У Кременчуці триває третій тур імунізації проти поліомієліту

 

На щастя, у Кременчуці захворювань на поліомієліт зареєстровано не було. Але додаткову вакцинацію проводять у зв’язку з тим, що у серпні минулого року було зафіксовано два випадки ураження цією хворобою на Західній Україні. Також вірус було виявлено у стічних водах. Тому це зареєстровано як спалах поліомієліту. Аби запобігти розповсюдженню інфекції, спираючись на світову практику, потрібно провести принаймні три тури додаткової вакцинації оральною поліомієлітною вакциною. Тобто, вакцину капають на язик.

«Справа в тому, що з 1996 року наша країна має статус вільної від поліомієліту. І якщо захворювання продовжать реєструвати, Україна втратить такий статус. А це зашкодить не лише нашій подальшій євроінтеграції, а й призведе до зростання рівня інвалідності у країні», – говорить Надія Боровик.

Процедура вакцинації є безкоштовною. Проте, за словами дитячого лікаря, близько 30% батьків відмовляються від щеплень своїх дітей, остерігаючись ускладнень. Однак, запевняє Надія Боровик, вакцина, яка є в наявності у дитячій лікарні, цілком безпечна. Препарат вироблений у Франції, має сертифікати, а тому острах до імунізації безпідставний. І щоб довести, що це безпечно, Надія Боровик показово вакцинувала свою 4-річну доньку і 9-річного сина.

_DSC0438

Поліомієлі́т — гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба здатна перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді закінчуватися смертю хворого.

Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років. Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту вводять декілька разів, і вона захищає дитину на все життя.

ВООЗ відносить поліомієліт, який спричинює дикий вірус, до тих інфекційних захворювань, які виявили здатність чинити серйозний вплив на здоров’я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшли до переліку подій, які можуть створити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я.

 

 

 

Все по темі: імунізація  Кременчуці  поліомієліт 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин