Бюджетникам не вистачає мільйонів

Медикам до кінця року не вистачає 14 мільйонів гривень, а працівникам освітньої сфери – 15 мільйонів. Не врятують ситуації й вимушені відпустки, в які відправляють працівників. У кошторис на зарплати, закладені на початку року, не враховано індексацій. Тож, якщо держава не виділить додаткових коштів, їх відшукуватимуть з міського бюджету Кременчука. І через це можуть призупинитися ремонти.

Кременчуцьким медикам не вистачає до кінця року на виплату заробітної плати 14 мільйонів гривень. Про це на апаратній нараді в міськвиконкомі повідомив начальник управління охорони здоров’я Максим Середа.

Назвав і причину: у Державному бюджеті гроші на виплату зарплати передбачено, а ось на індексацію – ні.

«Ми отримуємо кошти на зарплату з Держбюджету. На увесь рік нам на індексації було виділено 4,5 млн. грн. Ми за півроку виплатили вже 8 млн. грн. Наразі вже платимо її в борг, «з’їдаючи» інші статті. До кінця року нам не вистачає на зарплати 14 млн. грн.», – зазначив Максим Середа.

Він також заявив, що неодноразово були звернення в обласний департамент охорони здоров’я, в профільне міністерство, Міністерство фінансів.

«Область відповіла, мовляв, така ситуація всюди – шукайте резерви. Але де їх взяти?» – резюмує пан Середа.

Дехто з кременчужан вдався до радикальних методів – їздили на пікетування Кабміну. Але тоді, як відомо, до пікетувальників ніхто не вийшов.

Тим часом у соціальних мережах з’являються повідомлення про обурення медиків. Зокрема йшлося про Міську дитячу лікарню, а саме, що медперсонал місяцями не отримує зарплату, а головний лікар погрожує масовими звільненнями.

Максим Середа на це зазначив, що ситуація схожа по всіх лікувальних закладах міста. А щодо Міської дитячої лікарні, то це проблема окремого колективу: непорозуміння з адміністрацією. Найближчим часом будуть проведені збори, де працівникам знову роз’яснять проблеми фінансування.

Із зарплатою та без ремонтів?

Чого начальник міського управління охорони здоров’я не відкидає, так це того, що медиків будуть відправляти у відпустки за власний рахунок. І це у всіх лікувальних закладах. Та й цим ліквідувати дірку у кошторисі на зарплату не вдасться.

Перший віце-мер Кременчука Віктор Калашник заявив, що знає про ситуацію з зарплатами медиків. Вже звертався зі свого боку за допомогою до губернатора Полтавщини Валерія Головка. Були обіцянки допомогти.

«Ми теж шукаємо гроші. Але, якщо їх взяти з інших статей, то необхідно зупинити всі ремонти. Розуміємо, що це теж не вихід. Будемо ще звертатися у всі інстанції», – окреслив Віктор Калашник позицію міської влади.

У освітян дірка більша на мільйон

Досить складна ситуація і в галузі освіти, яка теж фінансується за рахунок коштів субвенції державного бюджету. До кінця року освітянам не вистачає майже 15 млн. грн. Віктор Калашник теж звернувся листом до Міністра освіти і науки України, у якому зазначив, що при плануванні видатків на заробітну плату по закладах освіти на 2015 рік було враховано індексацію грудня 2014 року та не враховувались видатки на зростання виплат по індексації заробітної плати працівникам освіти, починаючи з січня 2015 року.

У розрахунках субвенції на освіту також не враховувались учні з сімей переміщених осіб з Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Така ситуація не тільки у Кременчуці, але й в інших регіонах. І вирішити її можуть тільки на рівні держави.

Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин