Кременчуцький «The Sky Signs»: про музику, Китай і гастарбайтерів

«The Sky Signs» – команда серйозних хлопців

 Серед 6-ьох учасників «The Sky Signs» – автомеханік, учитель англійської мови та стоматолог. А дехто ще поки навчається в університеті. Проте – разом,  бо мають однакові пріоритети і, як кажуть самі, у них в усіх на умі одне – музика.

– Спільний інтерес, який нас зібрав – це музика. Ми утрьох (учасники, які були присутні на інтерв’ю: Андрій, Богдан, Олексій – авт.) – це більш новий склад. Єдиний, хто залишився з першого складу – Назар, – розповідає про півторарічну історію гурту її учасник Андрій. Хлопець змінив близько 10 гуртів, перш ніж обрати та залишитися у «The Sky Signs».

Не менш довго обирав, де йому грати, інший учасник гурту Богдан:

– Я завжди був так би мовити темною конячкою. Сидів і спостерігав за музичною діяльністю Кременчука, мені хотілося десь грати. Але щоб приходити на репетиції не просто так, бездумно, дві години витративши у нікуди, і знати, що у кращому випадку вийде десь виступити у Кременчуці. Я хотів серйозну команду.

 

00_0051_2015-11-21_161056_M2T_00_01_22_17_Still002

 

«Наша музика – не для всіх»

 Загалом стиль, у якому грають хлопці, – мелодік хард-кор, метал-кор.

– Якщо судити серйозно, то конкретного стилю у нас немає. Є основа. Кожна пісня має певні особливості. Перші три пісні були написані в одному напрямку, з моїм приходом нові пісні почали звучати інакше. У тому ж напрямку, але з оглядом на інші, – розповідає Богдан. А на жарт, чи дійсно до його приходу все було погано, серйозно відповідає: «Та ні, чесно, мені інші пісні навіть більше подобалися».

Хлопці одразу пояснюють, що їхня музика – не для всіх. Проте, на щастя, бабусі вже не вважають їх сатаністами і звичних штампів щодо них використовують менше.

– Усі, хто у темі, той зрозуміє. Є люди, які не слухають таку музику, але розуміють. Такий стиль є – отже, він має право існувати. А є люди, які вважають, наприклад, якщо ти – рокер, то обов’язково гуляєш, колешся, ходиш немитий. Стереотипне мислення є усюди. Але зараз цього менше, – розповідає Богдан.

Хлопці запевняють, що у їхньому гурті ніхто навіть не вживає спиртне, не кажучи вже про наркотики. Тож деякі уявлення про рокерів – лише давно неактуальні стереотипи.

 

The_Cock_Band_-_Llewsor_00_03_04_25_Still002

 

Про «небесні знаки» та гастарбайтерів

 Що ж до назви гурту «The Sky Sings», то з англійської вона перекладається як «небесні знаки». Самі учасники гурту пояснюють вибір цієї назви так:

– Зараз в Україні та й у світі загалом не усе так добре, як хотілося б. І  сам музичний стиль логік хард-кор для людей, які трохи варяться у цьому, є особливо цікавим. Тому що у ньому в міру важких рифів і мелодії, які можуть відкривати душу і щось таке сакральне показувати. І ось саме назва сприяє тому, що ми намагаємося дати людям певну надію. Коли людина слухає пісню, навіть без вокалу, можна усі ці зміни настрою відчути – і ми намагаємося це максимально передати.

Що ж до того, чи наслідують творчість когось із відомих гуртів, автор музики Богдан чесно відповідає:

– Іноді у наших піснях бувають схожі моменти. Якщо я пишу так, то роблю це свідомо. Якщо це дуже схоже на певну групу – у назві пісні пишу, що вона їй присвячується. Відповідно, так складається, що я слухаю музику, яка несе схожу духовність із нашою. Якщо, наприклад, у назві тексту написати «колгосп», а текст буде про гастарбайтерів або космос, то це маячня якась вийде. Тобто намагаюсь писати, щоб усе було співзвучно.

Загалом розповідають, що процес написання пісень у них відбувається по-різному. Максимальний час написання – близько року.

 

IMG_0217

 

 У Кременчуці немає конкурентів?

На запитання, про що мріють, хлопці напівжартома відповідають:

– У першу чергу, записати новий сингл і… поїхати у Китай. Хоча насправді будь-яка можливість кудись поїхати – це чудово.

Що ж до виступів у Кременчуці, то кажуть, що тут багато «трешерів».

– Хоча останній концерт наприкінці сезону був саме у Кременчуці. І звук був чудовий,  і людей прийшло дуже багато підтримати. Але одна справа, коли ти граєш серед друзів, і вони знають, скільки ти у це вкладаєш. І вони цінують уже не стільки з музичної, скільки з товариської точки зору. Проте хочеться набратися досвіду та досягнути певного рівня, поїхати кудись показати хлопцям, які також у цьому варяться.

Що ж до того, чи є у них у місті конкуренти, Андрій відповідає:

– У репі є реп-батли. У жанрі рок я не чув, щоб були якісь змагання, Більшість рок-гуртів сприймає інших нормально, це друзі.

А Олексій та Богдан додають:

– У даному жанрі конкурентів у нас немає. Тому що у ньому в нашому місті ніхто не грає. Якщо ж навіть якийсь жанр буде схожий, то музика – все одно винятково для слухача. Як можуть бути конкуренти? Комусь подобається навіть, як просто рипить гітара незрозумілим якимось чином. Тому сперечатися про те, що кращий або хто гірший немає сенсу.

 

TSS

 

На що готові кременчуцькі музиканти заради музики?

 

Олексій:

– Напевно, заради музики міг би забити забити на все інше 50 на 50. Я думав над тим, щоб забити на коледж. Але раптом не вийде заробляти музикою.

Андрій:

– Музикою у нас у країні не заробиш. Наприклад, в Америці фанати купують пластинки, диски, тобто фінансово підтримують групи. У нашій країні можна заробити не піснями, а хіба що концертами, виступами, і то не всюди.

Богдан:

– Ті, кому цікаво нас послухати: нехай зателефонують, ми їм і так зіграємо. Була навіть ідея проводити відкриті репетиції. Проблема у тому, що господар музичної бази може не погодитися.

 

00_0051_2015-11-21_161056_M2T_00_02_08_00_Still001

 

Що ж до перспектив найближчого часу, то кременчуцький гурт «The Sky Signs» уже незабаром виступатиме у Полтаві, у концерт-холі «Villa Крокодила». А також учасники гурту сподіваються, що цього року у Кременчуці усе ж влаштують Extreme-zone, що, на їхню думку, є ідеальним шансом для музикантів міста та України загалом себе показати. Адже, як вони говорять, у Кременчуці зовсім небагато культурних зібрань, де можна грати музикантам різних стилів та напрямків.

Все по темі: The Sky Signs  гурт  мелодік хард-кор  метал-кор  музика 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин