Пільговики отримають транспортні картки?

Тож на розгляд найближчої сесії міської ради пропонують винести програму, за якою вартість перевезення пільговиків буде компенсовуватися за рахунок міського бюджету.

Про це йшлося на спільному засіданні депутатських комісій із питань транспорту, промисловості, а також соціального захисту.

Це 14 мільйонів гривень на 2016 рік. Із них 10 мільйонів гривень буде перераховано Кременчуцькому тролейбусному управлінню (КТУ), решта коштів – підприємствам «Адела», «Союз-Авто-Експрес» і АТП-15307, які перевозять пасажирів у Крюков і на Раківці.

Депутатам пояснили, що у випадку, якщо держава відмовиться надавати субвенцію, завдяки програмі буде розроблений механізм відшкодування вартості проїзду пільговикам за рахунок міста.

До речі, до програми, яку розробили в департаменті праці, соцзахисту і питань АТО, у депутатів було чимало претензій. Зокрема, відразу в декількох депутатів виникло запитання, чому у програмі не йдеться про адресну допомогу пільговикам.

«Я не побачив, що вона дозволяє перейти до адресної допомоги. Будь-який керівник підприємства спробує показати максимальну кількість пільговиків», – слова депутата від «Рідного міста» Сергія Мельника.

На переконання депутата від «Опозиційного блоку» Геннадія Іваняна, у нашому місті потрібно запровадити «картку кременчужанина», щоб пільговики могли вільно їздити в усіх видах транспорту. Він навіть пообіцяв залучити фахівців.

Проте, якщо це – в перспективі, то наразі маршрутники вимагають затвердити програму, щоб отримувати компенсацію за проїзд від міста.

До речі, у тролейбусників не краща ситуація: компенсацію за перевезення пільговиків не отримали ще за грудень минулого року. Не говорячи вже про майже півтора місяця цього року. Тож тролейбусники ще не одержали зарплату за січень.

Гроші за поїздки пільговикам видаватимуть у терцентрах

На рівні області вже вирішили, як перевозити пільговиків, затвердивши спеціальну програму.

8 лютого представникам громадських організацій у мерії розповіли, як можна отримати виплату компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільговим категоріям громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км)
Перше, що пояснили – кількість поїздок, вартість яких компенсовуватимуть з обласного бюджету, обмежена.

Так, один пільговик може здійснити не більше 40 поїздок на рік на міжміських внутрішньообласних маршрутах та не більше 10 поїздок на рік на міжміських міжобласних маршрутах.

Де купувати квиток?

Особливий акцент: пільговик має купити квиток лише на АВТОВОКЗАЛІ. І там видаватимуть іменні квитки, вартість яких можна компенсувати. Щоправда, відразу виникло запитання: а що робити, якщо пільговик поїхав у селище чи село, де немає автовокзалу? Як бути у такій ситуації? На це наразі відповіді немає, цей механізм у програмі не передбачений.

Що треба, аби отримати компенсацію?

Пільговик звертається за місцем реєстрації до територіального центру соціального обслуговування (адреси наведено нижче) та подає: проїзні документи на проїзд в автомобільному транспорті на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) із зазначенням прізвища та ініціалів пільговика, номера посвідчення (проїзний квиток із фіскальною пам’яттю); пред’являє паспорт та пільгове посвідчення; заповнює заяву про виплату компенсації з обов’язковим зазначенням способу виплати.

Можна звертатися за компенсацією після кожної поїздки, а можна зібрати відразу всі квитки. Гроші обіцяють повертати упродовж 10 днів, після всіх перевірок, які проводять спеціалісти. Пільговик може отримати компенсацію на картку або через пошту.

Скільки і хто з кременчужан має право?

За повідомленнями Автозаводського і Крюківського районних управлінь соцзахисту населення, наразі до 20 000 кременчужан можуть розраховувати на повну або часткову компенсацію (На сайті «Вісника» розміщена повна інформація).

Варто зазначити, що дітей війни і чорнобильців у цьому переліку немає. Як зазначила керівник ГО «Діти війни» Євдокія Старушко, їхня громадська організація збирається домагатися, щоб було дотримано закону, і цій категорії населення надали пільги.

Звернутися за компенсацією можна щодня (крім вихідних): понеділок-четвер – з 8:00 до 17:15, п’ятниця – з 8:00 до 16:00 (обідня перерва – з 12.00 до 13.00) Територіальний центр соціального обслуговування Автозаводського району: вул. 60 років Жовтня, буд. 130, каб. 7. Телефон: (05366) 5-39-49. Територіальний центр соціального обслуговування Крюківського району: вул. Івана Приходька, буд. 9, каб. 418. Телефон: (05366) 6-11-79.

Все по темі: пільговики  проїзд  транспорт 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин