидів: китайська, яка не утворює качан, пекінська (качани овальної і округлої форми) і напівкачанна. Усі вони мають відносно короткий вегетаційний період. У ранніх сортів він становить 50-60 днів, що дозволяє отримати за один сезон два урожаї. Але для вирощування пекінської і китайської капусти потрібно враховувати її чутливість до тривалості світлового дня. Якщо день короткий – 12-14 годин, то відбувається ріст листя і зав’язування качана. За більш тривалого освітлення – 16-18 годин – починається незворотне формування квітконосу, в результаті повністю втрачається урожай. Тому перший посів намагаються провести якомога раніше (тобто тільки через розсаду). А ось капусту на другий урожай можна сіяти безпосередньо в ґрунт, але не раніше середини літа – 15 липня.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин