У Кременчуці багато роботодавців не піднімають зарплати працівникам через проблеми з бізнесом

Сьогодні у кременчуцькому міськвиконкомі відбулося чергове засідання робочої групи з легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. На розгляд запросили 10 суб’єктів господарювання, у яких виявили порушення під час рейдів з перевірки протягом місяця.

В основному порушення стосувалися виплати зарплати працівникам менше рівня мінімальної – 1378 гривень. А також – не оформлення працівників на роботу офіційним трудовим договором.

Підприємці пояснювали, що мінімальну зарплату не виплачують тому, що працівники оформлені на півставки і працюють по 4 години. Оскільки останнім часом немає прибутку через відсутність замовлень, фронту робіт, нерозуміння, що буде далі і таке інше. «Зараз усім однаково погано», – говорять підприємці.

Від податкової інспекції роз’яснюють, що з нового року Єдиний соціальний внесок, який підприємці повинні сплачувати на кожного працівника, зменшено з 37% до 22%. За рахунок зниження цього податкового навантаження й можна підвищувати зарплату.  До того ж, якщо підприємець платить півставки мінімальної зарплати працівнику, податок все одно здіймається з повної «мінімалки», тобто з 1378 гривень.

Однак підприємці говорять, що наразі йдеться лише про виживання. Людям платять хоч щось, аби вони не звільнилися.

Як з’ясувалося, в одному з магазинів узяли на роботу дівчину «з іспитовим строком», і вона погодилася місяць працювати взагалі без оплати. У комісії наголосили, що це є незаконним. За таке порушення передбачена відповідальність.

Як повідомила співробітник управління економіки кременчуцької мерії Тетяна Кургаєва, минулого року у місті було перевірено близько 750 суб’єктів господарювання. І у третини в них виявлено порушення.

Все по темі: зарплати  Кременчуці  не піднімають 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин