Кременчужани платитимуть за землю з новим коефіцієнтом

Питання введення нового коефіцієнта на землю, яке депутати розглядали у зв’язку зі зверненням Асоціації роботодавців Кременчука, викликало бурхливі дебати.

Пропозиція Асоціації роботодавців – зменшити понижувальний коефіцієнт на землю до 0,6.

Тут треба нагадати, що з 31 червня по 31 грудня 2012 року у Кременчуці діяв понижувальний коефіцієнт у 0,8, а у 2016 році – 0,7. Наразі, зважаючи на скрутне становище в країні і економічно скрутну ситуацію, в якій опинились кременчуцькі підприємці та підприємства у зв’язку з цим, понижувальний коефіцієнт вирішили переглянути.

Із пропозицією встановити цей коефіцієнт на рівні 0,5 виступили депутати фракції «Опозиційний блок», а далі їх підтримали колеги з УКРОПу.
Депутат від «Опозиційного блоку» Геннадій Іванян наполягав, що понижувальний коефіцієнт має бути 0,5, бо підприємцям і підприємствам у наступному році буде не легше, ніж у 2015-ому.

У грошовому еквіваленті це виглядає наступним чином. За понижувального коефіцієнта в 0,6 за один квадратний метр землі потрібно буде сплачувати 201 грн 89 копійок, тоді як за коефіцієнта 0,5 могли б сплачувати 168 грн 24 коп.

За ставки 0,5 місто могло недоотримати 12 мільйонів у бюджет, але тягар на підприємців був би меншим – до цього апелювали депутати, які наполягали на нижчому коефіцієнті.

Бо за статистикою, яку навів депутат від фракції «Самопоміч» Олександр Прокоп, у Кременчуці за останні три роки кількість фізичних осіб – підприємців знизилась на 7803, також щороку на 524 менше підприємців відкривають власну справу.

Проте більшість ці аргументи не переконали, і наразі у Кременчуці діятиме понижувальний коефіцієнт на землю на рівні 0,6.

Начальник міського управління земельними ресурсами Ірина Безверха нагадала, що розроблена нова нормативно-грошова оцінка землі, яка діятиме з 2017 року. Тоді базова ціна за квадратний метр землі у Кременчуці зменшиться і становитиме 207 гривні. Зараз це 234 гривні (З текстом рішення сесії Кременчуцької міської ради можна ознайомитися на стор. 15).

Перейменувати вулицю

Перейменувати одну з центральних вулиць Кременчука на честь Героя України Ігоря Сердюка вимагали депутати «Самопомочі» у своєму запиті, який озвучила голова фракції Анна Павленко. Вона нагадала, що 18 лютого буде річниця смерті Ігоря Сердюка. Кременчужанин загинув два роки тому, під час буремних подій на Майдані під час Революції гідності.

Анна Павленко зазначила, що 35 депутатів підтримали цей запит, підкріпивши його підписами. Підтримали колеги ініціативу «Самопомочі» й на сесії.
А мер Малецький нагадав, що у місті триває процес перейменування вулиць, і до 21 лютого він має прийняти рішення.

«Розбір польотів» за снігопади

Депутати міськради від «Опозиційного блоку» ініціювали внесення до порядку денного питання про звіт міського голови Віталія Малецького про наведення ладу в місті під час снігопадів 7-18 січня. Так, депутат Денис Терещенко висловив думку, що під час снігопадів комунальники працювали погано. Тож мер має відзвітувати, чому в місті було не розчищено. У якості прикладу навів Лашки. Віталій Малецький на це відповів, що комунальники працювали в авральному режимі на старій техніці.

Звіт мера вимагали у виступі депутати від «Опозиційного блоку» Микола Порицький і Руслан Федорченко. Депутат-радикал Курченко-Гай висловив думку, що катастрофа почалась у 2008 році, коли у місті створили керуючі компанії. Він переконаний, що саме керуючі компанії не впорались зі своєю роботою і не можуть брати плату за січень. Бо двори і досі не розчищені. «Рідне місто» теж пропонувало винести на розгляд питання про звіт мера. Але до звіту депутати дійшли вже ближче до 23 години, коли в сесійній залі залишилось трохи більше половини народних обранців, і його перенесли на наступну сесію, яка запланована на 23 лютого.

Відзвітуватися керівникам комунальних підприємств

Цей запит головної УКРОПівки міста Оксани Піддубної депутати не підтримали,  хоча і голосували двічі. А ось на сесії працівники спецкомбінату ритуальних послуг заблокували трибуну, аби висловити протест проти звільнення керівника цього комунального підприємства Дмитра Леошка. Пані Піддубна наполягала, аби Дмитро Леошко, а також керівники КП «Кременчукводоканал» і  КАТП-1628, яких звільнили раніше, відзвітували. Вона нагадала, що профільна комісія з УЖКГ, яка працювала на КП «Спецкомбінат ритуальних послуг», визнала роботу керівника задовільною. Але депутати запит колеги не підтримали. Відомо, що Дмитро Леошко отримав попередження про звільнення, незважаючи на те, що у нього контракт до 2018 року.

Зменшити ціну в кременчуцьких маршрутках

Депутатський запит від «Опозиційного блоку» оприлюднив на сесії міськради Денис Терещенко.
У запиті вимагалось переглянути тарифи у міських маршрутках у розрізі зменшення вартості пального, а також врегулювання «звичайного режиму» – кількості машин.

«Багато скарг щодо неналежного технічного і санітарного стану маршруток, грубості водіїв», – зазначено в запиті.

Денис Терещенко поінформував, що на підтримку цього питання зібрано 1000 підписів кременчужан. Запит підтримано.

Нагадаємо, у Кременчуці також набрала відповідну кількість голосів електронна петиція про зменшення вартості проїзду в маршрутках.

Все по темі: депутати  сесія  сесія міської ради 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин