Спроба № 2 – сесія відбулася

П’ять з половиною годин роботи без перерви: розглянуто 49 питань порядку денного,
17 депутатських запитів, заслухано громадських активістів – такий результат продовження перерваної сесії міської ради, яка відбулася у вівторок, 7 липня.

Розслідування

Найбільш обговорюваним стало питання «Про проведення службового розслідування стосовно начальника юридичного управління». Юрій Браташ виступив на свій захист, а депутати – із результатами перевірки. Звинувачень у обидва боки пролунало чимало.

Головні претензії:

– депутатів – юридичне управління не допомагає усім кременчуцьким депутатам, а навпаки працює проти них;

– Юрія Браташа – на посаду призначав міський голова, перед ним і маю нести відповідальність, а не перед депутатами.

Після дебатів депутати проголосували за розформування юридичного управління і створення юридичного відділу. Роботу даного управління визнано незадовільною.

Призначення

Менше дебатів викликало питання «Про призначення директора Кременчуцької телерадіокомпанії». Нагадаємо, що Сергій Перепелятник, який очолював КТРК багато років, 21 квітня цього року написав заяву «за власним бажанням», а на сесії у травні депутати прийняли його відставку.

На розгляд депутатів на посаду директора КТРК була тільки одна кандидатура – кременчуцького журналіста Тараса Деркача. Та перед розглядом цього питання депутатам повідомили про те, що зараз у суді йде розгляд справи про незаконне звільнення Сергія Перепелятника. Тож на час судового розгляду призначати директора не можна.

Після обговорень, внесень доповнень депутати проголосували це питання, підтримавши нове призначення 31 голосом.

Незвичайні події

Після розгляду цих питань частина депутатів одразу покинула залу засідань.

«У мене є відчуття тривоги», – саме так прокоментував вихід депутатів з зали Василь Івко, секретар міської ради. Тим не менш, кворум зберігся, і подальші питання було вирішено у звичайному робочому порядку.

Незвичайним на цій сесії було і те, що вперше за всю історію кременчуцької міської ради під час засідання депутати пили каву. Один з депутатів вийшов на 5 хвилин і повернувся з кількома стаканчиками кави, які одразу були роздані депутатам.

Вперше за цю каденцію депутати заслухали одразу 17 запитів від колег. Більшість з них стосувалася комунальних проблем, та були й інші. Так Вікторія Гончаренко звернулась до колег із запитом стосовно роботи підприємства «Ринкова площа», яке має збудувати громадські зупинки по всьому місту. Проблема, на якій наголосила депутат, це продаж торговельних площ приватним підприємцям і недоотримання коштів бюджетом міста.

Депутат Віктор Бугайчук закликав містян позбутися русизмів та перестати називати міських мешканців кременчужанами. За роз’ясненнями, як мають називати мешканців нашого міста, він звернувся до професора філолога. Було запропоновано три варіанти: кременчучці, кременчуківці, кременчучани.

Віталій Таценюк закликав усіх депутатів піти і здати кров. Він зауважив, що останнім часом робота депутатського корпусу є деструктивною і з ККД близьким до нуля. Тож, щоб принести більше користі, він запросив усіх депутатів піти на станцію переливання крові і стати донорами.

Активна громадськість

Не менш активною цього разу була і громадськість. Однак цього разу були від них і нові, оригінальні заяви.

Ніна Дашко заявила, що Юрій Шаповалов, народний депутат України, вкрав її ідею і її боротьбу проти будівництва «Біланівського ГЗК». Крім того, вона наголосила на тому, що ПАТ «Укртатнафта» створила партію «Укроп», і слід уважно слідкувати, щоб зараз на неї не почав впливати адмінресурс.

Оксана Піддубна зачитала звернення депортованого активіста Жогана: «Я хотів допомогти кременчужанам. Зараз я розчарувався. Мені закрили рота, всіх поодинці передушать».

Віра Трофименко, вийшовши на трибуну міської ради, заявила, що на відкриття пам’ятної дошки «Небесній сотні» не прийшли керівники міста і було дуже мало депутатів. На її думку, взагалі це відкриття зганьбило наше місто.

Ще одним фактом, який обурює активну пенсіонерку, є і зображення прапору у сесійній залі. На її думку, це порушення, бо є зображенням двох різнокольорових стрічок. Їх слід поєднати, і тільки тоді у Кременчуці буде нормальний прапор України.

Взагалі сесія вийшла довгою, але зовсім не нудною. Відпрацювавши п’ять з половиною годин без жодної перерви, депутати розглянули всі питання порядку денного – 49.

Євгенія Гамза
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин