У пошуках роботи вишикувалися 4 746 кременчужан

Кременчужанин Олександр найбільше у своєму житті боїться втратити роботу. Рік тому він вийшов на пенсію, але звільнитися з роботи не наважився. Мовляв, із такими цінами на товари прожити на одну пенсію чи зарплатню дуже важко, якщо, звісно, жити, а не виживати.

«Я почав працювати з 18-и років. І на старість не хочу сидіти і рахувати копійки, – розповідає Олександр. – Долар виріс, як і ціни на усі імпортні та вітчизняні товари. Зарплатня залишилась тією ж – 3000 гривень, але раніше це було 375 доларів, а зараз трохи більше 100 доларів. Пенсія у мене вдвічі менша. Якби зараз я залишився без роботи, просто пішов би на дно. Жити хочеться, а тим паче жити нормально, а не задовольнятися тим, що є. Хоча мене, як пенсіонера, можуть звільнити у будь-яку мить».

Інша місцева мешканка Людмила у надії отримати роботу безкоштовно працювала цілих три тижні. З роботодавцем вони домовлялися про проходження стажування, проте їй одразу дали зрозуміти, що гроші не заплатять.

«Зараз усюди так, зазвичай фірми чи підприємства не оплачують стажування, – говорить жінка. – Я не засмучуюсь, шкода лише, що пообіцяли взяти, бо пройшла стажування, але досі ніхто так і не зателефонував».

До цього Людмила планувала стати на облік у Центрі зайнятості, проте згодом вирішила шукати роботу самостійно.

«Якщо я тричі відмовлюсь від запропонованої вакансії, мене знімуть з обліку, – говорить жінка. – За професією я кухар, але працювати у барах та кафе не зможу і не хочу. Раніше працювала тільки у їдальнях дитячих садочків. Варити каші та супи – це одне, а готувати страви – інше. Тому я просто беру газету з оголошеннями і телефоную усім роботодавцям. Якщо пропозиція підходить, йду на співбесіду. І я не боюсь того, що у мене є тільки три спроби. Я можу відмовлятися від роботи, поки не знайду те, що мені буде потрібно».

Роботу потребують 62 % жінок

Офіційно станом на 1 лютого у Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості зареєстровано 4 746 безробітних. Із них 763 особи мешкають у Кременчуцькому районі. Найскладніше у місті знайти роботу жінкам, адже їх на обліку в Центрі зайнятості зареєстровано найбільше – 2 943 особи, що складає 62 % від загальної кількості. Жінкам пропонують вакансії кухаря, бухгалтера, двірника, медичної сестри, швачки, лікарів різних спеціальностей, кондуктора громадського транспорту та інші. Поки що кількість безробітних чоловіків становить усього 38 %, а саме 1 803 особи. Найбільш затребуваними вакансіями для чоловіків є водій автотранспортних засобів, водій навантажувача, електромеханік, електромонтер контактної мережі, інженер-енергетик, інженер-конструктор, інспектор (пенітенціарна система), слюсар-сантехнік, машиніст крана (кранівник), монтер колії, оглядач вагонів, охоронник, слюсар із ремонту рухомого складу, токарі різних спеціальностей. Працювати, наприклад, кухарем або інженером-конструктором можуть жінки і чоловіки. Також кременчужанам пропонують бути підсобними робітниками, прибиральниками службових приміщень і територій. Серед молоді у віці до 35 років роботу у Кременчуці потребують 2068 осіб, що становить 43,6 % від загальної кількості безробітних у місті.

Виданню «Вісник Кременчука» у Центрі зайнятості повідомили, що наразі усі ці професії є найбільш затребуваними, тому влаштуватися на них найлегше.

Відправлять прибирати сміття

Студентка Анастасія, яка закінчила ліцей і отримала професію оператора комп’ютерного набору, вирішила шукати роботу саме на біржі праці. Жодної вакансії за її напрямком у Центрі зайнятості не було. Тому дівчині запропонували допомогу по безробіттю. Оскільки до цього вона ніде не працювала і зарплатню не отримувала, щомісяця їй нараховували на соціальну карту мінімальний розмір допомоги по безробіттю, а саме 544 гривні. Також дівчину попереджали, що можуть відправляти на громадські роботи або на різноманітні тренінги.

«Громадські роботи дуже здивували, – говорить дівчина. – На біржі стояла влітку, і мене відправили прибирати сміття. На щастя… тільки на один день. Повезли на якийсь мало не смітник, видали рукавиці, мішки і сказали прибирати. Сміття вантажили у кузов великої машини. Це був жах! Удома не могла відмитися від цього бруду. Ще переймалася через те, чи не підхопила якесь інфекційне захворювання. Це було літо, руки хоч і в рукавичках, але на тіло все одно щось потрапляло. Ще довго не могла позбутися думки про ту кількість побаченого сміття. За це мені заплатили менше 100 гривень, ще й податок вирахували. А коли пішла навчатися на перший курс університету, виявилося, що не зможу отримати відшкодування за платне навчання через податкову, тому що цей один «робочий» день була працевлаштована офіційно. Ось так і напрацювалася… За допомогу по безробіттю таке довелося пережити».

Перевчитися зможе не кожен!

Виявляється, у наші складні часи навіть непросто перевчитися з однієї професії на іншу. Так сталося з Людмилою, яка раніше працювала кухарем у дитячих садочках.

«На біржу праці думала піти тільки для того, аби мати можливість перевчитися на іншу професію, – зазначає жінка. – Мені вже більше 30 років, відчуваю біль у спині, більше не можу, як раніше, тягати величезні каструлі борщу та узвару. Вийшло так, що кухар зараз професія затребувана, а тому в Центрі зайнятості мені можуть без проблем запропонувати вакансії. Проте працювати кухарем більше не можу і не хочу. Мені повідомили, що у такому разі я повинна надати довідку від лікаря про стан здоров’я. Проте перевчати мене все одно ніхто не буде. Щоб не зв’язуватися з усією цією бюрократією, й вирішила самостійно шукати роботу».

За словами заступника начальника міськрайонного Центру зайнятості Людмили Кузнєцової, навчання та перенавчання безробітних на даний час здійснюється лише відповідно до замовлення роботодавців.

«У січні цього року за допомогою Центру зайнятості підвищити свою кваліфікацію змогли 117 осіб, – зазначає Людмила Кузнєцова. – Проте повна зміна професії, перенавчання здійснюється тільки на замовлення роботодавця. У базі даних Центру зайнятості наразі є актуальними 255 вакансій».
Також «Віснику» повідомили, що відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» мінімальний розмір допомоги по безробіттю у 2016 році наразі становить 544 гривні.

Максимальний розмір виплат по безробіттю у Кременчуці згідно з останніми даними – 5512 гривні.

Все по темі: безробіття  робота  Центр занятості 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин