День народження на передовій. Кременчуцький комбат Щербина про війну і не тільки

Наш земляк Олександр Щербина командує 17-м мотопіхотним батальйоном Збройних Сил України. Наразі цей батальйон воює на одному із найгарячіших, напрямків – горлівському. У Олександра Олександровича вже досвід у цій війні – попереду було Дебальцево і інші, не менш «гарячі» точки.

13 лютого Олександр Щербина відсвяткував своє День народження і це було друге день народження на війні. Журналісти «Вісника Кременчука», Кременчуцького і Полтавського громадського телебачення, «Телеграфа» побували на передовій і привітали земляка.

DSC07313

Пан Олександр був небагатослівним, та розповів про те, що зараз відбувається на фронті.

Яка ситуація наразі на лінії розмежування?

– Все під контролем, незважаючи на перемир»я, постійні обстріли, намагання проникти на нашу територію. Одним словом воюємо, захищаємо наш народ.

Як часто тут обстріли?

-Сьогодні в ночі були обстріли до третьої години ночі, перед цим було більш-менш спокійно, позавчора вночі теж до четвертої ранку було неспокійно. А вчора вдень було три бої. Щодня у нас по декілька боїв…

Чи мав батальйон втрати?

-Спочатку, як ми сюди зайшли, то були і втрати, але зараз у нас все стабілізувалось. За півтора роки 151 боєць був поранений, 13 загинуло.

Як стосунки з місцевим населенням?

-Нещодавно тут одного місцевого поранено, нащим медикам довелось надавати допомогу. Передали в Дзержинськ, там в лікарні знаходиться.  Думали, що легке поранення, але артерія перебита.

Взагалі намагаємось надавати посильну допомогу місцевим. Наприклад, хто виїжджає надаємо техніку. Тим кому нікуди виїхати, допомагаємо продуктами. Ми не що давно «віджали» цей населений пункт, тому настрої тут 50 на 50. Намагаємость перетягти на свій бік місцеве населення. Офіцер по зв’язкам з громадськістю працює, волонтерів підключаємо. Цивільно-військове співробітництво працює. Це одне із головних завдань, бо якщо не будемо перетягувати населення, розуміти їх менталітет – війну не виграємо. Це один із ключових аспектів нашої майбутньої перемоги.

Що вам подарували побратими на День народження?

– Головне, що всі живі і здорові. Це найкращий подарунок.

Що відчуваєте у День народження на фронті?

– Це вдруге є відзначаю День народження на війні. Навіть у такиї умовах сослуживці постарались і зробили свято. Особистий склад подарував присутність –  приїхали привітали. Найголовніше, що всі живі і здорові, техніка, озброєння в порядку. Батальйон воює.

Чим змінилась війна від її початку?

– Ми навчились багато чому. Якщо раніше воювали лише в тапочках і з автоматами, то зараз серйозне озброєння. Навчились воювати, навчились тактиці, використовувати озброювання. За цей рік отримали солідний досвід.

Як настрій бійців?

– У нас тут в основному ті, хто призваний під четверту хвилю мобілізації і мали бути дома, але хлопці стоять, воюють. Ніхто не кидає зброю, всі продовжують воювати, їздити додому у відпустку, перезаряджати батарейки і повертаються воювати.

 

“Хочу подякувати кременчужанам, які про нас не забувають. Дорогі земляки, знайте, тут не антитерористична операція, тут справжня війна. Не треба думати, що все добре. Тут гинуть хлопці, отримують поранення за нашу батьківщину”, –  комбат Щербина

DSC07049

Незважаючи на важкі умови, напередодні дощило і грунт перетворився в непролазну багнюку, та свято і на війні – свято. Бо навіть в цих умовах військовий намет було перетворено на банкетний з надувними кульками і великим листком для побажання комбату.

А ще ми познайомились з повним тезкою кременчуцького комбату. Одного іх бійців батальйону звати Олександр Олександр Щербина. Але частіше його звуть Комбатиком.

DSC07068

Все по темі: війна  досвід  комбат 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин