“Стратегічний план розвитку Кременчука схожий на студентську курсову роботу”, – депутат

Депутати міськради і представники структурних підрозділів Кременчуцького міськвиконкому розкритикували Стратегічний план розвитку, який розробляли науковці Кременчуцького національного університету ім. Остроградського і який сьогодні презентували у мерії.

Ще на початку презентації перший проректор цього навчального закладу В. Никифоров нагадав, що співпраця міської влади КрНУ почалась з 2013 року. І за гроші міста фахівці цього навчального закладу взялись розробляти план стратегічного розвитку нашого Кременчука. Що з того вийшло, показали сьогодні. А це 34 аркуші тексту, де немає ніяких цифрових даних. Лише словарний опис стратегії.

Розробники відразу попередили: у плані не враховано пункту стратегічного розвитку Кременчука щодо обороноздатності і безпеки. (І це відразу здалось більш ніж дивним, враховуючи, в який час ми живемо, – авт.).

Проте це був не єдиний пункт, який зацікавив присутніх.

Так голова фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко відразу зауважив, що розробники у своєму стратегічному плані ставлять завдання управлінням і відділам міськвиконкому. І що чиновники вже працювали над стратегією. «Ми ж вам гроші платимо за розробку, а не за те, щоб ви ставили завдання», – нагадав депутат міськради про фінансовий бік питання, який вимірюється не в десятках тисяч гривень.

Ще він поцікавився, чи проводили анкетування серед населення. Здивуванням для пана Гриценка, та й для інших присутніх, було, що розробники стратегічного плану розмістили анкети на сайті «Кременчук-тудей». Тоді, коли є офіційний сайт Кременчуцької міської ради.

Далі депутат міськради Оксана Гуйда поцікавилась, чи врахували розробники процеси децентралізації, які розпочались в нашій країні. Та ємкої відповіді не отримала.

Тож зауваження депутата Автозводської райради Лариси Сквіри щодо того, що цей стратегічний план схожий на курсову роботу студента ІІІ курсу, на думку присутніх, було слушним.

Тим більше, Лариса Сквіра ще зауважила, що не в усіх мешканців міста є інтернет, а анкетування потрібно проводити і в найвіддаленіших районах.

«У цьому плані йдеться про програми розвитку, та зовсім не йдеться про джерела фінансування», – зазначила вона.

Та найбільше присутні були здивовані тим, що цей документ, який розробники позиціонують за стратегічний план і за який заплачено міські гроші, розроблено лише на 5 років.

Запитання «А де ж тут стратегічний розвиток?» застигло в багатьох на вустах. Тож виправдання розробників, що ця презентація – це лише початок співробітництва із різними підрозділами, не всі зрозуміли. До речі, за словами розробників плану, анкетування повинно пройти орієнтовно в серпні, а фінальний проект плану розвитку представлять в кінці року.

Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин