5 овочів, які після варіння стають кориснішими

Капуста білокачанна – містить вітаміни С, РР, групи В. Під час теплової обробки частково руйнується вітамін С, інші засвоюються краще. Для збереження вітаміну С капусту рекомендується квасити. Молочна кислота, яка утворюється у процесі квашення, перешкоджає руйнуванню вітаміну під час теплової обробки і допомагає засвоюватися білкам, що надходять з їжею.

Морква – містить цілий ряд вітамінів. Мікроелементів у моркві стільки, скільки немає у жодному іншому овочі. Лікар Е. Терешкіна (дієтолог, центр геронтології) стверджує, що бета-каротин, що міститься в моркві, звільняється, лише якщо її зварити. Більшість вітамінів у моркві не руйнуються.

Помідори – в сирому вигляді мають протипоказання до застосування, особливо це стосується хвороб шлунково-кишкового тракту. У них є щавлева кислота, яка подразнює слизові. Крім того, в сирому вигляді помідори є алергеном. А ось у зварених томатів ця властивість зникає У помідорах є ціла група вітамінів, мікроелементи. Усі вітаміни, що містяться в помідорах, у процесі варіння не руйнуються. Як написано вище, бета-каротин утворюється при варінні, лікопен краще засвоюється із варених помідорів. Лікопен – антиоксидант, захищає від появи ракових захворювань і заважає відкладенню холестерину на стінках судин, розщеплює жири. Сирі помідори в салаті краще заправити олією і трохи посолити – саме в такому вигляді корисні речовини цих овочів засвоюються краще.

Буряк – багато вітамінів групи В. Також у ньому є вітаміни А, С, РР, цинк, залізо, марганець, багато амінокислот, флавоноїдів, які покращують еластичність судин, клітковина і пектини, що сприяють очищенню судин. Деякі з цих речовин під час теплової обробки руйнуються, але ті, які залишаються, засвоюються набагато краще.

Часник – багатий селеном, у ньому міститься залізо, калій, магній, фосфор, вітаміни В, С. Під час теплової обробки часник втрачає вітамін С, але прекрасно засвоюється алицин. Ця речовина має бактерицидну дію, покращує якість крові та перешкоджає утворенню тромбів, а також відкладенню холестерину на стінках судин.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин