Чемпіонат Європи з футзалу-2016. Трагедія останньої секунди: Україна поступилася Сербії

Сербія 2 : 1 УКРАЇНА

Збірна України розпочала чвертьфінальний поєдинок в такому ж ключі, як і поєдинок проти збірної Угорщини. Все той же швидкий футзал з високим пресингом, і це давало свої плоди, оскільки серби помилялися, що в результаті призводило до спроб підопічних Олександра Косенка відкрити рахунок. Однак, ці спроби такими і залишалися. А ось у сербів перша контратака призвела до голу. Коціч скористався помилкою Іваняка і відкрив рахунок в матчі. Поки наші футзалісти думали, як би швидше забити гол у відповідь, серби ледь не подвоїли рахунок після ще одного контрвипаду – на щастя, Шимич пробив поруч зі штангою.

Пізніше українці повернули собі ініціативу, що не могло не відбитися на грі. “Синьо-жовті” намагалися більше грати першим номером і більше наносили ударів по воротах. Однак, не завжди вони були точними. Правда, були епізоди, коли м’яч цілком реально міг опинитися у воротах суперника. Але замість цього “круглий” всього лише “цілував” штангу. У деяких моментах свою команду виручав голкіпер. Але десь після екватора першого тайму в діях українських футзалістів почала зникати та впевненість і наполегливість, які були на старті матчу. Якість ударів стала кульгати.

Не можна не відзначити і грамотну гру балканців в обороні. Підопічні Аци Ковачевіча перекривали всі зони, що заважало розвиватися атакуючим діям українців. Крім того, сербські футзалісти непогано контратакували, і в деяких епізодах Іваняк довелося виручати своїх партнерів. Проте, за підсумками першого тайму рахунок не змінився – українці мінімально програвали.

Коли гра поновилася, то можна було чекати, що українці підуть відіграватися. Але у підопічних Олександра Косенка не всі клеїлося попереду. А головне – не було ударів. Проте, на 24-й хвилині українцям таки вдалося нанести удар по воротах, і він тут же став гольовим. Це сталося після розіграшу кутового. Коваль подав, а Микола Грицина забив. Після цього гра помітно пожвавилася, і моменти з’явилися біля обох воріт. Причому, спочатку українці були реально близькими до того, щоб схилити шальки терезів на свою користь. Але воротник опонентів Аксентійович виручав. Серби відповідали контрвипадами, але там уже бездоганно робив свою роботу Іваняк.

А коли другий тайм пройшов свій екватор, то гра почала набувати нервовий характер. Переважно це відбувалося після того, як серби починали провокувати українських візаві на фоли. Це, звичайно, було передбачувано. Але при цьому балканці теж фолили, і це призвело до того, що незабаром у обох команд стало рівну кількість набраних фолів – по чотири. При цьому підопічні Аци Ковачевіча намагалися знайти можливість зачепитися за п’ятий фол, чого не було в діях українських гравців. Крім того, ближче до кінцівці другого тайму балканці стали частіше бити по воротах Іваняка. Але голкіпер збірної України показував свою майстерність і рятував “синьо-жовтих” від голу. Ближче до кінця другого тайму серби змусили українців сфолити в п’ятий раз. А це означало, що наші футзалісти повинні були діяти більш обережно.

На останніх секундах українці могли вирішити все на свою користь, але замість цього не тільки не змусили Аксентійовича капітулювати, а й самі отримали в свої ворота результативну контратаку. Періч втік у відрив і навісом перевів м’яч з лівого флангу на правий. А там Шимич, якого ніхто не накрив, пробив з льоту. М’яч опинився в сітці воріт Іваняка. 2: 1 на користь господарів Євро-2016, причому вони забили переможний гол на останній секунді. А це означало тільки те, що у збірної України вже не залишалося часу для того, щоб перевести гру в овертайм.

Таким чином, збірна України в четвертий раз поспіль не пройшла до півфіналу континентальної першості. А для сербів ця перемога – історична. Адже вони вперше вийшли в півфінал чемпіонату Європи. І для них це – вже досягнення.

Після фінальної сирени капітан сербів Періч заплакав …

Все по темі: Європи  поступилася  Сербія  україна  футзал  Чемпіонат