Владу попереджають про катастрофу в профтехосвіті

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки наголошує на відсутності у владних структурах чітко спланованих та організаційно і методично забезпечених дій, спрямованих на реалізацію норм нового бюджетного законодавства в частині професійно-технічної освіти. Про це йдеться у відкритому листі Громадської ради при МОН до президента Петра Порошенка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки Сергія Квіта, що оприлюднений на сторінці громадської ради у Facebook.

У листі зазначається, що після прийняття закону «Про Державний бюджет на 2016 рік» та змін до Бюджетного кодексу професійно-технічна освіта знаходиться на межі знищення. Виникла загроза закриття професійно-технічних закладів, їх нераціональне перепрофілювання, відчуження приміщень, земельних ділянок, скорочення робочих місць тощо.

Також у Громадській раді при МОН наголошується, що до сьогоднішнього дня зміни до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» так і не підписані Президентом України, хоча навіть і це не дає гарантії стабільності, просто надасть відтермінування проблеми.

«Все це викликало і продовжує викликати шквал телефонних дзвінків, звернень, які у більшості своїй містять занепокоєність, розчарування, обурення діями влади, які фактично спрямовані не на реформи в системі професійно-технічної освіти, а на її руйнацію», – йдеться у зверненні.

Автори звернення зазначають, що працівники системи професійно-технічної освіти не заперечують необхідності запровадження якісних змін у підготовці кваліфікованих робітників, але при цьому вважають і вимагають, аби цей процес в Україні відбувався продумано, послідовно та поетапно.

«Просимо Вас, дати доручення Комітетам з питань науки і освіти, з питань бюджету та з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування невідкладно розглянути ситуацію, що склалася в системі професійно-технічної освіти України у зв’язку з прийняттям нового бюджетного законодавства, внести законопроекти щодо змін до прийнятих законів, зокрема про збереження у 2016 році фінансування професійно-технічних навчальних закладів у формі субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, а також щодо зупинення на цей період дії норми про передачу майна закладів профтехосвіти з державної у комунальну власність», – йдеться у листі.

У Громадській раді при МОН запропонували внести зміни до закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо повернення видатків на фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з держбюджету.

Також підписанти вважають за необхідне припинити передачу з державної власності у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій професійно-технічної освіти, рекомендувати парламенту підтримати рішення Комітету з питань науки і освіти щодо ухвалення проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів професійно-технічної освіти які мешкають у відриві від батьків тощо.

Текст відкритого листа прийнято на загальних зборах Громадської ради 18 лютого 2016 року.

Все по темі: закладів  приміщень  профтехосвіта 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин