Де відпочити на свята

Цього року на травневі свята українці матимуть цілих чотири вихідні дні. Відпочинок почнеться вже із суботи, 30 квітня. Першого травня, яке припадає на неділю, крім традиційного Свята весни і праці, українці цього року ще й відзначатимуть Великдень. Святкування продовжиться й 2 травня. У зв’язку з тим, що День праці випав на неділю, додатковий вихідний буде 3 травня. Разом із суботою українці матимуть такі собі міні-канікули. Де саме можна відпочити на травневі свята в Україні і куди дістатися найлегше?

Романтичний Львів

Незабутньо провести чотири вихідні дні можна у Західній Україні. Завдяки львівському різноманіттю у цьому місті можна знайти як величні храми й замки, так і незвичайні заклади. Однією з головних пам’яток Львова є площа Ринок, що розміщується у самому центрі міста. Саме тут можна відвідати «Італійський дворик», який знаходиться у палаці львівського багатого купця Костянтина Корнякта. На цій же площі любителі кави можуть побувати у славнозвісній львівській копальні, дізнатися про різноманітні сорти кави з різних країн, а ще побачити, як очищають та обсмажують зерна. Неподалік копальні знаходиться заклад «Криївка», що розміщений у підвалі й схожий на бункер. Усе приміщення має дизайн місця дислокації Української повстанської армії. Щоб потрапити до закладу, необхідно сказати «гасло-пароль» й обов’язково випити медовухи. Прогулятися по кладовищу площею 40 га, яке має назву «Личаківське», можна тільки у Львові. Цвинтар уже давно є історичним музеєм, подивитися на який приходить безліч туристів. Славиться Львів і своїм оперним театром, який був збудований ще на початку минулого століття. Наразі у театрі проходять концертні програми, виступають балетні колективи та показують опери.

Як доїхати: з Кременчука до Львова немає прямого потяга й жодного автобуса. Дістатися потягом можна з Олександрії та Знам’янки. Поїздку у Львів можна поєднати з Києвом. Із Кременчука о 06:23 виїжджає потяг до Києва й прибуває у столицю об 11:36. Звідти о 15:44 вирушає потяг до Львова. Таким чином, упродовж чотирьох годин можна бути у Києві. Відвідати майдан Незалежності, Андріївський узвіз, головну вулицю столиці Хрещатик чи колишню приватну резиденцію Віктора Януковича. До Львова потяг прибуде о 04:40. Якщо ж поєднати поїздку не хочеться, можна скористатися іншими потягами, що курсують із Києва до Львова. Потяги вирушають до Львова у такий час: 08:20, 17:20, 22:41.

Вартість проїзду: квиток на потяг Кременчук – Київ (від 116 гривень, сидячий, звичайний – пасажирський), вартість маршрутки до Києва – від 160 гривень, потяг Київ – Львів (плацкартний – 159,58 грн, купе – 205,87 грн, люкс – 678,02 грн).

Морський порт та Дерибасівська

Хоча купатися у Чорному морі ще холодно, навесні в Одесі й без того є на що подивитися. Однією з найвідоміших пішохідних вулиць міста є Дерибасівська. Це одна з центральних вулиць, біля якої розміщений і перший в Одесі Міський сад. Прогулятися також можна славнозвісним ринком «Привоз», який був заснований ще у 1827 році. Також Одеса славиться оперним театром  і Потьомкінськими сходами. Охочим усе ж таки побувати на морі, можна відвідати Одеський морський торговельний порт, який є одним із найбільших портів у басейні Чорного моря. Також можна побувати на Приморському бульварі.

Як доїхати: з Кременчука до Одеси ходить потяг сполученням Харків – Одеса – Головна (пасажирський, звичайний, швидкий). Час відправлення – 23:20, прибуття до Одеси – 07:59.

Вартість проїзду: потяг Харків – Одеса-Головна (плацкарт – 101,09 грн, купе – 163,13 грн, люкс – 348,78 грн).

Нарциси, сакура та міфологія

Побачити усю красу Національного дендрологічного парку «Софіївка», що знаходиться у місті Умань Черкаської області, можна саме у травні. У цей час у парку розквітають рідкісні дерева та чагарники. Особливістю парку є розміщення відомих міфологічних скульптур Стародавньої Греції та Риму, штучно створені численні гроти, водоспади, ставки і фонтани. Крім цього, в Умані можна відвідати Миколаївський собор, торгові ряди, збудовані ще в 1780-1838 роках, та Успенський костел, що був побудований на місці старого дерев’яного храму.

Як доїхати: В Умань: автобуси та потяги з Кременчука в Умань не курсують. Доїхати з нашого міста прямим сполученням не можна навіть до Черкас. Натомість без проблем маршрутки в Умань їздять із Києва (потяги також не ходять). Вони відправляються щогодини з Центрального залізничного вокзалу (стоянка 150 м вниз від «MacDonalds») та прибувають в Умань до обеліска «Вічний вогонь».
Вартість проїзду: маршрутка Київ – Умань коштує 100 гривень.

Явище, коли один раз на рік, саме наприкінці квітня, розквітає Долина нарцисів, можна спостерігати за 4 кілометри від міста Хуст у Закарпатській області. Долина розміщена на висоті 180-200 метрів. Особливістю нарцисів є те, що зазвичай вони зустрічаються високо у горах, дуже часто в Альпах. Хуст – це найближче місто, яке розташоване до Долини нарцисів, але дістатися також можна з Мукачевого.

У Хуст можна доїхати з Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Івано-Франківська, Стрия, Ужгорода, Мукачевого потягом зі Львова або Ужгорода. Маршрутка Київ – Хуст вирушає о 16:20 зі столиці (Московська площа, 3) й прибуває до Хуста о 09:00.
Вартість проїзду: маршрутка Київ – Хуст – 352,53 гривні.

09.indd

Все по темі: подорожі  травневі свята 

Карта депутатів
Банер
Банер
Банер
23 Листопада, 2017 Четвер
22 Листопада, 2017 Середа
більше новин