6 старовинних артефактів, які перемогли в двобої з вченими

У нашому світі ще дуже багато загадок, над якими б’ються не одне десятиліття вчені та археологи. Чого тільки варті артефакти, про які ми вам зараз розповімо. З приводу них існує величезна кількість здогадок, але досі ніхто не може сказати щось конкретне про них. Може у вас з’явиться з приводу них своє припущення?

1. Манускрипт Войнича

На сьогодні це одна з найзагадковіших книг у світі. Її сторінки покриті незрозумілими написами на невідомій мові, які супроводжуються не менш незрозумілими малюнками, більшість з яких представляють рослини, також невідомі сучасним ботанікам. А сучасні криптографи досі ламають голову над розшифровкою алфавіту, яким користувався укладач знахідки. Цей дивний рукопис назвали прізвищем колекціонера Вілфріда М. Войнича, який виявив книгу на віллі Мондрагоне в італійському місті Фраскаті. Вважають, що між сторінками було знайдено лист, що датується 1665 або 1666 роком. Лист нібито було написано тодішнім ректором Празького університету, де він звертався до одного з учених того часу з проханням допомогти в розшифровці загадкових записів. Судячи з усього, кілька століть тому зробити це було так само непросто, як і зараз. У даний час рукопис зберігається в Бібліотеці рідкісних книг і манускриптів при Єльському університеті.

2. Антикітерський обчислювальний механізм

vestnik.1161010-8378-8hcy6k.jpeg

Вважається, що цей дивний і загадковий винахід є найдавнішим зразком механічного обчислювального приладу, за допомогою якого древні греки намагалися розрахувати рух зірок і планет. Дослідники в різний час передбачали, що ці розрахунки допомагали визначити, як рухаються Сонце, Місяць, а також планети Сатурн, Марс і Юпітер. Апарат отримав назву грецького острова Антикітера, де на початку минулого століття були знайдені уламки античного корабля. Під час дослідження останків судна там було виявлено безліч артефактів, в числі яких були і кілька бронзових шестерень. Англійський дослідник Дерек де Соллі Прайс взявся за їх вивчення, після чого дійшов висновку, що вони могли бути частиною прототипу стародавньої обчислювальної машини. Після того, як механізм дослідили за допомогою рентгенівської обробки, було виготовлено його модель, яка відтворювала справжній розмір апарата. Прайс стверджував, що в основі апарату лежить принцип диференціальної передачі.

3. Багдадська «батарейка»

vestnik.1161010-8378-hr7tna.jpeg

У цього найдавнішого винаходу є й інша назва – Селевкійські вази. Цей месопотамський артефакт парфянського або сасанидського періодів, який іноді розцінюється як найдавніший гальванічний елемент, створений за 2000 років до народження Алессандра Вольта. Вперше виявлений артефакт представляв собою 13-сантиметрову посудину, шийку якої було залито бітумом, а через неї проведено залізний прут зі слідами корозії. Всередині першої ємності знаходився мідний циліндр, а всередині циліндра знаходився залізний стрижень. Виходячи з будови знахідки, вчені припустили, що це прототип стародавньої батарейки, яка могла створити електричний струм напругою в 1 вольт.

4. «Генетичний диск»

vestnik.1161010-8378-1xsoarc.jpeg

Так званий генетичний диск – один з найнеймовірніших артефактів, знайдених на території Колумбії. Диск діаметром 27 сантиметрів зроблено з міцного каменю під назвою лідіт. При винятковій міцності, цей камінь має шарувату структуру, тому сьогодні виготовити щось на зразок цього древнього артефакту неможливо. Вважається, що на «генетичному диску» показані фази зародження і розвитку ембріона, включаючи графічне зображення сперматозоїдів і заплідненої яйцеклітини. До слова, зняти реальне зображення того, як виглядають такі клітини всередині людини, вченим вдалося лише в другій половині минулого століття, використовуючи високотехнологічні прилади і мікроскоп.

5. Золоті літаючі фігурки інків

vestnik.1161010-8378-1ejuqgm.jpeg

Ці загадкові артефакти, знайдені в Південній Америці, ззовні дуже нагадують золотих пташок. Тому досить довгий час на них не звертали особливої уваги, зараховуючи їх до «зооморфних». Однак допитливим розумам все-таки не давала спокою схожість фігурок з літальними апаратами, тому в 1996 році німецькі авіамоделісти Алгунд Енбом і Петер Белтинг створили практично такі ж точні та пропорційні, збільшені в 16 разів, копії «колумбійського золотого літачка» і ще однієї золотої фігурки, яка, на їхню думку, була схожою на літальний апарат. Яке ж було їх здивування і подив, коли моделі не тільки змогли піднятися в повітря, але і прекрасно виконали фігури вищого пілотажу, а також відмінно планерували навіть з вимкненими двигунами.

6. Величезні кам’яні кулі Коста-Ріки

vestnik.1161010-8378-1c8bymk.jpeg

Ці дивовижні величезні кам’яні кулі практично ідеальної круглої форми вражають не тільки своїми розмірами і зовнішнім виглядом, але і загадковим походженням. Вперше виявлені на початку минулого століття при розчищенні коста-риканських джунглів під майбутні бананові плантації, вони викликали безліч запитань, однак, як і в сучасному світі. До сьогоднішнього часу поки що немає достовірної та однозначної відповіді, ким, коли і для чого були створені ці кам’яні сфери.

Світ цікавих фактів
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин