Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІІІ СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ VIІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

від 02 лютого 2016 року  м.Кременчук

Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука

На підставі Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, Податкового Кодексу України та керуючись ст. 25, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада вирішила:
1. Встановити наступні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука у 2016 році:
1.1. Ставка податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням Кременчуцької міської ради у відсотках розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування, а саме;
– для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб ставка податку становить 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів “а”-“г” підпункту 266.7.1 Податкового кодексу України, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
– для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, становить 0,25 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
1.2. Встановити пільги із сплати податку у 2016 році:
1.2.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи – платника податку, зменшується згідно з підпунктом 266.4.1 Податкового кодексу України:
а) для квартири/квартир – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів.
в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період (рік).
1.2.2. Згідно з підпунктом 266.4.2 Податкового кодексу України встановлюються наступні додаткові пільги:
а) пільга у розмірі 100 відсотків з податку, що сплачується на території м. Кременчука з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями);
б) пільга у розмірі 100 відсотків з податку, що сплачується на території м. Кременчука з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, доходи яких не перевищують прожиткового мінімуму станом на 1 січня поточного (звітного) року, але лише на один такий об’єкт;
в) пільга у розмірі 100 відсотків з податку, що сплачується на території м. Кременчука з об’єктів нежитлової нерухомості, а саме: з господарських (присадибних) будівель – допоміжних приміщень, вбиралень, погребів, навісів, котелень, бойлерних, трансформаторних підстанцій; об’єктів соціальної сфери, що перебувають у власності у промислових підприємств та використовуються за функціональним призначенням (палаци культури, музеї історії, заклади ресторанного бізнесу закритого типу, які розташовані на території цих підприємств, спортивні заклади, побутові приміщення для забезпечення санітарних норм працівників цих підприємств);
г) база оподаткування об’єкта/об’єктів нерухомості, а саме: гаражів (наземних і підземних), що перебувають у власності фізичної або юридичної особи платника податку, зменшується на 30 кв. метрів.
2. Дане рішення набирає чинність з 01.01.2016.
3. Рішення міської ради від 07.07.2015 “Про внесення змін до рішення міської ради від 30.01.2015 “Про внесення змін до рішення міської ради від 05.07.2011 “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука” вважати такими, що втратили чинність.
4. Оприлюднити рішення відповідно до вимог законодавства.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Пелипенка В.М., заступника міського голови – начальника фінансового управління виконкому міської ради Неіленко Т.Г. та постійні депутатські комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії Шевченко М.І.)., з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики (голова комісії Плескун О.В.).
Строк контролю: січень 2017 року.

Міський голова В.О.МАЛЕЦЬКИЙ

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин