Місцеві громади мають 6 днів, щоб самостійно перейменувати вулиці та населені пункт

З 21 лютого розпочинається останній етап впровадження закону про декомунізацію.
З цього часу перейменовувати вулиці, парки, населені пункти та демонтовувати радянські памятки будуть вже не органи місцевого самоврядування, а  облдержадміністрації.
У  міських, сільських і селищних голів залишилося 6 днів, щоб розлучитися із тоталітарним минулим на власний розсуд. Про це під час чергового засідання робочої групи з координації та моніторингу впровадження плану заходів з виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» нагадав голова групи, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь, передає прес-служба Полтавської ОДА.

Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації.  Голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Аби населені пункти на Полтавщині таки отримали ті назви, які пропонує громада, присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення та врахувати думки людей.

Директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадим Штефан повіломив, що за січень цього року перейменували 506 тоталітарних топонімів, знесли 52 пам’ятники тоталітарного режиму. Лідером з виконання закону про декомунізацію на сьогодні є Миргород.  Натомість у Глобинському районі та Кременчуці таких назв найбільше. Загалом в області неперейменованими залишаються понад 2 тисячі вулиць, парків, провулків, скверів.

Вадим Штефан  наголосив, що у 15 населених пунктах під час громадського обговорення вирішили залишити нинішні назви, що суперечить чинному законодавству. У 10 селах ще тривають обговорення.
Під час засідання групи озвучили й нові назви населених пунктів, які можуть з’явитися на мапі Полтавської області. Так, Комсомольськ може стати Наддніпрянськом. Це питання вирішиться  на сесія міської ради 16 лютого.

Все по темі: декомунізація 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин