Чого хочуть кременчужани?

Проблеми транспортного забезпечення хвилюють кременчужан, певно, найбільше. Бо чимало петицій, поданих міському голові Кременчука через Інтернет, стосуються саме питань транспорту.

Так, кременчужани просять переглянути графік руху потяга Кременчук – Київ.

«Суть цієї петиції полягає у зверненні Кременчуцької міської ради до керівництва «УЗ» із проханням змінити графік руху поїзда 774/782 Кременчук – Київ – Кременчук. Проблема полягає в тому, що поїзд прибуває до Кременчука о 23:50, а нерідко й запізнюється. Тому постає проблема дістатися додому, особливо на правобережну частину міста – остання маршрутка «2» відправляється з центру опівночі. Аналогічна ситуація і з відправленням поїзда на Київ о 06:23. Більшість громадського транспорту розпочинає роботу о шостій годині», – йдеться у цій петиції. Поки що її підтримали 36 кременчужан. Та на збір підписів є ще більше 80 днів, і цілком реально, що ця петиція потрапить на стіл мера.

Також у петиціях просять заборонити рух вантажних потягів через центр міста у час пік, повернути чи, навпаки, перенести зупинку громадського транспорту, встановити світлофор чи лежачий поліцейський.

Петиції глобального масштабу

Проте є петиції, більше схожі на звичайні скарги. Одна з них – прибрати сніг на подвір’ї будинку або загалом у місті. Та таких небагато.
Дехто з кременчужан порушує в петиціях питання, які торкаються майже всіх мешканців міста. Так, серед них зареєстровані петиції «Про енергоефективність будинків» і «Встановлення веб-камер у м. Кременчуці».

«Шановний пане мер! Всі кандидати у мери так чи інакше торкалися теми високих тарифів на ЖКГ. Але лише у грудні мешканці по-справжньому відчули тягар. Сплата за опалення складає значну частину вартості послуг. Як збирається міськвиконком вирішувати питання енергоефективності будинків? Адже відомо, що просте встановлення лічильників спожитого тепла та хоч незначне регулювання за обставинами забезпечує економію на вартості послуг до 20%. Утеплення будинків дозволить зекономити 40-50%. Маючи потенціал, міськвиконкому варто розглянути можливість залучення кредитних коштів на пільгових умовах для утеплення будинків, а повертати кошти за рахунок зекономлених на опаленні коштів громадян», – написав у петиції рекомендації, як заощаджувати гроші на теплі, її ініціатор Гаврюк Андрій Іванович.

Міській владі треба прискоритись?

Варто зазначити, що дві петиції уже набрали 250 необхідних голосів, аби їх розглянув міський голова. Це петиція про встановлення світлофора поблизу спорткомплексу «Sport life». Подібних на сайті ще дві: облаштувати зупинку громадського транспорту в цьому ж районі та встановити там лежачий поліцейський.

Як пояснив «Віснику» керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов, ця петиція наразі перебуває на розгляді. Після завершення 10-денного терміну офіційна відповідь на неї буде розміщена на сайті міської ради.

«Питання встановлення світлофора у тому місці, де останнім часом траплялись ДТП, уже порушували. І наразі ведеться робота. Але зрозуміло, що потрібно розробити проект, і на це потрібен час», – пояснив Руслан Шаповалов.

Допомагають побачити проблеми

Він також зазначив, що розміщення електронних петицій на офіційних сайтах практикують у різних містах.

«Це один зі способів тримати прямий зв’язок із мешканцями міста. Як по самих електронних петиціях, так і по тому, наскільки ту чи іншу з них підтримують кременчужани, легко зробити висновок, які проблеми хвилюють людей. А також це своєрідний орієнтир для міської влади – в якому напрямку потрібно працювати», – зазначив Руслан Шаповалов.

Він нагадав, що будь-яка петиція, яка не набере 250 необхідних голосів, буде розглянута як звернення кременчужан. Це передбачено законодавством.
Тож кожен мешканець міста може стати автором петиції, яку розглянуть у мерії. Єдина вимога – електронна петиція не повинна містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор (ініціатор).

Для того, щоб подати петицію, на головній сторінці сайту Кременчуцької міської ради необхідно натиснути кнопку-посилання «Подати петицію», щоб перейти на сторінку «Електронні петиції». Потім у правому верхньому кутку потрібно натиснути кнопку-посилання «Створити електронну петицію» та авторизуватися. Там же можна ознайомитися з Положенням про порядок розгляду електронних петицій у Кременчуцькій міській раді Полтавської області та її виконавчому комітеті.

Довідка

Петиція (лат. petitio) – індивідуальна або колективна вимога, звернення, пропозиція, скарга, прохання, клопотання, що подається в органи державної влади.

З електронними петиціями громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована. Першою петицією до Президента України, що досягла необхідної кількості голосів, стала петиція від Української асоціації власників зброї, в якій вимагається законодавчо затвердити право громадян України на захист.

Про що просять українці
(із петицій, розміщених на сайтах міст)

«Прогнати ворон із парку» – Івано-Франківськ.

«Пофарбувати всі придорожні паркани в чорний колір» – Житомир.

«Заборонити «скульптору» ліпити «шедеври» в місті – Луцьк.

«Заборонити продавати і виготовляти поліетиленові пакети» – Київ.

«Проведення кожної сесії міської ради у більшій залі» – Полтава.

«Легалізація марихуани» – сайт Президента України.

Коли верстався номер, стало відомо, що петиція кременчужан про зниження вартості проїзду в маршрутках набрала 250  голосів.

Як повідомив після апаратної наради у мерії 1 лютого Віталій Малецький, він, як вимагає законодавство, розгляне цю петицію у десятиденний термін. Та питання, чи варто кременчуцьким пасажирам сподіватися на зниження вартості в громадському транспорті, залишається відкритим.

Бо, за словами мера, на формування ціни впливає чимало факторів, таких як: вартість пального, заробітна плата водіїв, вартість запчастин.
І якщо ціна того ж пального знижена, то зарплата і витрати на запчастини зростають.

«Зниження ціни на проїзд треба робити, маючи економічні розрахунки, які надають перевізники нашим структурним підрозділам – відділу транспорту та управлінню економіки. Треба дивитися складові собівартості. Дуже багато перевізників писали листи: в них одні просили підвищити вартість проїзду, інші – обмежити тих, хто ставить її по 3 гривні», – зазначив мер.

Тож конкретної відповіді щодо зниження вартості проїзду не пролунало.

Все по темі: електронна петиція  петиції 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин