Африканська чума свиней “розгулялась” у п’яти областях України

Санітарна служба витратить 45 млн грн на боротьбу та запобігання розповсюдженню вірусу. З 2012 року в Україні зафіксовано 32 випадки зараження. Половина з них – серед свійських тварин.

В Україні частішають випадки зараження свиней африканською чумою. У державній ветеринарній та фітосанітарній службі б’ють на сполох: якщо раніше більше випадків зараження було у дикій природі, зараз усе частіше заражаються свійські тварини. А це загрожує знищенням поголів’я як у великих господарствах, так і у приватних дворах, повідомляє ТСН.

Як розповів на брифінгу в Києві голова служби Олександр Вержиховський, випадок зараження на фермі у Калиті для України є екстраординарним, адже тепер знищити необхідно понад 60 тисяч тварин. Чи отримає власник господарства компенсацію, Вержиховський сумнівається, адже впевнений – вірус занесли у господарство ззовні, не дотримавшись елементарних санітарних норм.

Щодо зараження у Калиті проводиться розслідування, а також вживають заходів щодо непоширення інфекції, адже “вірус набрав критичної маси”. Та не тільки на Київщині існує ця проблема – поголів’я диких тварин переносить вірус у п’яти областях України.

“Ми сьогодні маємо Київську, Чернігівську, Рівненську, Житомирську, Сумську області – де є ця проблема. Рішенням нашої комісії, воно на підписі у віце-прем’єра, ми рекомендували депопулювати дикого кабана саме в цих областях”, – сказав Вержиховський.

На ці заходи, а також на дезінфекційні та діагностичні засоби, направлять 45 мільйонів бюджетних гривень.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин