Доходи кременчужан розсекречуватимуть

Цьогорічна зима, яку вдалося пережити, сплачуючи рахунки за «комуналку» на рівні минулорічних цін, може стати останньою для тих, хто приховав доходи. Відтак на отримувачів субсидій, які перед опалювальним сезоном витягли щасливий білет, чекає перевірка і повне викриття. Господарі, які зробили ремонт у квартирі на суму більш як 50 000 гривень, або ті, хто з’їздив відпочити на острів Балі за ті ж самі гроші, можуть чекати на прихід комунальних ревізорів. Вони запитають, чому перед заповненням декларації на субсидію ви не повідомили працівників соціального захисту населення про зроблений ремонт за такі шалені кошти й казкову подорож на райський острів? Також змусять виплатити державі усі гроші. Полюватимуть комунальні агенти на тих кременчужан, які приховали свої доходи від держави заради знижки на комунальні послуги.

Виданню «Вісник Кременчука» перший заступник начальника управління соціального захисту населення Крюківського району Наталія Герасименко розповіла: хто саме та як перевірятиме доходи кременчужан, крім працівників соцзахисту, які мають на це право – поки що невідомо.

«На даний час інформацію про те, що в Україні перевірятимуть усіх громадян, які отримують субсидії, ми чули і читали у столичних засобах масової інформації, – говорить Наталія Герасименко. – Хто саме та як буде займатися цим у Кременчуці, поки що невідомо. Передбачається, що ця перевірка буде незалежною. Хто саме входитиме до складу перевіряльників, коли та як відбуватиметься перевірка – жодних повідомлень стосовно цього наше управління не отримувало».

В управлінні праці та соціального захисту населення також зазначають, що кременчужанам, які подали достовірні дані про доходи та їх джерела отримання, боятися подібних перевірок не потрібно.

«Для таких отримувачів субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла, – продовжує розповідати Наталія Герасименко. – Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів із недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, що впливають на розмір субсидії, повертається ним на вимогу органу, що призначив субсидію. Якщо людина добровільно не повернула надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку».

Субсидія – цієї зими, доходи – минулого року

Стосовно скасування нарахування субсидії переймається 21-річна студентка Анастасія. Дівчина ще навчається в університеті, але навесні 2015 року влаштувалася на роботу з офіційним оформленням.

«Восени 2015 року я звернулася в управління соцзахисту за оформленням субсидії, – говорить дівчина. – Разом із батьками ми проживаємо у приватному будинку. Завдяки тому, що ціни на синє паливо підняли у сім разів, загального доходу нашої родини не вистачило на те, щоб сплатити за газ, не говорячи вже про електроенергію. Взимку, під час сильних морозів, ми спалювали до 800 кубів на місяць – це понад 5000 гривень. В управління я надала довідку про те, що стипендію не отримую і навчаюся за контрактом. Відповідно до закону, подаючи заяву на отримання субсидії, ми могли обирати, за який час зазначати свої доходи: за 2014 рік чи три місяці перед призначенням субсидії. Ми обрали 2014 рік. У 2015 році я офіційно влаштувалася на роботу. Тепер переймаюся, чи не позбавлять нас субсидії і чи не доведеться повертати суму знижки, яку ми отримали на цю зиму. Адже доходи родини збільшилися. Раніше я була студенткою і не отримувала нічого, а тепер працевлаштувалася, маю дохід».

За словами Наталії Герасименко, коли дівчині призначали субсидію на опалювальний сезон 2015-2016, дохід родини враховували за 2014 рік.
«Наразі порушень немає, адже вони отримали знижку тільки на цей опалювальний період й із зазначеними доходами 2014 року, – пояснює Наталія Герасименко. – Тоді упродовж року дівчина була студенткою і нічого не отримувала. Субсидія призначається на 12 місяців. Щоб родина отримала субсидію на наступний період, доходи сім’ї повинні переглянути».

Уже тоді працівники соцзахисту переглянуть справу і вирішать, чи вплинув додатковий дохід родини (зарплатня Анастасії) на призначення субсидії. Знижку на «комуналку» можуть як зменшити, так і взагалі скасувати – залежно від доходів сім’ї.

Шопінг на 55 тис. грн залишить без субсидії

Інша справа, коли б та сама Анастасія перед зверненням по субсидію не зазначила, що у 2014 році замовила через туристичну фірму поїздку на острів Балі і сплатила за це більше 50 тисяч гривень.

Згідно з пунктом 5 Закону «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» субсидія не призначається у разі, якщо будь-хто з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, придбав товар чи скористався послугою вартістю, що перевищує 50 тисяч гривень. Субсидія не призначається, якщо покупка чи послуга була здійснена упродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Це може бути купівля земельної ділянки, квартири, будинку, автомобіля, товарів довгострокового вжитку, ремонт у квартирі та інше.

Відтак якщо людина вже отримує субсидію і паралельно здійснює покупку на суму більше 50 тисяч гривень, таке задоволення вплине на подальше призначення субсидії, і про це в обов’язковому порядку необхідно повідомляти органи соцзахисту упродовж місяця. Проте якби Анастасія здійснила поїздку раніше і не зазначила про це у декларації, то саме зараз її могли б розсекретити комунальні агенти, які й перевірятимуть таких нечесних громадян.

Приховувати доходи не варто, адже рано чи пізно нелегального отримувача субсидії виведуть на чисту воду.

«Згідно із законом наявність декількох будинків, квартир чи автомобілів не є приводом для відмови у субсидії, якщо вони придбані раніше, ніж за рік до призначення субсидії, – зазначила Наталія Герасименко. – На момент призначення субсидій в опалювальному сезоні 2015-2016 року враховували лише доходи громадян».

За ґрати не посадять

Інтернет рясніє інформацією про те, що тих, хто нечесно отримував субсидію, приховавши свої доходи, навіть можуть посадити за ґрати. Проте жодної офіційної інформації, прийнятого закону чи хоча б постанови стосовно цього немає. Згідно з пунктом 20 Закону «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» сума виплаченої субсидії, яку громадянин отримав завдяки тому, що свідомо приховав свої доходи, зазначивши недостовірні дані, повинна бути повернута державі на вимогу органу, що призначив   субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не хоче повертати виплачені йому кошти, питання про їх стягнення вирішуватиметься у судовому порядку. Інших покарань у законі на даний час не передбачено.

Також покарати можуть і посадових осіб, винних у надмірному  перерахуванні субсидії. До них також вживатимуть заходи, передбачені законодавством. Жодного слова у законі про це не йдеться. Утім, питання про відбирання будь-якого майна також має вирішуватися тільки через суд, а не органами призначення субсидій.

Все по темі: житлово-комунальніпослуги  перевірки  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин