“Головний комунальник” України визнав: субсидії – вбивці енергоефективності

Україна витрачає близько 11 млрд кубометрів газу на опалення житлового сектора, це означає, що тільки на субсидії доводиться витрачати на 1 млрд грн більше. Про це під час виступу на міжнародній конференції “Україна у фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових інститутів” заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, цитує УКРІНФОРМ.

«Україна на сьогоднішній день витрачає 11 млрд кубометрів газу на опалення житлового сектора в зимовий період. Придбання газу є однією з найбільших загроз для нашої безпеки. Ми витрачаємо 230 кВт на 1м квадратний, що на 45% більше в порівнянні з Польщею», – сказав Зубко. За його словами, неекономне споживання газу призводить до того, що Україна змушена витрачати тільки на субсидії на 1 млрд грн більше. «І чим далі вартість газу буде наближатися до ринкової, тим більше ми будемо змушені витрачати. І виникає питання, що краще: витратити ці кошти на енергоефективність чи просто в повітря, щоб не вкладатися в енергоефективні технології?», –зазначив віце-прем’єр.

Він підкреслив, що уряд прийняв рішення вкладатися в енергоефективність та залучати інвестиції. «Я запрошую інвесторів залучати кошти в цей величезний ринок, який існує на рівних з аграрним ринком, що також має величезну інвестиційну привабливість», – зазначив Зубко.

Все по темі: енергоефективність  інвестиції  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин