Літо – час для економного та самостійного схуднення

Із настанням спекотної пори року з’являється чудова можливість худнути, відпочиваючи в колі друзів, у задоволення та безкоштовно. Про види активного відпочинку, що сприяють схудненню, їхні особливості, рекомендації та протипоказання – у статті «Вісника».

Треба визнати, що з настанням літа у тренажерних залах стає відчутно менше людей. Звичайно, найактивніші прихильники фітнесу та силових тренувань усе одно залишаються вірними своїм принципам. Хоча і вони нерідко змінюють тренажери на заняття на Центральному пляжі або пробігають по кілька кілометрів ближче до приватних секторів. Адже літо – це чудова можливість тимчасово залишити гантелі та тренажери і зайнятися активним відпочинком на свіжому повітрі. А ще це не лише допоможе схуднути та принесе купу задоволення, а й дасть можливість зберегти свій гаманець.

Навіщо Дніпро і Сухий Кагамлик

Серед усіх активних літніх видів відпочинку найбільше сприяє схудненню плавання. До того ж у Кременчуці, через територію якого протікають одразу і Дніпро, і Сухий Кагамлик, майже не потрібно докладати зусиль, щоб потрапити на річку.

Плавання вважається найбільш енерговитратним видом навантажень, які ви можете виконувати самостійно. Крім того, ним можна займатися людям із будь-яким рівнем фізичної підготовки. Ще однією з переваг плавання вважається те, що худнути завдяки йому ви будете рівномірно, адже працюватимуть майже усі м’язи тіла. Гарантований ефект буде, якщо ви займатиметеся ним по 30 хвилин хоча б три рази на тиждень. Крім того, спеціалісти радять у міру можливостей поєднувати різні стилі. Це допомагає збалансувати навантаження, та й непогано урізноманітнить ваш відпочинок. Наприклад, це може бути плавання на спині (такий вид ще й сприяє покращенню постави завдяки тренуванню м’язів спини та плечей) та брас (працюють внутрішні м’язи стегна, що зазвичай не задіяні під час інших видів тренувань).

Завдяки тому, що вода значно щільніша за повітря, кожен рух ставатиме міні-тренуванням на опір для всього тіла, особливо тулуба, стегон, рук, плечей, сідниць. Крім того, ви будете не лише спалювати калорії, а й нарощуватимете м’язову масу. Також плавання підвищує гнучкість хребта, зміцнює суглоби, покращує роботу серця, є профілактикою остеохондрозу та міжхребцевих гриж.

Проте є і протипоказання. Плаванням не рекомендують займатися, якщо у вас є відкриті рани, шкірні захворювання, важкі пороки серця, серйозні проблеми з порушенням опоно-рухового апарату, ГРВІ тощо.

Поєднуємо приємне з корисним

Звичайно, річка – це не лише можливість поплавати. Чудово сприяють схудненню пробіжки берегом як вранці, так і ввечері. А мальовничі кременчуцькі пейзажі зроблять такі навантаження ще більш приємними. Особлива перевага бігу по піску полягає в тому, що він є так званою нестабільною поверхнею. Під час бігу по ньому укріплюються м’язи стоп, ніг, стегон і корпуса. А біг по воді рекомендують навіть спортсменам, що реабілітуються після травм. Крім того, можна чергувати біг по різних поверхнях: наприклад, біг по асфальтованій набережній чи у парку, по траві, по піску та по воді. А також чергувати інтенсивність бігу відповідно до свого самопочуття.

Загалом пробіжки мають тривати близько години. І у випадку схуднення швидкість – не головне. Починати можна взагалі з повільного бігу. Також важливо звертати увагу на самопочуття, а перед початком самостійних тренувань бажано проконсультуватися з лікарем. Крім того, бігаючи, ви можете втратити не лише зайві кілограми (дехто стверджує, що за допомогою бігу можна позбутися до 10 кг), а й відчутно поліпшите своє самопочуття. Адже під час бігу відбувається насичення кровоносної системи киснем, що покращує загальний стан здоров’я людини.

Крім того, річка – це ще й чудовий привід для командних ігор. І це не лише волейбол, «морський бій» тощо, а й ігри, вигадані вами. Граючи у воді та на пляжі, ви матимете можливість не лише спалювати зайві калорії, а й чудово провести час у компанії друзів. Перевага такого навантаження полягає в тому, що ігри зазвичай виходять досить тривалими, а інтенсивність участі у них можна змінювати відповідно до самопочуття.

Для любителів велосипеда

Також для багатьох одним із найулюбленіших фізичних навантажень улітку є їзда на велосипеді. Під час велосипедної поїздки відбувається спалення значної кількості жирів, зменшуються жирові відкладення у зоні стегон і, звичайно, добре тренуються м’язи ніг. Крім того, як і під час бігу, організм насичується киснем, прискорюється обмін речовин.

Проте для того, щоб такі подорожі на велосипеді допомогли схуднути, вони мають бути регулярними. Нетренованій людині можна починати поїздки з 15-20 хвилин. Далі, через тренування, варто збільшувати тривалість навантаження на 5 хвилин. Тож із часом ваші подорожі на велосипеді мають тривати не менше 45 хвилин. Якщо до цього ви відвідували спортзал, то можна одразу починати з цього часу.

Проте для такого виду тренувань є певні протипоказання. Не рекомендується їздити на велосипеді людям, що мають міжхребцеві грижі, певні форми сколіозу, остеохондроз, серцево-судинні захворювання та проблеми з вестибулярним апаратом.

Недитяча забавка

Катання на роликах давно вже не вважається просто дитячою розвагою. За допомогою цього також можна відчутно схуднути. Є можливість отримати не лише гарні натреновані ніжки та підтягнуті сідниці. Під час катання на роликах укріплюються м’язи спини, тренуються косі м’язи живота та преса, підвищується загальна витривалість організму та поліпшується координація рухів.

Для ефективного та інтенсивного схуднення кататися на роликах потрібно приблизно по 2 години через день. Експерти зазначають, що вже за 3-4 місяці тренувань можна схуднути на 8-9 кілограмів.

Для підвищення ефективності можна ускладнювати маршрут, де будуть підйоми – це також сприятиме розвитку витривалості. А найліпшим видом тренувань для схуднення на роликах вважається слалом – об’їжджання перешкод на доріжці у вигляді конусів, не зачіпаючи їх. Також після катання на роликах добре зробити масаж ніг для розслаблення м’язів.

Що ж стосується протипоказань, то сюди належать хвороби суглобів, варикозне розширення вен, плоскостопість. Також, якщо під час такого навантаження ви відчуваєте біль у суглобах, краще припинити тренування і звернутися до лікаря. І, звичайно, не забувайте про захист колін, ліктів та зап’ястків.

Р.S. Не менш приємним тренуванням та способом схуднути для вас може стати подорож із друзями визначними або просто мальовничими куточками Кременчука з картою або туристичний похід, наприклад, на гору Пивиху.

Мотивація для схуднення влітку

Практичний психолог Марина Прибавкіна:

– Звичайно, вже сама пора року, коли так хочеться виглядати струнко та привабливо, є чудовою мотивацією приділяти своїй зовнішності достатньо часу. Крім того, можливість займатися активним відпочинком у компанії не дасть вам змоги лінуватися та залишити тренування без поважних причин. Тож для занять бігом, катання на роликах, велосипеді і навіть плавання знайдіть хоча б одного товариша-однодумця.

Удвох займатися веселіше, а легкий дух суперництва буде тільки на користь. Якщо серед ваших знайомих немає охочих займатися активними вправами влітку, ви можете познайомитися з кимось, наприклад, під час пробіжки. У такому разі, крім приємного спілкування, ви можете отримати ще купу корисних порад і підказок від людини, яка поділяє ваші захоплення. Але при цьому головне – не підлаштовуватися під чужий план виконання навантаження, а дотримуватися власного. Найкраще, якщо вашим однодумцем виявиться друг або знайомий зі схожим рівнем фізичної підготовки та метою.
І, звичайно, не бійтеся пробувати різні види навантажень та відпочинку.

Тетяна Третякова
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин