Гройсман розповів, як відбуватимуться місцеві вибори 25 жовтня

<br /><br /> <br />

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман розповів, як відбуватимуться місцеві вибори, відзначивши вихід із “гібридної” системи виборів, коли частину депутатів обирали за списками, а іншу частину – в мажоритарних округах, передає “Інтерфакс”.
“Верховна Рада ухвалила новий закон про місцеві вибори. Хочу тезово пояснити, як же все-таки відбуватимуться вибори 25 жовтня”, – написав спікер парламенту на своїй сторінці у Facebook у вівторок уночі.
В.Гройсман розповів, що в селах і селищах із населенням до 90 тис. вибори відбуватимуться за звичайною мажоритарною системою. При цьому вибори до міськрад, райрад та облрад відбуватимуться вже за пропорційною системою.
Абсолютною більшістю обиратимуть мерів міст із населенням понад 90 тис. Кандидат має набрати більше, ніж 50% голосів, для чого передбачена можливість проведення другого туру.
Місто, район, область поділяються на округи. У кожному окрузі партія може висунути свого кандидата. Виборчі блоки цього зробити не можуть, оскільки законом не передбачено.
Якщо партія набрала 5% голосів, кількість кандидатів, що пройшли від неї, визначається відповідно до кількості голосів, поданих безпосередньо за депутата в окремому окрузі. “До ВР проходять ті кандидати від партії, які отримали найбільшу підтримку виборців, а не ті, яких партія поставила на перші місця у списку”, – наголосив В.Гройсман.
На бюлетені буде позначено прізвище кандидата, а навпроти – назву партії, від якої він висувається. “Таким чином, відбуватиметься одночасне голосування за кандидата та за партію”, – зазначив спікер парламенту. Окрім цього, за його словами, висунення мерів також відбуватиметься лише від партій.
В.Гройсман також розповів, що вперше до закону введено європейську норму щодо присутності у списку партії не менш ніж 30% представників однієї статі.
“Ну і нарешті, для тих, хто говорить, що через новий закон певні округи можуть залишитися без своїх представників, відповім – виборцям нема за що хвилюватись, оскільки депутати відповідатимуть за все місто, а Рада зможе додатково розподілити відповідальність депутатів за округи”, – запевнив спікер.

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин