Українські банки повертатимуть гроші, вкрадені з карток

Такий принцип давно працює в США. Про це розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова, пише ФінКлуб.

“Ми даємо банкам півроку, щоб підготуватися і впровадити інструменти для цього”, – зазначила Макарова.

Банк повинен повернути кошти клієнту після розслідування.

Минулого року Верховний суд виніс окрему правову позицію. Нею банки зобов’язали власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їх карт шахраями. Це стосується лише тих випадків, де немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю. Однак банки часто не виконують цю вимогу і відмовляються повертати кошти. При цьому банки посилаються на те, що клієнт повідомив про шахрайство вже після здійснення крадіжки.

У Visa не уточнили, якими будуть санкції для банків, що не виконають вимогу. Банкіри кажуть, що довести вину клієнта у випадку крадіжки грошей з картки складно.

“Раніше в законодавстві максимальна відповідальність власника платіжної картки становила 1,5 тисячі гривень. Але банки сказали, що у наших громадян не такий менталітет і вони будуть використовувати це проти банків. Були внесені зміни в законодавство, і від цієї норми відмовилися”, – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

Банкіри нарікають, що деякі клієнти пишуть пін-код на самій карті або повідомляють його третім особам.

 

Все по темі: Банки  вкрадені  гроші  картки  повертатимуть 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин