Андрій Iлларіонов: «Путін готував війну проти України з 1999 року»

Колишній радник президента Росії Андрій Ілларіонов переконаний, що Путін заганяє країну в глухий кут, спекулює на ядерному шантажі та вкладає великі кошти у пропаганду та діяльність спецслужб. У Кременчуці Андрій Ілларіонов дав інтерв’ю в студії Громадського телебачення. Науковий працівник Інституту Катона у Вашингтоні повідомив, що Путін хоче не всю Україну, а лише її частину.

– Наскільки близько ви працювали з Путіним?

– Достатньо тісно. Як його радник, з самого початку роботи ми зустрічалися мало не щодня, іноді й не один раз на день. Потім рідше. Членом кооперативу «Озера» я не був, спільного бізнесу у нас немає. Тож спілкування було виключно робоче.

– Протягом 5 років Ви були радником Президента Росії Володимира Путіна. Чи були у нього вже тоді «імперські замашки», бажання розширити територію та все забрати?

– У нього і зараз немає таких бажань. Усе він забрати не збирався, і взагалі такими своїми ідеями він не ділився. Зараз же, коли ми аналізуємо все, що відбувається, то можемо скласти картину, з якої видно, що певні думки у нього були.

– Така зупинка у розвитку подальших конфліктів, наприклад, у Прибалтійському регіоні обумовлена не тим, що Путіну не все вдалося на сході України?

– Не все вдалося, однак не в Донецькій та Луганській області, а в усій Україні. Адже першим планом було встановлення контролю над усією територією України. Далі подумали і зрозуміли, що західну Україну «переварити» не вдасться. Окрім захоплення Криму до плану входило і наступне: встановити контроль над сходом та півднем України. Створення Новоросії, до складу якої мало увійти 11 областей України. Потім і цей план довелось переглядати: Київську, Чернігівську та Сумську області довелось відкласти. Потім Путін публічно про це заявив 17 квітня 2014 року і назвав це планом створення Новоросії. Саме в цей час у всіх цих регіонах розпочалося захоплення адмінбудинків. І не без участі української влади та суспільства, завдяки громадськості і волонтерам цей план не вдався. Саме тоді довелось швидко переробляти його, з Новоросії робити ЛНР та ДНР і вже не відрізати цей кусок від України, а навпаки «впихати» їх назад в Україну. І завдяки цим політичним огризкам намагатися впливати на Україну, змусити до змін в Конституції. Так, за допомогою цих недореспублік управляти Україною.

– Чому Путіну так важлива Україна?

– Тут слід розглядати кілька версій і одразу скажу, що версія про наближення НАТО до кордонів Росії – це брехня. Ще у 2001-2003 роках була програма, за якою Росія сама прагнула вступити в НАТО.

Так от перша – це хибна ідеологія, згідно з якою великороси, малороси та білороси є складової однієї національності. Саме з заяви Путіна і розпочалася війна проти України, а зараз він говорить про те, що Росія й Україна приречені жити разом.

Друге – війна проти сусідів, проти Заходу стала неминучою після прийняття рішення ГААГським трибуналом виплатити 51 мільйон доларів акціонерам ЮКОСУ. І, щоб не виглядати банальним порушником, слід було перейти у ранг суб’єкта, який веде якусь війну. Одна справа – ти дрібний порушник, відмовляєшся сплачувати за рішенням суду, а інше – ти введеш визвольну, ідеологічну війну проти «загниваючого» Заходу та Америки. Тоді ти рицар, ти герой, ти рятуєш «руський мир».

– Що таке «руський мир» і чи може бути мир з війною?

– Це така собі ідея об’єднання народу і вирішення певних територіальних проблем. У Німеччині також, свого часу, був німецький мир, аналогічні задачі вирішували і угорські фашисти. Серед останніх був Мілошевич – все це завжди вело до війни, великих жертв і знищення того самого народу, який рятують та намагаються поєднати. Теж саме зараз заявив Володимир Путін про об’єднання одразу трьох народів.

– Наскільки велика проблема російського шовінізму та «величі»?

– У всіх народів є властителі дум, які говорять про те, що саме цей народ найкращий. Однак не в усіх країнах особи, які несуть та нав’язують такі думки, стають головою держави. І коли стається так, що вони приходять до влади, зазвичай це призводить до справжньої трагедії.

Я не пам’ятаю нічого подібного в жодному з нацистських та фашистських режимах, про які я вже говорив, та в одному зі своїх виступів Володимир Путін зазначив, що у росіян є особлива хромосома, яка вирізняє їх з-поміж інших народів. І я можу сказати, що подібні заяви, подібна хибна ідеологія – це реальна трагедія для народу.

Андрій Ілларіонов поділився багатьма своїми думками з журналістами Кременчука. Серед іншого він зазначив, що не потрібно вважати Путіна емоціональним або неврівноваженим. Навпаки, ця людина дуже розважлива. Війну проти України, як і проти Грузії, він розпочав не на емоціях, а готував її ще з 1999 року.

Під час спілкування з журналістами російський економіст розповів й про те, у чому Україна вже програє Росії. Це кошти, які кожна з держав виділяє на фінансування армії. Хоча і в українських ЗМІ часто з’являється інформація про колосальні витрати, що направляють на оборону країни, з бюджету на 2015 рік, насправді ж, було виділено лише 5% ВВП. До того ж, минулого року цей показник взагалі становив 1%. Натомість у Росії на війну з Україною витрачаються до 10% ВВП. Як результат, у противника якісніша техніка та краща амуніція. «Економлячи на цьому, армія втрачає людські життя», – зазначає А. Ілларіонов.

Повну версію інтерв’ю дивитись на нашому сайті.

Євгенія Гамза
Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин