Рік без мера Бабаєва

26 липня минає рік, як від підступної кулі вбивць загинув міський голова Кременчука Олег Бабаєв. Десятки тисяч кременчужан проводжали його в останню путь. Тоді Олега Бабаєва назвали народним мером. І досі мешканці міста згадують добрі справи і починання свого народного мера. «Вісник» пропонує в цій публікації пригадати, як змінилось місто за той час, коли мером був Олег Бабаєв, і як воно продовжує змінюватися.

Комуналка

Відразу, як Олег Бабаєв вступив на посаду міського голови, робота комунальних підприємств стала предметом постійного його контролю. Не можна не згадати його перший візит на КАТП 1628, коли там було по коліна багнюки і працівники нагадували «банду махнівців». Менш ніж за півроку у Кременчуці змінились як самі комунальні підприємства, так і їх робота. За гроші міста постійно закуповувалась комунальна техніка. Так у Кременчуці вперше з’явився вуличний пилосос, солерозкидач, сучасні машини для чищення каналізації тощо. Також вперше у комунальників з’явилась форма і традиція проводити огляди два рази на рік. Та головне – кременчужани побачили роботу комунальників, відчули, що місто стало чистішим і зеленішим, дороги відремонтованими.

Керуючі компанії

Вперше за ініціативи мера Олега Бабаєва керуючі компанії почали укладати додаткові угоди з містом. Вже з початку 2011 року в рамках цих додаткових угод почали ремонтувати дахи, інженерні мережі, проводити благоустрій територій біля будинків. Олег Бабаєв увів традицію особисто перевіряти виконану роботу. Він став першим мером міста, який піднявся на дах багатоповерхівки. У цю роботу включились його заступники. Наразі традиція перевірок чиновниками відремонтованих дахів залишилась. «Головне – налагодити механізм, щоб він діяв незалежно від того, хто буде мером міста», – говорив Олег Бабаєв.

Блог і телефони

На сайті «Вісника Кременчука» Олег Бабаєв вів блог. Це було ноу-хау для кременчуцьких мерів. Кожен мешканець міста міг написати туди про свою проблему чи висловити пропозицію щодо роботи міської влади. І варто зазначити, що реакція надходила негайно. Тут же, в блозі, всі дізнавались, як вирішилось те чи інше питання. А ще мер Бабаєв увів табу на телефонні дзвінки під час нарад і сесій. «Терпіти не можу безвідповідальності і відсутності виконавчої дисципліни», – говорив він.

Транспорт

Про нові тролейбуси, які два роки тому було закуплено за бюджетні кошти, велося і наразі продовжує точитися чимало розмов. Було багато критики як на адресу міської влади, так і самого Олега Бабаєва. Бо саме відродження комунального транспорту, а в першу чергу тролейбусів, було, на думку мера, одним із найважливіших питань у транспортній сфері. Тож спочатку тролейбусники зайнялись ремонтом парку. І на маршрути виїхало до 35 тролейбусів, а після закупівлі нових – вже до 45. Транспортну напругу в Кременчуці зняли. Не вдалось Олегу Бабаєву втілити в життя ідею з комунальним автопарком. Він мріяв,щоб у Кременчуці на центральних маршрутах їздили лише великі автобуси.

Медицина

Медики, напевне, пам’ятають той випадок у Міській дитячій лікарні, коли у щойно відремонтованому відділенні на очі меру потрапила стара швабра. Тоді він пояснив, що хоче, аби після ремонту були лише нові речі і обладнання. Так надалі і робили. У Кременчуці зберегли онкодиспансер і пологове відділення у 2-ій міській лікарні, обладнали сучасну реанімацію у 3-ій міській лікарні. (У цій лікарні й досі продовжується реконструкція). Олег Бабаєв говорив, що протягом року в одній із лікарень має проходити ремонт якогось із відділень. Цього й намагались дотримуватись.

Сквер Бабаєва

У Кременчуці з’явився сквер європейського зразка. Перетворення скверу «Жовтневого» почались із того, що фонтан, який в народі називали «Пентагоном», став світломузичним. Далі тут змінилось усе кардинально: газони із внутрішнім поливом, нові ковані лавочки і ліхтарі. Наразі цей сквер, який після смерті мера перейменували у сквер ім. Олега Бабаєва, став улюбленим місцем відпочинку кременчужан. Змінились й інші сквери і парки. У Придніпровському з’явилась алея атракціонів, наразі там готуються вимостити плиткою головну алею. У «Ювілейному» знову розквітли клумби. Не встигли завершити реконструкцію Міського саду, який Олег Бабаєв хотів бачити візитівкою міста, та роботи ще тривають.

Об’їзди

Те, що з цього року мер Києва Кличко ввів у столиці, а саме – об’їзд міста чиновницько-журналістською делегацією, у Кременчуці практикували з 2010 року. Олег Бабаєв особисто перевіряв об’єкти, де велись ремонти. Під час об’їздів самі кременчужани вказували на недоліки міської влади, про які замовчували заступники і керівники структурних підрозділів. Автобус влади доїжджав до околиць. А фотографія з мером міста, який спустився під землю у резервуар питної води, облетіла чимало українських ЗМІ.

Спорт

Олег Бабаєв сам був спортивною людиною. Ще на початку його каденції у Міському саду відкрили муніципальний стадіон. У планах було зробити ще один із колишнього стадіону «Кредмаш», проте проблеми із фінансуванням, що спостерігались протягом останніх років, не дали змоги це зробити. А ще неодноразово він брав участь у футбольних матчах. Були матчі із кременчуцькими журналістами, харківськими чиновниками, перемоги на Всеукраїнських депутатських чемпіонатах. Багато кременчужан пам’ятають Олега Бабаєва з м’ячем, як на банері, що на стадіоні «Кремінь».

Парад

На 70-ту річницю визволення Кременчука у нашому місті вперше влаштували військовий парад. Головною площею міста прокрокували військові із різних підрозділів українського війська. Навіть злива і шквали, які вирували того дня, не завадили цьому грандіозному дійству. Справжній військовий парад проходив у Кременчуці за ініціативи Олега Бабаєва. Далі була військова реконструкція, виставка квітів і чимало інших заходів, які надовго запам’ятались кременчужанам.

Суботники

І молодіжний суботник «Зелена толока», і міські суботники в останні роки об’єднують десятки тисяч кременчужан. Олег Бабаєв сам не одноразово працював під час таких генеральних прибирань міста. Результати було видно вже за рік, а з кожним роком місто стає все чистішим. Про це свідчить кількість сміття, яка зменшується, і активність городян, які хочуть жити в затишному місті.

«Я знаю на 99% «больові точки» і всі проблеми міста», –

це цитата із ексклюзивного інтерв’ю Олега Бабаєва, яке він дав «Віснику Кременчука» через рік своєї роботи на посаді міського голови.
«Робота мера достатньо цікава. Я повинен сказати, що це одна із небагатьох посад, результати діяльності якої бачиш відразу. Наприклад, змінити психологію людей – довготривалий процес. А задумати щось і зробити – достатньо швидко. Таке мені подобається. Будемо казати так – це як у хірурга. Є пухлина, є проблема – вирізали. Головне, бути професіоналом – видаляти те, що треба, і зашивати якісно», – розповів тоді мер Кременчука.

Ольга Шляхова, донька Олега Бабаєва:

– Для мене він був – батьком. Головною людиною у житті. У нас з ним завжди були дуже теплі і близькі стосунки, він мене бачив наскрізь, і я його бачила наскрізь. Ми були дуже близькі по духу, характеру. Я розуміла батька з пів погляду, з півслова. Він міг тільки подивитися, а я розуміла, що маю зробити, що він бажає мені сказати. Виховував він мене у певній строгості і з повагою до оточуючих. Я завжди знала свої обов’язки – гарно вчитись, приносити добрі оцінки, готувати уроки. Взагалі він дуже рідко перевіряв у мене уроки, довіряв. Але було і таке, коли перевіряв – то були і розірвані зошити, і переписувати все по новому.

– Він дуже любив свій будинок, місце де жив. Взагалі родина для батька дуже багато значила, була на першому місці. Ми бачились щодня. У нас була традиція: щодня на обід ми приїздили до нього в гості. Завжди всі разом обідали, розмовляли. Ми сідали один навпроти одного, розмовляли про все: про родину, про місто, про ситуацію в країні. Він дуже переживав за Кременчук, для нього життя і безпека людей, дітей були пріоритетними.

– Папа вчив, був прикладом. Він був найкращим батьком.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин