Сьогодні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

Там згадали кожного, хто трагічно загинув на Майдані від кулі снайпера та водометів, газу та побиття. Усіх тих, хто склав Небесну Сотню: чоловіків і жінок, учителів і журналістів, будівельників і приватних підприємців.

Відео про кожного з них транслювали на екрані на площі, серед них була й історія про кременчужанина Ігоря Сердюка. Про нього, його безстрашність та героїзм, а також загибель на Майдані розповіли його друзі, які стали свідками його трагічної загибелі, а також батьки – Олександра Пилипівна та Микола Петрович.

Ігор був на Майдані прапороносцем 9-ої сотні самооборони. 18 лютого під час побудови барикад неподалік Маріїнського парку невстановлені особи, імовірно, тітушки або «беркутівці», спочатку влаштували сутичку з активістами, після чого вистрілили Ігорю впритул у обличчя на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулку.

Після мітингу на площі Незалежності, шануючи подвиг учасників Революції гідності та в пам’ять про героїв Небесної Сотні після урочистого проходження почесної варти до пам’ятного знака «Героям Небесної Сотні» вклонилися та поклали квіти усі присутні кременчужани.

 

Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» президент Петро Порошенкопідписав 11 лютого. Документ передбачає щорічне відзначення 20 лютого дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

16 лютого 2016 року  одну із центральних вулиць Кременчука – Жовтневу було перейменовано на вулицю Ігоря Сердюка.

 

Фоторепортаж Дмитра Бабця дивіться ТУТ.

Все по темі: Ігор Сердюк  Майдан  мітинг  Небесна сотня 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин