Як не зірватися під час схуднення?

Коли людина зважується позбутися зайвих кілограмів, то не завжди добре усвідомлює, що це доволі непроста справа, яка потребуватиме жертв не тільки з боку харчування. Доведеться відмовитися від деяких звичок, а можливо, навіть змінити життя в цілому. Як зробити процес схуднення максимально приємним, не зірватися посеред шляху та досягнути такого бажаного результату – з’ясовував «Вісник».

«У мене справжня проблема! – поскаржилась нещодавно одна з подруг. – Я майже три місяці дотримувалася дієти, фактично не їла солодкого, мучного, після 18 години. А потім у колеги був День народження, наступного дня – мій. І тут я не втрималася. Їла усе підряд. А тепер почуваюся сама перед собою жахливо винною. І навіть не знаю, чи варто далі продовжувати дієту». На подібне запитання дають відповідь дієтологи. Вони порівнюють процес схуднення з автомобілем, у якого під час руху пробило колесо. Адже ви не захочете залишити свою автівку на півдорозі, а обов’язково спробуєте замінити колесо, виправите несправності. І, звісно, не покинете машину на дорозі, проткнувши всі інші колеса. Те ж саме стосується і спроб схуднути.

З’ясуємо, у чому причини

Тож, перш за все, варто з’ясувати, що призводить до того, що ми зриваємося, відмовляючись від дієт та фізичних навантажень. Найчастіше причини цього мають емоційний або психологічний характер. Це можуть бути стрес, який так хочеться «заїсти», хвилювання стосовно проблем на роботі чи в особистому житті, компанія, яка споживає нездорову їжу, цим самим провокуючи вас до того ж. Та ще купа інших, ваших особистих проблем. Ворога потрібно знати в обличчя, тож обов’язково з’ясуйте, що саме змусило вас відмовитися від запланованої програми схуднення. Проаналізуйте свою помилку і складіть план щодо того, як не допустити її в майбутньому.

Навіть якщо ви зірвалися і не втрималися, не варто панікувати. Проведіть «роботу над помилками», якщо потрібно, зробіть перерву у схудненні на 1-2 дні, а після цього повертайтеся до своєї програми. У жодному разі не сваріть себе. Просто подумайте про те, що не помиляється той, хто нічого не робить.
І ніколи не варто починати з початку. Краще продовжувати з того місця, де відбувся зрив.

«Робота над помилками»

Найчастіше причиною зриву стає ослаблення або від початку недостатньо сильна мотивація. Перед тим, як ви почнете худнути, потрібно чітко усвідомлювати, навіщо ви це будете робити, як будете діяти і чого досягнете у результаті. Для того, щоб чітко сформувати свою мотивацію, психологи радять узяти чистий аркуш паперу, розділивши його навпіл. У першій колонці варто написати переваги вашої ваги, в іншій – недоліки. На зворотному боці аркуша – те приємне, що ви отримаєте у разі схуднення. Наприклад, це може бути придбання сукні, яка вам дуже подобається, меншого розміру, подорож на море чи навіть улюблені джинси, які ви зараз перестали носити через свою «пишність». Цей список краще повісити на видне місце, найкраще – на холодильник. І щоразу перед тим, як його відкрити, переглядайте цей список. Також психологи радять залучати до формування мотивації і чоловіка. Наприклад, щоб він подарував вам шубку, але меншого розміру, путівку на відпочинок абощо, якщо ви досягнете бажаного результату.

Крім того, мотивація – поняття досить нетривке, її потрібно постійно підтримувати. Для цього практичний психолог Марина Прибавкіна радить збирати різноманітні ілюстрації, історії успішного схуднення, що будуть вас надихати. Також ефективно покласти гантелі біля телевізора (краще яскравого кольору), щоб ви не забували поєднувати перегляд улюблених шоу чи серіалів зі спортивними заняттями та мати сантиметрову стрічку у сумочці десь на видному місці як ще одне нагадування про вашу мету. Крім того, дуже добре, якщо ви знайдете компанію однодумців, щоб разом займатися фітнесом або танцями, створите групу чи форум в Інтернеті, де будете ділитися своїми досягненнями.

Суворі заборони: а чи варто?

Психолог зазначає, що занадто суворі заборони здатні призвести до зворотного результату. Найчастіше людям важко одразу і різко змінити свій спосіб життя. І при цьому зриви після суворих заборон виявляються важчими і довшими і повернутися до схуднення після них значно складніше. Тож психологи радять робити все поступово. Наприклад, не варто обирати занадто сувору дієту. Перед тим, як сідати на дієту, варто впевнитися, що вона безпечна для здоров’я і базується на ваших улюблених продуктах. Наприклад, якщо ви з дитинства не любите гречку, то не варто обирати дієту на її основі.

Якщо ви вирішили не сідати на дієту, а лише обмежити себе у вживанні солодкого, мучного та жирного, то маєте змогу іноді дозволяти собі щось із «заборонених» страв, але лише вранці. І при цьому це не має бути основна складова вашого сніданку.

Якщо ви худнете всього на кілька кілограмів, то можете навіть раз на тиждень влаштовувати собі день, коли можете споживати такі продукти. Але звичайно, у розумній кількості.

Змінити життя, щоб змінити фігуру

Дуже важливо, щоб процес схуднення супроводжувався здоровим способом життя. Звичайно, дуже важко відмовитися від тих звичок, які ви мали упродовж багатьох років відразу. Від шкідливих звичок потрібно позбуватися поступово, усуваючи їх одну за одною. Наприклад, якщо ви хочете займатися ранковими пробіжками і замість сьомої години ранку вирішили вставати о пів на шосту, спершу це буде вдаватися досить важко. Те ж стосується і їжі. Звичайно, спершу стримуватися буде досить важко. Тож продумайте, що ви можете зробити, щоб ранковий підйом був більш приємним, а пробіжки – більш бажаними.

Прокидайтесь вранці з позитивними установками, щоб перші ваші думки були про те, що сьогодні – чудовий день, аби здобути маленьку або велику перемогу над калоріями. А для пробіжок можна знайти однодумця, який буде бігати разом із вами. Що ж стосується їжі, то варто навчитися розрізняти почуття голоду й апетит. В усьому має бути міра. Тож не їжте, якщо ви не голодні. А якщо вам надто складно відмовитися від улюбленого тістечка, то краще поступово зменшувати його порцію. Щоб дієта була приємнішою, подумайте, як її урізноманітнити, замінивши несмачні страви на ті, які вам подобатимуться більше, але залишатимуться дієтичними. Також для ефективного схуднення варто відмовитися від звички їсти під час читання книжки, журналу, перед телевізором чи монітором комп’ютера. Це не дасть вам забути про контроль над об’ємом спожитої їжі. Також варто відмовитися від вживання алкоголю, що пришвидшує обмін речовин та сприяє появі апетиту.

Як зробити схуднення приємним

Практичний психолог Марина Прибавкіна:

– Якщо у вас значні проблеми із силою волі, повісьте на холодильник своє «товсте» фото або дзеркало. Воно відбиватиме бажання відкривати холодильник і їсти зайве.

При цьому, як би дивно це не пролунало у випадку схуднення, балуйте себе.

Не відмовляйтеся від улюбленого продукту: введіть його до складу дієти або дозвольте його собі раз на день (тиждень, місяць) як нагороду за зусилля. Однак не у вечірній час і в невеликій кількості.

Знайдіть собі хобі. У такому випаду ваші думки будуть зайняті захопленням, тож вам буде не до сумування за некорисними продуктами.

Можете створити блог, де будете ділитися своїми досягненнями. До речі, це також чудовий спосіб знайти однодумців.

Закохайтеся – це підвищить вашу мотивацію виглядати привабливо. При цьому запишіться до тренажерної зали, на танці чи просто приділяйте увагу активному відпочинку.

Закладіться на те, що ви схуднете. Тож, здобувши перемогу у парі, ви не лише зміните свою зовнішність, а ще отримаєте приємний виграш. Який саме – вирішувати вам.

І, звичайно, вірте у свій успіх. Це головне, що допоможе вам схуднути. Намагайтеся зберігати гарний настрій, оптимізм та будьте впевнені, що обов’язково досягнете бажаного результату.

Тетяна Третякова
Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин