Відпочинок підвищеної небезпеки

Тижневу поїздку на море багато з нас чекає цілий рік. А там…
На узбережжі миловидна дівчина плете африканські косички, а поруч – роблять тату на тілі хною, увесь час снують продавці з пиріжками, креветками, рапанами, пивом, а до нього суха чи в’ялена рибка… Так виглядають пляжі в усіх курортних містах України. Утриматись від пляжних спокус важко. А далі… Далі «Вісник» пропонує ряд застережень щодо того, аби відпочинок не перетворився на кошмар.

Пляж

Небезпечну хворобу можна підхопити прямо тут. Як розповіла «Віснику» Лариса Коровіна, навіть на відпочинку не потрібно забувати про те, що мити руки перед вживання їжі обов’язково, бо хворобу брудних рук ніхто не відміняв. І в кращому разі, скуштувавши шашличок із рапанчиків, можна на декілька днів випасти із режиму відпочинку із гострою кишковою інфекцією. А в гіршому – це сальмонельоз чи ботулізм. Тим більш, що перші клінічні прояви у всіх цих хвороб схожі. «Особливо небезпечні морепродукти, які продають на пляжі. Креветки, рапани потрібно реалізувати протягом 3 годин. Тоді їх можна вживати. А на пляжі на сонці 45°, їх носять іноді цілий день, тож звісно продукти псуються», – розповіла Лариса Коровіна.

Вона зазначає, що факторів розвитку мікроорганізмів навіть у свіжих продуктах чимало. Ніхто не знає, в яких умовах варять ті ж качани чи де зберігають креветки перед продажем.

«Симптоми: нудота, блювання, у більш важких випадках – рідкі випорожнення. Коли серйозна інфекція, то проходить інтоксикація організму: температура вище 38-39°, випорожнення зеленуваті. Чим більше клінічних проявів – тим небезпечніше захворювання. Швидше відбувається зневоднення організму, що особливо небезпечне для маленьких дітей, для літніх людей. Можна спробувати лікуватися самому. По-перше, позбавити організм від інфекційного агента. Для цього потрібно випити 3-5 літрів води, аби викликати блювоту. Простіше кажучи, промити шлунок. Потім сорбент: біле вугілля чи звичайне активоване вугілля. Якщо є рідкі випорожнення, то ще робимо очисні клізми. Якщо проводити ці заходи день-два, а покращення немає, то потрібно звертатися до лікаря. У жодному місті, де відпочиваєте, вам не відмовлять у допомозі», – зазначає лікар.

Надувні водні батути

Ці атракціони для дітей і дорослих теж несуть небезпеку. Адже воду у басейнах рідко коли змінюють щодня. Її просто доливають. Тож про те, які мікроорганізми там можуть водитися і розмножуватися, можна лише здогадуватися.

Через шкіру та ж кишкова інфекція не передається, а ось якщо її ковтнути, то читайте вище, що буде.

«Минулого року був випадок, коли у Дніпрі у воді виявили холерний вібріон. Чимало людей купались і наслідків не було. Якщо просто зайти у воду по шию і вийти, то інфікуватися не реально. А ось при потраплянні у рот чи ніс збудник передається», – застереження лікаря.

Пісок

«З піском може передатися все те, що людина може отримати від контакту. Це і грибкові, і вірусні захворювання… Ви чітко повинні розуміти, що перед вами на цьому піску міг бути хто завгодно», – говорить лікар. За її словами, не варто забувати про бездомних котів і собак, які пляж облюбовують увечері, коли розходяться відпочивальники. А це ще і яйця глистів, які дитина може з’їсти разом із тим качаном, перед цим ліплячи пасочку з піску.

Вуличні кафешки

А іноді кременчужани привозять небезпечні сувеніри додому. Лариса Коровіна нагадує випадок, який трапився цього року, коли двоє кременчужан потрапили під час екскурсії у Львові на фестиваль пива. За день відчули зле і, не добувши запланованого часу, повернулись додому. Вже у Кременчуці їм встановили діагноз – сальмонельоз. А потім виявилося, що 50 чоловік, які пили пиво в одному з ними барі, захворіли на сальмонельоз.

Не менш небезпечний і ботулізм. А заразитися цією хворобою теж можна на вулиці, у закладі швидкого харчування, посмакувавши копченою рибкою й пивом, чи курочкою з вуличного грилю.

«Цього року в Україні зафіксували 32 випадки ботулізму, 4 хворих померло. Проблема в тому, що для лікування потрібна протибутулінічна сироватка, а у нас в Україні це дефіцит. Раніше використовували російського виробництва, тепер з її постачанням проблеми», – говорить фахівець. Вона застерігає, що у 30-60% випадків хвороби на ботулізм при відсутності специфічного лікування наступає смерть. А ще нагадує, що симптоми бутулізму на початковій стадії протікають як звичайна інфекція. А далі у хворих починаються порушення з боку зору: з’являється сітка перед очима. Лікування лише в реанімації…

Африканські косички

Роблячи зачіску на вулиці чи на пляжі, можна підхопити небажаних сусідів, а саме – вошей. У воді вони не передаються, бо гинуть. «Вони живуть на тілі людини, але гинуть у воді», – зазначає фахівець.

А ось через гребінець, коли його належним чином не обробляти після кожного клієнта – легко.
«Тут залежить від добросовісності дівчат, що роблять зачіски», – зазначає Лариса Коровіна.

Розпис хною

Це новомодна послуга практично в усіх курортних місцях. Проте вже були випадки, коли відпочивальники повертались з відпочинку з пухирями після такої процедури. У соцмережі навіть з’явилась інформація, що для насиченості кольору в хну домішують хімічні речовини. Ось вони і дають опіки.
Та навіть якщо розпис ведуть чистою хною, тут чатує не одна небезпека для організму людини.

Як стверджує Лариса Коровіна, може наступити алергічна реакція. Особливо таку процедуру обережно треба проводити людям із світлою «мармуровою шкірою». «Не варто робити розпис на тілі дітям до 5 років, бо в них ще не сформований імунітет», – порада лікаря.

Та головне, як на шкірі є ранки чи садна, то це вхідні ворота для різних інфекцій. З моря можна приїхати із тією ж стафілококовою чи стрептококовою інфекцією.

Рибки-шкіроїди

У цьому ноу-хау пляжного сервісу лікар небезпеки не вбачає. Ну сидите ви, встромивши ноги в акваріум, ну з’їдають рибки залишки епідермісу. Та перед тим, як витягти з півсотні гривень, подумайте самі, скільки людей перед вами у цей акваріум занурювали ноги і коли організатори лікувальних процедур змінювали воду…

Олена Ліпошко
Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин