Історії з передової. Як собака Гайка пораненого морпіха рятувала

Морський піхотинець з псевдо «Тренер» не новачок у військовій справі. Як розповів чоловік служив на контракті ще за минулого чи позаминулого президента. Але коли було скорочення армії з ним розірвали контракт.

А ось з часу проведення антитерористичної операції «Тренер» знову в армії. Він говорить, що рідні звісно переживають, що зараз знаходиться у «гарячій точці», бо на Кіровоградщині в нього і батьки і навіть старенька бабуся, якій 87-років.

З «Тренером» познайомились під час поїздки в Широкино. Саме він був супроводжуючим і з ним ми їздили на американському «Хамері», а потім місили в’язку глину у цьому розтрощеному селище.

DSC07369

Хотілось дізнатися від цього мужнього морпіха якусь захопливу історію про війну, таку, як ото в кінофільмах показують із купую вибухів, стріляниною і звісно перемогою. Та було марно. «Тренер» все це оминав.

А потім, побачивши, що за нами ув’язався трьохмастний чотирилапий кудлань,  сам запропонував: «А хочете я розповім історію про «Гайку» і «Болта». Звісно на це відразу пристали.

«Це було ще на початку війни. Я служив тоді у другому батальйоні. Коли нас відправили на передову з нами поїхала невелика собака. Не знаю за що, але її назвали Гайкою. Так ось ця Гайка жила разом з нами, а після кожного обстрілу оббігала кожен окоп, кожен бліндаж, перевіряючи, чи всі живі», – розповів «Тренер».

А одного разу Гайка сиділа майже добу біля пораненого.«Його через обстріли не могли вивезти. Тож собака лежала біля нього час від часу лижучи», – продовження історії.

Де вже Гайка знайшла партнера, співрозмовник не уточнював, але з часом у неї з’явилось щеня, які морпіхи назвали Болтом.«Якщо є Гайка, то має бути і Болт», – пояснення.

Схоже собака була прив’язана до одного з чоловіків, що навіть у відпустку з ним їздила. Ось там казуси траплялись.«Якось зник син цього бійця. Батьки мали вести хлопця в школу, а він десь дівся. Обшукавши всю вулицю, кинулись до школи. А там побачили, що малий на навчанні, а Гайка сторожує на порозі. Вона його в школу відвела», – каже співрозмовник.

А раз собака взагалі зникла. І її лише з часом знайшли у будинку матері морпіха. Тварина сиділа на ліжку, а бабуся плела щось і розмовляла з нею.

Тож десь на війні і досі воює безстрашна Гайка з своїм сином Болтом.

DSC07010

Взагалі наразі на лінії розмежування довелось зустрічати багато тварин. У кожного підрозділу є власні любимці чи то коти чи собаки. Є породисті : вівчарки, добермани та інше. А є дворняжки. Бійці кажуть тварини іноді відчувають, коли буде обстріл і починають вити.

 

Все по темі: Болт  Гайка  собака 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин