Перейменування вулиць: кременчужани запропонували, затверджуватиме мер

Уже наступного вівторка, 16 грудня, кременчуцькі депутати зберуться на позачергову сесію, аби обговорити єдине питання – перейменування вулиць.
Про це мер Кременчука Віталій Малецький повідомив на засіданні Президії міської ради.

Депутатів планують зібрати о 15 годині, провівши перед цим семінар. Та вже зрозуміло, що це питання буде складним і варто чекати тривалих дебатів.
Так, депутат від фракції «Батьківщина» Віталій Таценюк висловив думку, що депутати знову не підтримають питання перейменування вулиць:
– Чому ми маємо проводити перейменування? Депутати міської ради не підтримали таку ініціативу. Збудують нові вулиці. Хто хоче перейменування – ті і будуть давати їм назви.

На це мер Кременчука зазначив, що кременчужани активно долучились до процесу перейменування. На деяких вулицях відбулися громадські обговорення, можна було проголосувати за ту чи іншу назву на сайті Кременчуцької міської ради.

«Уже пройшло засідання спеціальної комісії з перейменування, на якій складено список із новими назвами, а пропозиції продовжують надходити», – зазначив мер. За його словами, є чимало людей, які нещодавно дізнались про перейменування своєї вулиці та навіть не підозрювали, що найближчим часом можуть жити на вулиці з новою назвою.

І нагадав, що депутати вже цієї каденції можуть долучитися до процесу перейменування вулиць у Кременчуці.
Тут варто нагадати, що остаточно затвердити перелік нових назв вулиць, парків, провулків і тупиків має мер до 21 лютого цього року.

Вулиці поділили

А 5 лютого у мерії Кременчука засідала спеціальна комісія, яка займається перейменуванням вулиць і об’єктів у розрізі закону про декомунізацію. Майже три години знадобилося, аби іноді з дебатами, а іноді одностайно затвердити назви нових вулиць. Усього нові назви отримали 114 кременчуцьких вулиць.
Треба нагадати, що на сайті міської ради кременчужанам пропонували проголосувати за перейменування 157 вулиць. Майже 41 тисячу голосів мешканці міста віддали під час електронного опитування щодо перейменування вулиць. Зареєстровано 2609 аккаунтів, з яких у середньому проголосували за 15 вулиць.

Як повідомив голова комісії з перейменування секретар міської ради Юрій Гриценко, спочатку визначаться з назвами 114 вулиць. А стосовно інших приймуть окреме рішення.

Він зазначив, що ці вулиці належать до так званого додаткового списку вулиць, які не підпадають під дію закону про декомунізацію, але є пропозиції їх перейменувати. Серед них Першотравнева та Пролетарська, а також інші.

Була Леніна – стала Соборною

Серед тих вулиць, що отримали нові назви: вулиця Леніна тепер Соборна, вулиця Радянської України – вулиця Вільної України; вулиця Червоних Слідопитів – Княгині Ольги;  вулиця Чапаєва – вулиця Софіївська; провулок Котлова – провулок Спаський, 50 років СРСР – Велика Набережна.
Мер Кременчука, як і хотів, житиме на вулиці Європейській, бо вулиця Нагірна у Кременчуці вже є. Та більшість кременчужан, що взяла участь у голосуванні, хотіла мати саме вулицю Нагірну замість Щорса.

Не підтримала комісія і нову назву проспекту 50 років Жовтня, а саме проспект Нафтохіміків. Один із головних проспектів міста може називатися проспектом Лесі Українки. А вулиця 60 років Жовтня – проспектом Свободи.

До речі, мешканці деяких вулиць, що підпадали під закон про декомунізацію, зібрались разом і провели громадські слухання. Так, за їх наполяганням у Кременчуці може з’явитися вулиця Сонячна чи вулиця Тіниста (Як пропонують перейменувати всі кременчуцькі вулиці, відповідно до яких діє закон про декомунізацію, а саме повний список, шукайте на сайті «Вісника Кременчука».

АТО-шники пропонують…

Як зазначалося вище, пропозиції щодо перейменувань вулиць ще надходять. Так, кременчуцькі АТО-шники пропонують вулицю Московську назвати вулицею Захисників Вітчизни, а Ватутіна – Героїв АТО.

«На вулиці Ватутіна знаходиться Кременчуцький обласний ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою, кожен четвертий випускник перебуває у зоні бойових дій. На цій же вулиці розташована ЗОШ №18, випускники якої також беруть участь в антитерористичній операції, і тут навчався Герой України – один із Небесної сотні Ігор Сердюк», – аргумент від представників громадської організації «Координаційний центр об’єднань ветеранів, Збройних сил, інвалідів війни, учасників бойових дій, локальних конфліктів і миротворчих місій та волонтерів».

А вулицю Московську кременчуцькі АТО-шники пропонують перейменувати на вулицю Захисників Вітчизни.

Аргументують тим, що вулиця бере початок біля колишньої військової частини А1175 (у народі називали «понтонники»), в неї вливатимуться вулиці Героїв АТО та Солдатська.

Далі ця вулиця переходитиме у парк Миру з відомим Гонгом Миру та музеєм військової техніки просто неба. Крім того, на цій вулиці знаходиться ВПУ №7, серед випускників якого є герої АТО, які загинули, захищаючи Вітчизну.

Про те, як вплине процес перейменування вулиць на життя їхніх мешканців та які назви вулиць пропонували кременчужани, читайте у минулому номері «Вісника Кременчука», від 5 лютого 2016 року.

Все по темі: перейменувала  перейменування вулиць 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин