Депутат Вікторія Гончаренко просить прокурора розібратися із діяльністю КП “Ринкова площа”

Відповідний депутатський запит вчора на сесії підтримали депутати Кременчуцької міської ради.

Вікторія Гончаренко нагадала колегам, що згідно з рішеннями сесії міськради було надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування 237 зупинок громадського транспорту в м. Кременчуці. Також, згідно з Інвестиційним договором між Кременчуцькою міською радю, КП «РИНКОВА ПЛОЩА» та ТОВ «Європабуд» об’єктами будівництва (реконструкції) є 128 зупинок громадського транспорту у м. Кременчуці.

«Слід зазначити, що земельні ділянки для розміщення експлуатації та обслуговування зупинок громадського транспорту надані за рахунок земель вулиць, набережних, площ з переведенням в землі комерційного призначення. І фактично, на законних підставах ми маємо не зупинки громадського транспорту, а об’єкти комерційного використання у вигляді магазинів «Українські ковбаси» та інших. Якщо земельні ділянки надані для комерційного використання, то чому вони передані в постійне користування, а не в оренду, і чому тоді КП «РИНКОВА ПЛОЩА» щорічно звільнюється від сплати земельного податку.
Крім того, КП «РИНКОВА ПЛОЩА», яка повинна була б сплачувати орендну плату за землю до міського бюджету отримує прибутки на зупинках громадського транспорту, надаючи земельні ділянки приватним підприємствам та приватним підприємцям на праві земельного сервітуту для експлуатації та обслуговування торгових приміщень в зупинках.
Грошова плата за договорами земельних сервітутів вноситься на рахунок КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «РИНКОВА ПЛОЩА» в розмірі 5% від грошової оцінки землі», – повідомила депутат в запиті з сесійної трибуни.

Навела депутат і ряд прикладів: так,” зупинка «Залізничний вокзал» по вул. О.Халаменюка (Амстор) . Плата за договором земельного сервітуту вноситься Набувачем – ТОВ «ВІРЕНТА-ПЛЮС» у грошовій формі в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки щорічно та складає 4510,20 грн. на рік. Грошова плата вноситься на рахунок Надавача – КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «РИНКОВА ПЛОЩА». Сервітут встановлений без визначення строку.
На цій же зупинці такий же Договір земельного сервітуту встановлений між Надавачем – КП «РИНКОВА ПЛОЩА» та Набувачами – ФО-П Макашовим В.О., ФО-П Сопрончук Д.С. Земельний сервітут встановлюється на право користування Набувачами земельною ділянкою для експлуатації та обслуговування зупинки громадського транспорту, власниками якої вони є відповідно до договору купівлі-продажу 73/100 частки зупинки громадського транспорту від 10.12. 2014 р.
Плата за Договором земельного сервітуту вноситься Набувачами у грошовій формі в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки щорічно та складає 9024,70 грн. за рік. Отримувач коштів КП «РИНКОВА ПЛОЩА».
Крім того, що зупинка вже продана, а КП «РИНКОВА ПЛОЩА отримує плату за Договором земельного сервітуту в розмірі 13534,90 грн. в рік.

«Залишається тільки з’ясувати хто є продавцем комунального майна, та яким чином воно продане. Та чому плата за землю надходить до КП «РИНКОВА ПЛОЩА», а не до міського бюджету.
Доречі, власники майна мають законне право на переоформлення майна у відповідності до ст. 120 Земельного кодексу України. Тому основна частина відведеної землі переходить власникам майна, а залишаться тільки навіси», – про це теж повідомила депутат.
По інших зупинках подібна ситуація. (Всі приклади викладені у депутатському запиті).

Вікторія Гончаренко повідомила,“що жоден договір земельного сервітуту не зареєстрований в державній реєстраційній службі, чим порушується стаття 100 Земельного кодексу України.
Цією ж статтею визначено, що земельний сервітут встановлюється договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником земельної ділянки. У даному випадку власником земельної ділянки є міська рада, з нею повинен укладатися договір земельного сервітуту. Міська рада повинна отримувати плату за землю, а не КП «РИНКОВА ПЛОЩА»
Крім того, рішеннями Кременчуцької міської ради «Про надання земельних ділянок в постійне користування в м. Кременчуці», якими надані земельні ділянки для розмішення, експлуатації та обслуговування зупинок КП «РИНКОВА ПЛОЩА», встановлено обмеження на земельні ділянки, а саме: «заборона розміщення і будівництва наземних об’єктів житлово-цивільного, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об’єктів транспорту та інженерних мереж, в межах червоних ліній, провулків тощо”.

«Прошу Вас розглянути депутатський запит та провести службове розслідування щодо зловживань службовими особами міськвиконкому при підготовці проектів рішень стосовно надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування та надання земельних ділянок в постійне користування КП «РИНКОВА ПЛОЩА», що суперечать вимогам чинного законодавства.

Привести у відповідність рішення Кременчуцької міської ради від 25.09.2012р., 30.10.2012р., 27.11.2012р., 25.12.2012р. «Про надання земельних ділянок в постійне користування в м. Кременчуці» КП «РИНКОВА ПЛОЩА», яким затверджено 24 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розміщення, експлуатації та обслуговування зупинок громадського транспорту в м. Кременчуці та надані КП «РИНКОВА ПЛОЩА в постійне користування земельні ділянки для комерційного використання, встановивши плату за земельні ділянки в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки землі, як для земель комерційного призначення, з оплатою до міського бюджету.
Зобов’язати КП «РИНКОВА ПЛОЩА» відшкодувати втрати до міського бюджету за користування земельними ділянками під об’єктами комерційного призначення в зупинках громадського призначення»
, – це звернення Вікторії Гончаренко підтримали її колеги більшістю голосів.

Олена Ліпошко, фото Дмитра Бабця
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин