Із батьківськими внесками розберуться

Питання батьківських внесків на останній сесії Кременчуцької міської ради, яка відбулася 24 лютого, у своєму депутатському запиті порушила Тетяна Сідерка, представник фракції «Радикальна партія Олега Ляшка».

За її словами, вона – мати трьох дітей, які ходять до школи. Щомісяця кожен учень здає в середньому 50 гривень. І це – практика усіх шкіл і дитсадків міста.

Хочеш здати екзамен – купи ручку?

«У нас 20 тисяч дітей, і порахуйте суму, яка виходить. Це все готівка, яка ходить по навчальних закладах», – обурювалась депутат.
Її пропозиція до мера Кременчука Віталія Малецького – перевірити, як школи і дитсадки витрачають благодійні внески, і зробити звіти відкритими.
«Школи перетворилися на фінустанови. Батьки здають і на школу, і на прибирання, і на інше. Немає чіткого звіту про механізм розподілу коштів. Прошу мерію перевірити дані надходження та інформацію по надходженнях коштів, а також розміщувати їхній розподіл на сайті департаменту (за кожною установою окремо). Департаменту освіти необхідно відзвітувати про те, як здійснюється облік коштів», – вимоги, зазначені в запиті.

Окрім того, депутат розповіла, що у школі №8 із батьків учнів 9 класів на екзамени вимагали по 10 гривень на ручки.

Цей запит депутати підтримали. Тож тепер мер зобов’язаний розібратися, куди витрачають батьківські гроші у школах і дитсадках.

Чи додасть оселедець здоров’я першачку?

Підтримали депутати й інший запит Тетяни Сідерки. Він теж стосувався навчальних закладів.

«Суп гречаний, манка і ковбаса «Фуршетна», – такими продуктами годують на обід кременчуцьких учнів 5-9 класів. Куряче філе діти бачать раз на місяць. У меню відсутні йогурти, кисломолочні продукти. Зате в меню учнів 1-4 класів декілька разів на тиждень є оселедець»,  – такі дані на підставі власних досліджень оприлюднила Тетяна Сідерка з трибуни сесії.

«Звідси і те, чому в наших дітей багато проблем із системою травлення», – зазначила депутат.

Вона просила мера Кременчука втрутитися в питання харчування дітей у школах, а саме отримати відповідь, як формують меню, як організовано харчування, які суми використовують на закупівлю продуктів, за якою ціною.

А також вимагала зробити прозорим меню школярів, щоб батьки бачили наперед, чим дітей годуватимуть упродовж тижня.
Депутати підтримали і цей запит. А  пан Малецький пообіцяв, що за рахунок міського бюджету можливо збільшити витрати на харчування кременчуцьких школярів.

Вікна за бюджетні гроші більше ніж удвічі дорожчі за батьківські

«Сказати, що я була вражена – нічого не сказати. Наведу лише найяскравіші випадки того, куди йдуть батьківські кошти.
Так, в одному з дитсадків міста саме за батьківські кошти було придбано ноутбук за 6 тисяч гривень. І навіщо він дітям? Інший випадок: у дитсадку купили карнавальні костюми за 5 тисяч гривень.

А ще один випадок – придбання телевізора. І все – за батьківські гроші. Не можна не згадати, що батьки оплачують холодильники у школах і в дитсадках вартістю понад 8 тисяч гривень», – розповіла Тетяна Сідерка.

Повідомила депутат і про не менш цікаві факти використання коштів із бюджету Кременчука в навчальних закладах. «Я зробила запит щодо використання бюджетних коштів. Так, у рамках програми енергозбереження у школах було встановлено вікна. І в одній зі шкіл за батьківські кошти було встановлено вікна по 600 гривень за квадратний метр, а за гроші міста – по 1540 гривень за квадратний метр. І це – лише один із фактів», – стверджує депутат.

Не менше запитань у Тетяни Сідерки виникло і щодо організації харчування дітей. «Я, як мати, довго шукала на сайті управління освіти меню для школярів, але так його і не знайшла. Хоча після мого запиту на сесії начальник департаменту Геннадій Москалик запевняв, що така інформація є.
А ще він навіть намагався переконати мене як матір, що оселедець корисний для дітей», – говорить жінка.

Окрім цього, Тетяна Сідерка стверджує, що ціни на продукти харчування в навчальних закладах завищені. Депутат готова надати інформацію щодо цього.

Реакція, або Хто не може обійтися без батьківських грошей

«Зрозуміло, що систему потрібно змінювати. У мене вже була розмова з віце-мером, що займається питаннями освіти, Ольгою Усановою. Ми вже навіть намітили певні кроки роботи щодо батьківських внесків.

Є перспектива, щоб віднайти у міському бюджеті кошти на фінансування потреб навчальних закладів замість батьків. Та тут виходить цікава річ. Директори шкіл проти цього. Виходить, батьківська готівка їм потрібніша», – говорить депутат.

«Вісник» же знайшов на сайті департаменту освіти меню для школярів. Щоправда, щоб це робити, треба мати певний досвід роботи з цим сайтом. Бо кому з батьків спаде на думку шукати меню в розділі «Листи». Тепер цікаво перевірити, чи співпадає це меню з тим, що готують дітям у школах і що надали на вимогу депутата.

Ми слідкуватимемо за перебігом подій щодо цієї теми і повідомлятимемо читачам як про перевірки, так і про те, як відзвітується департамент освіти за батьківські гроші.

Три ящика інформації

У розмові з кореспондентом «Вісника» Тетяна Сідерка розповіла, що як депутат звернулась до міського департаменту освіти відразу з трьома питаннями. Зокрема, її цікавило, як у навчальних закладах міста проводять виховну роботу, як організовано харчування дітей та, головне, скільки у Кременчуці збирають і куди витрачають батьківські кошти.

(Тут потрібно зазначити, що інформація про батьківські кошти знаходиться, як то кажуть, за сімома замками. На численні прохання журналістів надати інформацію у міському департаменті освіти завжди була відмовка: «То добровільна справа батьків, тож вони самі ведуть облік. Ми туди не втручаємось», – авт.)

А ось на вимогу депутата надали три ящики з документами. І пані Тетяна не один день розбиралась із ними.

 

Все по темі: батьківські внески  благодійні внески  дитяче харчування  єдине меню 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин