Поруч із Кременчуком можуть з’явитись Горішні Плавні?

На Полтавщині перейменують дві Чапаєвки, два Чапаєвих, чотири Жовтневі. А також усі населені пункти, що підпадають під закон про декомунізацію.
У Кременчуцькому районі село Дзержинське стане селом Безборошне, село Червона Знам’янка – Богомолівкою.

Це затверджено комітетом Верховної Ради. Також перейменували місто  Комсомольськ, що по сусідству з Кременчуком. Воно стало б називатися Горішні Плавні. Так, як колись називався один із хуторів на місці, де звели Комсомольськ. Варто нагадати, що мешканці Комсомольська пропонували залишити стару назву, але надати їй нового змісту, склавши абревіатуру КОМСОМОЛЬСЬК. Але це не переконало нардепів, і на вимогу закону про декомунізацію місто отримало нову назву. Народні депутати мали затвердити проект до 21 лютого, але Верховна Рада пішла на канікули. Тож розгляд питання перенесено на березень.

Відомо, що мер Комсомольська зустрівся з керівництвом Інституту  національної пам’яті,  і разом вони дійшли компромісного рішення. Комсомольськ таки перейменують, але необов’язково на Горішні Плавні. У комсомольчан є три тижні, аби визначитися з новою назвою міста.

До речі, на території Комсомольської міської ради теж є зміни – село Колгоспна Гора перейменували на село Попова Гора.

Таксисти вже возять за новими адресами

У Кременчуці теж продовжується процес декомунізації. Як повідомили на апаратній нараді у мерії, нові назви вулиць набудуть чинності приблизно за тиждень.

На це відводиться до 10 днів. Після внесення нових назв до Держреєстру в мерію надійде відповідний лист. Це й буде підставою для практичної зміни назв вулиць у рамках декомунізації.

Та в інтернет-мережі на гугл-картах вулиці Леніна вже немає, а є вулиця Соборна. У диспетчерських таксі «Віснику» також повідомили, що кременчужани нерідко замовляють автівку за новою адресою.

Паніка скасовується: обслуговуватимуть усіх, але поступово

У мерію цього тижня теж ринулись стурбовані кременчужани, які мешкають на вулицях, що підлягають перейменуванню.

Так, начальник Кременчуцького центру надання адміністративних послуг Тетяна Печериця на щотижневій апаратній нараді звернула увагу на те, що зміни паспортних даних, які відбулися в рамках виконання закону про декомунізацію та стосуються місця реєстрації громадян, вноситимуть поступово.
Наразі ж за домовленістю з міграційною службою, якщо заявник звертатиметься у ЦНАП за будь-якою паспортною послугою і зареєстрований на вулиці, що підпала під перейменування, у його паспорт ці зміни вноситимуть автоматично.

Тетяна Печериця наголосила, що зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Окрім того, вона підкреслила, що  чинним законодавством не передбачено обов’язково змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці. Більш детально кременчужани можуть ознайомитися з процедурними питаннями, що стосуються перейменування топоніміки, на офіційному сайті Кременчуцької міської ради, у розділі «Центр надання адміністративних послуг» (http://cnap-kremen.gov.ua/news/show/45).

Серп і молот приберуть

Окрім зміни назв вулиць, у Кременчуці на виконання закону про декомунізацію демонтують ряд пам’ятників, плит і меморіальних дощок. 18 лютого міський голова Віталій Малецький підписав розпорядження «Про демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму в м. Кременчуці».
Так, зі знака на площі Незалежності приберуть серп і молот. Є ідея встановити на місці радянської символіки тризуб. Із пам’ятника Воїну-визволителю, який знаходиться в парку Олега Бабаєва, мають демонтувати плиту з написом, а пам’ятник комсомольцям

20-30-их років і пам’ятник Котлову приберуть зовсім. «Вісник» наводить повний перелік об’єктів, що мають бути демонтовані.

Також приберуть:

ЛІПЛЕННЯ

• на будівлі спорттовариства «Вагонобудівник» на вул. І. Приходька, 102 (поєднання серпа та молота на фасаді будівлі);

• на Будинку торгівлі на вул. Леніна, 16/9 (напис «УРСР»);

• на будівлі Відділення Полтавського регіонального представництва Південної залізниці на вул. Леніна, 33/1 (п’ятикутна зірка, на якій поєднання серпа та молота);

• на колонах біля входу до парку імені Котлова (поєднання серпа та молота).

НАПИСИ НА БУДІВЛЯХ

• на торці житлового будинку на вул. 60-річчя Жовтня, 18 (напис, зроблений облицювальною плиткою: «1917-1967»,
«50 лет Октября»;

• на будівлі старої прохідної ПАТ «Кредмаш» (напис «Пролетарии всех стран, соединяйтесь», поєднання серпа, молота та п’ятикутної зірки, прапор із написом «СССР» на фасаді будівлі);

• металева конструкція на будівлі Кременчуцького льотного коледжу на вул. Перемоги, 17/6 (поєднання серпа та молота на торці будівлі).

ПАМ’ЯТНИКИ ТА ПАМ’ЯТНІ ЗНАКИ

• пам’ятник комсомольцям 20-30-их років;

• пам’ятник І.Ф. Котлову;

• пам’ятний знак у сквері імені Олега Бабаєва (зображення поєднання серпа та молота і напис «Сквер Октябрьский реконструирован в честь 60-летия Октябрьской социалистической революции»;

• поєднання серпа та молота на стелі на честь 400-річчя Кременчука на площі Незалежності.

МЕМОРІАЛЬНІ ДОШКИ

• на вул. Леніна, 16/9;

• на відзначення виступу Калініна М. І., Луначарського А. В. перед кременчужанами на житловому будинку на вул. Леніна, 11;

• дошку, присвячену Бутиріну О. А., на житловому будинку на вул. Бутиріна, 58;

• інформаційні дошки «Збудована на честь 50-річчя встановлення радянської влади» і зображенням серпа та молота на житловому будинку на  вул. Леніна, 14/23;

• із написом «Збудовано на честь 50-річчя Великого Жовтня і встановлення радянської влади на Україні» і зображенням серпа та молота на будівлі гуртожитку ПАТ «Кременчукм’ясо» на вул. 60-річчя Жовтня, 45.

ПЛИТИ

• плита з пам’ятним текстом «З нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні» на камені у парку «Ювілейний»;

• плита з написом «Памяти отважных моряков, павших в дни гражданской войны за власть Советов 1918-1919» на пам’ятнику матросам Дніпровської флотилії;

• плита з написом «Слава героям Советской Армии, отстоявшим свободу и счастье нашего народа в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов» на пам’ятнику Воїну-визволителю у сквері імені Олега Бабаєва.

Все по темі: декумунізаці  перейменування  перейменування вулиць 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин