На Полтавщині може з’явитися власний Херсонес!

Поблизу славнозвісного городища у Більську Котелевського району планують створити археологічний музей. Артефактів для нього достатньо, але вчені сподіваються, що найцікавіші знахідки ще вдасться віднайти. Півсотні студентів та науковців з’їхалися цими днями на Полтавщину, щоб розпочати першу польову археологічну школу в Більську. На розкопках побували і журналісти ПТН.

Студент-історик із Сум Дмитро Ємельянов приїхав на Полтавщину, щоб зрозуміти гелонський феномен. Вчені вважають, що на території Більського городища у дохристиянські часи була збудована столиця Скіфії, місто Гелон. Та початківцям поки що довіряють вивчати минувшину козацької доби.

Роботу Польової археологічної школи та розкопки на Більському городищі очолює професор, завідуючий відділом Інституту археології Національної Академії Наук України. Сергій Скорий із тих вчених, які вірять: Гелон – це сучасник легендарного Вавилона. За однією з версій, він навіть випередив оспіване у легендах місто за територією і кількістю населення.

До відкриття таємниць Більського городища долучився і науковець із Молдови – директор Центру археології Інституту культурної спадщини Олег Левицький. Він сподівається під час розкопок знайти цінності, імпортовані у Гелон із Греції.

Величезний археологічний комплекс досліджують уже понад сто років. Але більшість цікавих знахідок ще не розвідані, вважають науковці. Завдання влади – полегшити їхню роботу.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин