У Кременчуці відкрили центр, де надають безкоштовного адвоката

<br /><br />

Кременчуцький центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює з 1 липня. Сюди вже звернулось 29 кременчужан. Сьогодні було підписано меморандум про співпрацю між Регіональним центром і міською владою.
Як розповів керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Черчатий Олександр, на Полтавщині створено 4 центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Один з них в Кременчуці. Тут обслуговуватимуть не лише кременчужан, а мешканців Кременчуцького, Семенівського, Козельщинського, Глобинського, Кобеляцького районів.
Взагалі це державний проект, і гроші як на створення 100 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, так і на оплату праці адвокатів виділено з бюджету країни.
На вторинну правову допомогу можуть розраховувати не всі кременчужани. Законом України про безкоштовну правову допомогу передбачається, що це будуть малозабезпечені, діти-сироти, воїни АТО і їх родини, переселенці тощо. Прогнозують, що у рамках держави це буде щонайменше 8 мільйонів осіб.
Варто розраховувати на правову допомогу у адміністративних і цивільних справах. (Система надання адвокатів, що оплачує держава, у кримінальних спрвах вже діє з 1 січня 2013 року).
Як розповів новопризначений керівник Кременчуцького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вадим Проценко, з 1 липня вже звернулось 29 кременчужан. Люди йдуть з різними проблемами, проте переважають питання, пов’язані із житлом.
Він розповів випадок, коли довелось розбиратися з проблемами у родині, де один член родини не може самостійно рухатися, а інший недієздатний. «Вже призначено адвоката і укладено договір, аби він вів цю справу», – зазначив пан Проценко.
І він, і Олександр Черчатий запевняють, що не відмовлять жодній людині, яка до них звернеться. Якщо людина не потрапляє у категорію, якій мають надавати послуги у цьому центрі, то роз’яснять, що робити далі.
А ще запевняють, те, що людина отримає безкоштовно адвоката, не означає, що отримає гірші послуги. «Адвокатів обираємо за конкурсом. Вже пройшло 7 конкурсів, у вересні ще один. У Кременчуці конкурс, аби працювати в центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги і отримувати за це гроші від держави, пройшли 32 адвокати. Угоди з нами підписали 25», – пояснив Вадим Проценко.
І головне, наразі центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює в Кременчуці в нагірній частині, за адресою Київська, 32 (синій будинок). Та Вадим Проценко зазначає, що це тимчасово, бо в планах переїхати в центр. А саме в приміщення, де раніше розташовувалась реєстраційна служба. Там є вже кімнати, які відремонтовано за рахунок міста спеціально під центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Проте поки що це питання вирішується. Тож поки що до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна дістатися тролейбусом №1, маршрутками №30, 16. Час роботи: у будні з 9 до 18 години без перерви.
Поки що телефонного зв’язку немає. Не має кременчуцький центр і власного сайту. Необхідну інформацію можна дізнатися на сайті Полтавського регіонального центру http://poltava.legalaid.gov.ua/
Секретар міської ради Василь Івко, який з боку міста підписував меморандум, зазначив, що це дуже вчасний проект. Бо в цей складний час не кожна людина зможе найняти собі адвоката, тож безкоштовна правова допомога дуже доречна. І запевнив, що з свого боку міська влада допомагатиме розвиватися цьому центру у Кременчуці.
Олена Ліпошко

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин